Karolina Woźniak| 

USA. Egzekucja Nathaniela Woodsa. Siostra jednej z ofiar prosiła gubernatora o wstrzymanie kary śmierci

20

Nathaniel Woods został skazany na śmierć w 2004 roku – oskarżono go o zamordowanie trzech funkcjonariuszy policji. 10 minut przed egzekucją, siostra jednego z zabitych policjantów zadzwoniła do gubernatora Alabamy i błagała o wstrzymanie kary śmierci.

Nathaniel Woods został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 5 marca.
Nathaniel Woods został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 5 marca. (YouTube, WVTM 13 News)

"On nie zabił mojego brata i nie zabił reszty funkcjonariuszy – niech spoczywają w pokoju" – mówiła Kimberly Chisholm Simmons. "Proszę o litość - wierzę, że mój brat chciałby, żebym to powstrzymała".

Siostra zastrzelonego policjanta prosiła o wstrzymanie egzekucji Nathaniela Woodsa

Szef sztabu gubernatora Alabamy, Jo Bonner, obiecał, że przekaże wiadomość urzędnikom. Zasugerował również, żeby kobieta czekała na telefon. Jednak siostra ofiary nie doczekała się żadnej rozmowy, a egzekucję wykonano.

Karę śmierci zaplanowano na 5 maca na godzinę 18:00 (1:00 czasu polskiego). Jednak prawnicy Woodsa zwrócili się do Sądu Najwyższego o zablokowanie egzekucji, powołując się na obawy dotyczące sposobu, w jaki skazany miał zostać stracony. Wykonanie wyroku wstrzymano do 21:00 (4:00 czasu polskiego), ale w końcu go wykonano. Nathanielowi Woodsowi podano śmiercionośny zastrzyk.

O wstrzymanie kary śmierci prosił sam syn Martina Luthera Kinga. Mężczyzna publicznie oznajmił, że jeśli Alabama wykona wyrok, to "udowodni, że nie wyciąga wniosków z przeszłości". Za Nathanielem wstawili się także celebryci tacy jak Kim Kardashian, a nawet O.J. Simpson

Zobacz także: Zobacz także: Oszukał przeznaczenie. Na auto runęła przyczepa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić