Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Egzekucja wykonana. Śmiercionośny zastrzyk podano z dużym opóźnieniem

84
Podziel się:

W stanie Alabama (USA) przeprowadzona została egzekucja Nathaniela Woodsa. Mężczyzna został skazany za zabójstwo trzech policjantów w 2004 roku.

Egzekucja wykonana. Śmiercionośny zastrzyk podano z dużym opóźnieniem
(youtube.com, WVTM 13 News)

Mimo protestów prokurator generalny odmówił przerwania egzekucji. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zarządził tymczasowe wstrzymanie kary śmierci na kilka minut przed wykonaniem wyroku. Później jednak ponownie ją uaktywnił.

Egzekucja odbyła się kilka godzin później

Nathaniel Woods zmarł o godzinie 21:01 (godz. 4:01 czasu polskiego) w więzieniu Holman w Atmore. Chwilowe wstrzymanie kary śmierci, pierwotnie planowanej na godzinę 18:00 (1:00 czasu polskiego), nastąpiło po tym, jak prawnicy Woodsa zwrócili się do Sądu Najwyższego o zablokowanie egzekucji, powołując się na obawy dotyczące sposobu, w jaki skazany miał zostać stracony.

Aktywiści, którzy walczyli o odsunięcie kary śmierci, twierdzili, że Nathaniel powinien mieć jeszcze jeden proces. Powoływano się na "niewłaściwe postępowania policji, niekompetentną reprezentację oraz prawo stanu Alabama, które zezwala na wydanie wyroku śmierci opartego na jednogłośnym głosowaniu ławy przysięgłych".

O wstrzymanie kary śmierci ubiegał się sam syn Martina Luthera Kinga Jr.. Mężczyzna publicznie oznajmił, że jeśli Alamana wykona wyrok to "udowodni, że nie wyciąga wniosków z przeszłości". Za Nathanielem wstawiła się również Kim Kardashian, a nawet O.J. Simpson.

Rzekomy wspólnik Woodsa, Kerry Spencer, przyznał się do zabicia 3 policjantów. Twierdził, że to nie Woods strzelał, tylko on. Jednak przeciwko Nathanielowi zeznawał oficer, który mimo że został postrzelony, przeżył.

Zobacz także: Poruszające sumienie słowa Batszewy Dagan. "Gdzie żeście wy wszyscy byli?"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(84)
Alan
2 lata temu
Uważam, że sąd amerykański wymierzył sprawiedliwą karę. Tylko egzekucja została wykonana za późno. Sam jestem za wykonywaniem kary śmierci w Polsce za morderstwa, pobicia ze skutkiem śmiertelnym, dożywotnie okaleczenie człowieka (umyślne),gwałty, rozboje których skutkiem jest trwałe kalectwo ofiary, a także za przestępstwa dywersyjno-sabotażowo-terrorystyczne np. umyślne zatrucie ujęcia wody dla ludności, wysadzenie w powietrze magazynu amunicji, podpalenie budynku użyteczności publicznej, umyślne szerzenie choroby zakaźnej i spowodowanie w ten sposób epidemii, zamach na przedstawiciela władzy, podkładanie i detonowanie bomb w miejscach publicznych.
kat
3 lata temu
prawidlowo
DODAM
3 lata temu
W PRZYSZLOSZCZI DALEKIEJ BENDZE PRAWO BARDZEJ SUROWE I BEZ KARY SMIERCI W OGOLE NA ZIEMI.. bardzo SUROWE prawie wszendze takie same.... WYROKI BEDA CZESTO WYDAWANE NA CALE ZYCZE W PRZYSZLOSZCZI DALEKIEJ.... kiedy dobrobyt bendze wielki,bezpieczenstwo ludzi bendze najwazniejsze niz kiedykolwiek..... DZENKUJE... .....mysl...
Ale
3 lata temu
że co, że jeszcze się zastanawiali czy gdyby go wypuścili czy już by przestał zabijać?!
Leo
3 lata temu
Człowiek nad człowiekiem decyduje o prawie do życia drugiego człowieka .
Juz
3 lata temu
GoGo USA
Abcd
3 lata temu
Jak można mordować ludzi w świetle prawa...
Eeehw
3 lata temu
Tzw. Kara smierci jest wylacznie zemsta. Karac mozna na wiel sposobow. Zabijanie ludzi w swietle prawa jest taka sama zbrodnia.
Wilk
3 lata temu
Kara smierci za zdrade Narodu, w tym walke z Kościolem i wiara.
Roberto32
3 lata temu
Był gościu który się przyznał mmm A i tak na kimś innym wykonali kS
kat
3 lata temu
a wziąłeś pod uwagę ze był niewinny bo w alabamie kolego uratowano 160 niewinnych osób przed kara śmierci ,dowody były fałszowane przez policję i szeryfów a prokuratorzy szantażem wymuszali fałszywe zeznania na podstawionych świadkach a do tego w tej sprawie przyznał sie kto inny do zabicia tych policjantów
Cąber
3 lata temu
Za morderstwo czapa, a ci wielcy przeciwnicy inaczej by śpiewali gdyby im zabił trzech członków rodziny.
Kinol
3 lata temu
Zawsze mówię że policjant gdzie by nie był to złosliwy skorumpowany bandyta.
Hej. Ho
3 lata temu
Tak powinno być - sam się przyznal, a że wstawia się za nim jakas Kardashian ... A kimze ona jest , jakimś wyznacznikiem ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić