Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

USA. Samolot leciał z Wuhan. Został przekierowany

46

Rząd Stanów Zjednoczonych wysłał samolot po swoich obywateli. Zostali ewakuowani z Wuhan, miasta najsilniej dotkniętego epidemią koronawirusa. Jednak wbrew pierwotnym planom samolot skierowano do bazy wojskowej. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

USA. Samolot leciał z Wuhan. Został przekierowany
(Getty Images, Lance King)

Jak informuje "Daily Mail", na pokładzie znajdowało się 240 osób. Samolot wyleciał z Wuhan we wtorek 28 stycznia w godzinach porannych.

Pierwotnie lądowanie miało nastąpić w Ontario w stanie Kalifornia. Piloci planowali zrobić sobie jedynie przystanek na Alasce, gdzie samolot zostałby zatankowany. Ostatecznie ukazało się oświadczenie, z którego wynika, że maszynę przekierowano do bazy rezerwy lotniczej March w Riverside.

Dlaczego samolot z Wuhan został przekierowany?

O przekierowaniu lotu poinformował Curt Hagman, kurator okręgu San Bernardino. Przyznał, że nie został powiadomiony o przyczynie zmiany planów.

Zobacz też: Koronawirus z Chin zbiera żniwo. Polak z Changsha pokazuje puste ulice

Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) poinformowały nas, że lot zostanie skierowany do bazy sił powietrznych March. Byliśmy przygotowani na najgorsze – wyjaśnił Hagman w rozmowie z "Daily Mail".

Według ustaleń ABC News pasażerowie zostaną poddani kwarantannie. Ma ona potrwać co najmniej trzy dni. Osoby, które wykażą nawet najmniejsze objawy zarażenia koronawirusem, spędzą w odosobnieniu nawet do 14 dni.

Samolot ma wylądować w bazie w środę 29 stycznia. CBS News podaje, że jego pasażerowie przeszli wstępną kontrolę stanu zdrowia w trakcie postoju na Alasce. Zostali również dwukrotnie przebadani jeszcze przed wylotem.

Ze względów bezpieczeństwa interakcje pomiędzy załogą lotu a pasażerami ograniczono do minimum. Zmieniono także system cyrkulacji powietrza w obszarze lotniska na Alasce, z którego korzystali pasażerowie lotu z Wuhan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić