o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Egzekucja wykonana. Śmiercionośny zastrzyk podano z dużym opóźnieniem

84
Podziel się

W stanie Alabama (USA) przeprowadzona została egzekucja Nathaniela Woodsa. Mężczyzna został skazany za zabójstwo trzech policjantów w 2004 roku.

Egzekucja wykonana. Śmiercionośny zastrzyk podano z dużym opóźnieniem
(youtube.com, WVTM 13 News)
bDTWMmeZ

Mimo protestów prokurator generalny odmówił przerwania egzekucji. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zarządził tymczasowe wstrzymanie kary śmierci na kilka minut przed wykonaniem wyroku. Później jednak ponownie ją uaktywnił.

Egzekucja odbyła się kilka godzin później

Nathaniel Woods zmarł o godzinie 21:01 (godz. 4:01 czasu polskiego) w więzieniu Holman w Atmore. Chwilowe wstrzymanie kary śmierci, pierwotnie planowanej na godzinę 18:00 (1:00 czasu polskiego), nastąpiło po tym, jak prawnicy Woodsa zwrócili się do Sądu Najwyższego o zablokowanie egzekucji, powołując się na obawy dotyczące sposobu, w jaki skazany miał zostać stracony.

Aktywiści, którzy walczyli o odsunięcie kary śmierci, twierdzili, że Nathaniel powinien mieć jeszcze jeden proces. Powoływano się na "niewłaściwe postępowania policji, niekompetentną reprezentację oraz prawo stanu Alabama, które zezwala na wydanie wyroku śmierci opartego na jednogłośnym głosowaniu ławy przysięgłych".

bDTWMmfb

O wstrzymanie kary śmierci ubiegał się sam syn Martina Luthera Kinga Jr.. Mężczyzna publicznie oznajmił, że jeśli Alamana wykona wyrok to "udowodni, że nie wyciąga wniosków z przeszłości". Za Nathanielem wstawiła się również Kim Kardashian, a nawet O.J. Simpson.

Rzekomy wspólnik Woodsa, Kerry Spencer, przyznał się do zabicia 3 policjantów. Twierdził, że to nie Woods strzelał, tylko on. Jednak przeciwko Nathanielowi zeznawał oficer, który mimo że został postrzelony, przeżył.

bDTWMmfh

Zobacz także: Poruszające sumienie słowa Batszewy Dagan. "Gdzie żeście wy wszyscy byli?"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTWMmfC
KOMENTARZE
(84)
MAx
rok temu
Strzelasz do kogokolwiek - oczekuj czapy. Proste, jasne i czytelne. Oczywiście w ramach demokracji nie bronię aktywistom mieć swojego, innego zdania, ale należy ich opodatkować na rzecz wieloletniego utrzymywania morderców.
Hiob
rok temu
Śmierć za śmierć tak ma być
Hej. Ho
rok temu
Tak powinno być - sam się przyznal, a że wstawia się za nim jakas Kardashian ... A kimze ona jest , jakimś wyznacznikiem ?
bDTWMmfD
sos
rok temu
Wyrwali chwasta !!! Brawo !!!
emeryt
rok temu
I ktoz to sie wstawil za morderca ,O J Simson przeciez to tez morderca ,ale numery hahaha
Najnowsze komentarze (84)
Alan
4 miesiące temu
Uważam, że sąd amerykański wymierzył sprawiedliwą karę. Tylko egzekucja została wykonana za późno. Sam jestem za wykonywaniem kary śmierci w Polsce za morderstwa, pobicia ze skutkiem śmiertelnym, dożywotnie okaleczenie człowieka (umyślne),gwałty, rozboje których skutkiem jest trwałe kalectwo ofiary, a także za przestępstwa dywersyjno-sabotażowo-terrorystyczne np. umyślne zatrucie ujęcia wody dla ludności, wysadzenie w powietrze magazynu amunicji, podpalenie budynku użyteczności publicznej, umyślne szerzenie choroby zakaźnej i spowodowanie w ten sposób epidemii, zamach na przedstawiciela władzy, podkładanie i detonowanie bomb w miejscach publicznych.
kat
rok temu
prawidlowo
DODAM
rok temu
W PRZYSZLOSZCZI DALEKIEJ BENDZE PRAWO BARDZEJ SUROWE I BEZ KARY SMIERCI W OGOLE NA ZIEMI.. bardzo SUROWE prawie wszendze takie same.... WYROKI BEDA CZESTO WYDAWANE NA CALE ZYCZE W PRZYSZLOSZCZI DALEKIEJ.... kiedy dobrobyt bendze wielki,bezpieczenstwo ludzi bendze najwazniejsze niz kiedykolwiek..... DZENKUJE... .....mysl...
Ale
rok temu
że co, że jeszcze się zastanawiali czy gdyby go wypuścili czy już by przestał zabijać?!
Leo
rok temu
Człowiek nad człowiekiem decyduje o prawie do życia drugiego człowieka .
Juz
rok temu
GoGo USA
Abcd
rok temu
Jak można mordować ludzi w świetle prawa...
Eeehw
rok temu
Tzw. Kara smierci jest wylacznie zemsta. Karac mozna na wiel sposobow. Zabijanie ludzi w swietle prawa jest taka sama zbrodnia.
bDTWMmfv
Wilk
rok temu
Kara smierci za zdrade Narodu, w tym walke z Kościolem i wiara.
Roberto32
rok temu
Był gościu który się przyznał mmm A i tak na kimś innym wykonali kS
kat
rok temu
a wziąłeś pod uwagę ze był niewinny bo w alabamie kolego uratowano 160 niewinnych osób przed kara śmierci ,dowody były fałszowane przez policję i szeryfów a prokuratorzy szantażem wymuszali fałszywe zeznania na podstawionych świadkach a do tego w tej sprawie przyznał sie kto inny do zabicia tych policjantów
Cąber
rok temu
Za morderstwo czapa, a ci wielcy przeciwnicy inaczej by śpiewali gdyby im zabił trzech członków rodziny.
Kinol
rok temu
Zawsze mówię że policjant gdzie by nie był to złosliwy skorumpowany bandyta.
Hej. Ho
rok temu
Tak powinno być - sam się przyznal, a że wstawia się za nim jakas Kardashian ... A kimze ona jest , jakimś wyznacznikiem ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić