Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

USA. Pielęgniarka usłyszała wyrok. Podejrzewano ją o morderstwo kilkunastu dzieci

15
Podziel się

Zapadła decyzja w sprawie byłej pielęgniarki Genene Jones. Na kobiecie ciążyły poważne zarzuty – miała skrzywdzić kilkanaścioro dzieci. 69-latka już raz stanęła przed sądem i została skazana. Liczyła jednak, że uda jej się opuścić więzienie.

USA. Pielęgniarka usłyszała wyrok. Podejrzewano ją o morderstwo kilkunastu dzieci
(Youtube.com, Scales of Justice)
bEJAveFx

Jak informuje Fox News, Genene Jones spędzi resztę życia w więzieniu. 69-latka będzie miała możliwość zwolnienia warunkowego dopiero w wieku 87 lat. Prokuratorzy nie ukrywali nadziei, że skazana nigdy nie wyjdzie na wolność.

Genene Jones ma na koncie morderstwa dzieci. Dopuszczała się zbrodni w latach 80., kiedy pracowała jako pielęgniarka. W 1984 roku sąd skazał ją na 99 lat więzienia za doprowadzenie do śmierci 15-miesięcznej dziewczynki. Rok później do kary dodano kolejne 60 lat, gdy wykazano, że umyślnie wstrzyknęła truciznę 4-tygodniowemu noworodkowi.

Jones podejrzewano również o inne morderstwa i zatrucia. Jednak ostatecznie kilkanaście pozostałych zarzutów zostało oddalonych.

bEJAveFz
Zobacz także: Zobacz też: "Była taka szczęśliwa". Rodzina Marty nie może pogodzić się z wyrokiem

Skazana miała szansę na zwolnienie warunkowe. Fox News podaje, że mogła opuścić więzienie w 2017 roku. Jednak już rok wcześniej prokuratorzy rozpoczęli zbieranie przeciwko niej kolejnych zarzutów.

bEJAveFF

W wyniku wysiłków prokuratorów Genene Jones ponownie stanęła przed sądem. Otrzymała pięć nowych zarzutów zabójstwa dzieci w latach 80.: 2-letniej Rosemary Vegi w 1981 r., 8-miesięcznego Richarda Nelsona w 1981 r., 4-miesięcznego Patricka Zavali w 1982 r. oraz zabójstwo 3-miesięcznego Paula Villarreala w 1981 roku i 11-miesięcznego chłopca, którego tożsamości nie ujawniono.

Ufamy naszym pielęgniarkom – są specjalnie przeszkolone, aby zapewnić pacjentom komfort i opiekę medyczną. A ci pacjenci byli nie tylko dziećmi, ale często byli dziećmi krytycznie chorymi. A dla niej decyzja, kto będzie żył, a kto umrze, nie była niczym złym – Fox News cytuje prokurator Catherine Babbitt.

Ostatecznie Genene przyznała się tylko do morderstwa 11-miesięcznego chłopca. Była pielęgniarka ani w 2020, ani w 1984 roku nie wyjawiła, dlaczego krzywdziła małych pacjentów. Prokuratorzy przypuszczali, że chciała tak uzyskać uznanie rodziców i personelu, kiedy wkraczała i w ostatniej chwili ratowała życie dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bEJAveGa
KOMENTARZE
(15)
Jam
2 lata temu
Kara śmierci dla tego chwasta
WDQWD
2 lata temu
a dlaczego na zdjęciu jest chłop??
!!!!
2 lata temu
Czy ta pielęgniarka jest schowana za tym brzydkim facetem na zdjęciu?
bEJAveGb
sagittarius
2 lata temu
Na pierwszym zdjęciu podobna do Agnieszki Holland.
Ktoś
2 lata temu
Dla takich ludzi nie powinno być zwolnienia warunkowego. Powychodzą i zaczną znowu mordować niewinne dzieci
asdasda
2 lata temu
stos
obcy
2 lata temu
Wygląda jak pływaczka olimpijska z byłego DDR...
iga
2 lata temu
To jest chore - przed chwilą był artykuł o facecie skazanym na karę śmierci za zabicie pracownika sklepu, a ta baba ZAMORDOWAŁA KILKADZIESIĄT DZIECI/NIEMOWALKÓW i tylko dlatego, że jest KOBIETĄ, nie skazano jej na śmierć???? Mogła wyjść po marnych 30 latach na wolność, ale nie wyszła i będzie gnić w więzieniu do 87 roku życia zamiast ją posadzić na krzesło, bo morderczynie traktuje się ulgowo???????
Roger
2 lata temu
Spokojnie, piekło już na nią czeka, od tego się nie wywinie....
TEGO TYPU
2 lata temu
W USA przynajmniej by wpieprzyli jej czape.
Armitage
2 lata temu
Kilkadziesiąt lat więzienia surową karą. Za coś takiego rozwazalbym karę śmierci.
Leosia
2 lata temu
To nie powinno żyć i to od dawna!
ZAaaa
2 lata temu
A Ty Bbb...co złego w eliminowaniu przyszłych największych szkodników na ziemi. Ludzie to szkodniki, wszyscy bez wyjątku. Wiem co nspiszecie...zacznij od siebie. Właśnie dlatego ludzkość nie przetrwa. Kto nie pojął od razu nie pojmie już nigdy.
bEJAveFT
ZAaaa
2 lata temu
Brawo Aaa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić