Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|

Tyle kosztowały katastrofy naturalne w 2016 roku

1
Podziel się:

Miniony rok był koszmarem dla milionów ludzi na całym świecie. Oprócz wojen i politycznych kryzysów poważnie w kość dała nam również matka natura. Według szacunków niemieckiej firmy ubezpieczeniowej Munich RE katastrofy naturalne w 2016 roku spowodowały zniszczenia o wartości zbliżonej do 175 mld dolarów.

Tyle kosztowały katastrofy naturalne w 2016 roku
(PAP, ABACA)

To najwyższa kwota od 4 lat. Co gorsza, jedynie około 30 procent spośród zniszczonych dóbr było ubezpieczone.

Największe straty przyniosły azjatyckie kataklizmy. Tylko dwa największe trzęsienia ziemi w Japonii kosztowały nas 31 mld dolarów. 20 miliardów pochłonęły olbrzymie powodzie w Chinach.

Katastrofy naturalne mają związek z ocieplaniem się klimatu. Powodzie czy huragany uderzające w olbrzymią siłą to tylko namiastka tego, co powoduje globalne ocieplenie - powiedział Peter Höppe, szef zespołu badającego ryzyko katastrof naturalnych w firmie ubezpieczeniowej Munich Re.

W samej Ameryce Północnej naliczono w ubiegłym roku aż 160 kataklizmów . To najwięcej od 36 lat. Na całym świecie żywioły zabiły ponad 8700 osób. Bilans ten można uznać za pozytywną informację, bowiem w 2015 roku naliczono aż 25 400 ofiar

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
greenman
6 lat temu
Zawsze jezeli po jednej stronie ktos ponosi straty, to po drugiej stronie ktos zyskuje.Na kuli ziemskiej ,nic nie ginie tylko zmienia wlasciela.Tam gdzie gogos dotknelo nieszczescie, ktos inny na tym zarobil i sie uszczesliwil.Problemem jest zawsze ze jakos dziwnym trafem ciagle traca na wszystkim biedni ,uczciwi i prawcowici ludzie, a zyskuja olgarchowie.Obojtenie czy to katastrofa naturalana, wojna, kryzys, czy ludzkie choroby i wszelkie nieszczescia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić