Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

USA. Egzekucja Nathaniela Woodsa. Siostra jednej z ofiar prosiła gubernatora o wstrzymanie kary śmierci

12
Podziel się:

Nathaniel Woods został skazany na śmierć w 2004 roku – oskarżono go o zamordowanie trzech funkcjonariuszy policji. 10 minut przed egzekucją, siostra jednego z zabitych policjantów zadzwoniła do gubernatora Alabamy i błagała o wstrzymanie kary śmierci.

Nathaniel Woods został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 5 marca.
Nathaniel Woods został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 5 marca. (YouTube, WVTM 13 News)

"On nie zabił mojego brata i nie zabił reszty funkcjonariuszy – niech spoczywają w pokoju" – mówiła Kimberly Chisholm Simmons. "Proszę o litość - wierzę, że mój brat chciałby, żebym to powstrzymała".

Siostra zastrzelonego policjanta prosiła o wstrzymanie egzekucji Nathaniela Woodsa

Szef sztabu gubernatora Alabamy, Jo Bonner, obiecał, że przekaże wiadomość urzędnikom. Zasugerował również, żeby kobieta czekała na telefon. Jednak siostra ofiary nie doczekała się żadnej rozmowy, a egzekucję wykonano.

Karę śmierci zaplanowano na 5 maca na godzinę 18:00 (1:00 czasu polskiego). Jednak prawnicy Woodsa zwrócili się do Sądu Najwyższego o zablokowanie egzekucji, powołując się na obawy dotyczące sposobu, w jaki skazany miał zostać stracony. Wykonanie wyroku wstrzymano do 21:00 (4:00 czasu polskiego), ale w końcu go wykonano. Nathanielowi Woodsowi podano śmiercionośny zastrzyk.

O wstrzymanie kary śmierci prosił sam syn Martina Luthera Kinga. Mężczyzna publicznie oznajmił, że jeśli Alabama wykona wyrok, to "udowodni, że nie wyciąga wniosków z przeszłości". Za Nathanielem wstawili się także celebryci tacy jak Kim Kardashian, a nawet O.J. Simpson

Zobacz także: Zobacz także: Oszukał przeznaczenie. Na auto runęła przyczepa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
gosc
2 lata temu
obciac leb na gilotynie .wypatroszyc a nazady dobre przeznaczyc na przeszczepy dla potrzebujacym .
ronin
2 lata temu
Jestem za przywróceniem kary śmierci w Polsce lecz jedynie w przypadku bezwzględnego udowodnienia winy i twardych dowodów. Powinna tu podstawą być maksyma rzymskiego prawa mówiąca, że lepiej uwolnić zbrodniarza niż skazać niewinnego.
Patriota
2 lata temu
A co jesli naprawde byl niewinny???
Paweł
2 lata temu
Nie powinno być kary śmierci, ale dożywotnia tyrka na rzecz rodziny pokrzywdzonego/pokrzywdzonych.... przeciez mógł pracować w jakimś zakładzie 12h dziennie... jeżeli nie pracuje bo jest cfaniak to zabrać michę, jedzenie tylko gdy pracuje, ewentualnie na chorobowym i w niedziele wolne.... wszyscy by skorzystali
pawel
2 lata temu
zapraszamy do Polski na wczasy za trzy tysiące miesięcznie na koszt podatników na 25 lat +
Jaaa
2 lata temu
To straszne. Życie ludzkie dziś nic nie znaczy. Wleku umiera bo sa chorzy a tu zdrowego człowieka uśmiercić. Mógł odsiadywać karę. Nie jesteśmy bogami żeby ludzi na śmierć skazywać!!!
Pytanko
2 lata temu
Celebryci w obronie mordercy... ciekawe, gdyby zabił kogoś z ich bliskich...
george
2 lata temu
Ameryka, Ameryka ! A czyż nie było masowym mordem, terrorystycznym ludobójstwem zbombardowanie Hiroszimy ? USA, to kraj, gdzie tzw. "demokracja" wręcz uczy bandytyzmu.
heh
2 lata temu
", a nawet O.J. Simpson". To on jeszcze żyje? Ten morderca?
Skynet
2 lata temu
Interesuje to kogoś ???
nalezalosie23
2 lata temu
Zabitym należy się szacunek, kolesia złapano tuż obok miejsca zbrodni, na broni były jego odciski palców, świadkowie wskazali jego jako strzelca a "wątpliwości" w sprawie tyczą się formalnych, trzeciorzędnych adwokackich pierdułek które nic nie zmieniają - ci trzej policjanci sami się nie zabili
Lvgdp
2 lata temu
Dlaczego prosili o wstrzymanie egzekucji? Zabił 3 osoby, czapa się należy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić