Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Olga Wilk
|
aktualizacja

Ustka (Pomorskie). 8-latek pobił nauczycielki

522
Podziel się:

Ośmioletni uczeń szkoły w Ustce (woj. pomorskie) zaatakował nauczycielkę, która zwróciła mu uwagę. Gdy w sali zjawiła się zaalarmowana hałasem inna pedagog, pobił także i ją.

Ustka (Pomorskie). 8-latek pobił nauczycielki
(East News, Piotr Miecik)

Przykry incydent miał miejsce we wtorek w Szkole Podstawowej nr 3 w Ustce. Rodzice z pomorskiego miasta boją się teraz o bezpieczeństwo swoich dzieci. Dyrektorka uspokaja, tłumacząc, że z agresywnym chłopcem pracują pedagog i psycholog.

Rodzice przedstawili dokumenty poświadczające, że dziecko jest nadpobudliwe. Sprawa została wyjaśniona. Chłopiec zostaje w klasie. Przyrzekł przy rodzicach, że nie będzie się więcej tak zachowywał. Staramy się temu dziecku pomóc, bo nie jest samo sobie winne, że ma w sobie taka agresję - mówi Ewa May-Wysocka w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

Z gazetą skontaktowali się zaniepokojeni rodzice II klasy. Mówili, że 8-latek przeszkadzał nauczycielce w prowadzeniu lekcji, więc ta kilkakrotnie go upomniała. Gdy chciał wyjść z klasy, kobieta podeszła do niego i chwyciła za rękę.

Chłopiec uderzył ją pięścią w brzuch. Przybiegła jeszcze druga pani, która usłyszała krzyki i ta również został pobita. Dzieci opowiadają, że miał ją uderzyć w głowę - relacjonuje ojciec jednego z uczniów.

Zobacz także: Oglądaj też: ZNP: "Warunki w szkołach będą fatalne"

Zdaniem rodziców sytuacja nigdy nie miałaby miejsca, gdyby nie połączono klas. Dyrektorka przyznaje, ze było to odgórne zalecenie organu prowadzącego, czyli Urzędu Miasta w Ustce.

Były trzy klasy, a są teraz dwie, w związku z tym, że organ prowadzący stwierdził, że niestety musimy oszczędzać i do subwencji podstawowej będzie dopłacał 40 procent. Ja to rozumiem. Czasy są, jakie są, wszystko drożeje. Dlatego połączyliśmy trzy klasy, z których jedna miała 17 osób, druga 15, a trzecia 14 osób, w dwie klasy, które obecnie liczą 26 i 25 osób - mówi Ewa Mey-Wysocka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(522)
nn
3 lata temu
Jest nadpobudliwy więc może robić co chce. Gdybym był nauczycielem , zaliczyłby kopa w d , ażby usiadł.
mariusz.dymak
3 lata temu
Tak czytam i bym chciał napisać, ale nie piszę bo i tak usuną bo nie widzę nikogo kto by napisał jak powinno być to załatwione. Hmmm przpomina mi się film z Sylwestrem Stallone Człowiek Demolka.
Hela
3 lata temu
Prawdopodobnie dziecko doświadcza jakiejś patologii.
Roben
3 lata temu
Być może potrzebna jest farmakologia. Taką może przepisać psychiatra. Nauczyciel jest funkcjonariusze państwowym. Nie powinno się obok tego przejść bez poważnego podejścia.
Terapeuta ped...
3 lata temu
Moim zdaniem potrzebne jest badanie psychiatryczne tego dziecka o wywiad o rodzinie czy dziecko nie doświadcza przemocy.
smutne
3 lata temu
wszystkiemu winni roszczeniowi rodzice , którzy dają przykład dzieciom jak nie szanować nauczyciela . Najłatwiej załatwić opinię najlepiej z prywatnej poradni i niech się dzieją co chcę bo przecież mój synuś jest OK . Tylko nauczyciel sobie nie radzi. A jak sobie ma radzić jak w klasie jest 25 dzieci. mamusie często po rozwodzie nie zajmują się własnymi dziećmi tylko potrafią wyładowywać swoje frustrację na nauczycielu. W konsekwencji mamy takie zachowanie dziecka w szkole. dochodzi niestety ciche przyzwolenia na takie zachowania rodziców i uczni ze strony dyrektora szkoły.
woźny
3 lata temu
Sprawa dla woźnego-cerbera. W najlepszej szkole angielskiej w ETON, codziennie w kuble moczą się witki, czekając na delikwenta. Najwybitniejszy uczony XX w. Wittgenstein popierał kary cielesne wobec krnąbrnych i nieusłuchanych uczniów.
Nauczycielka
3 lata temu
Jestem nauczycielką w szkole podstawowej. Takie przypadki są bardzo częste. Coraz młodsze dzieci swoją słowną i fizyczną agresję wyładowują na nauczycielach. Jeśli mają poniżej 13lat to właściwie nic im nie grozi, możemy się oburzać, ale takie mamy prawo. Kontakt z rodzicami często nie przynosi rezultatów, ponieważ zazwyczaj prezentują postawę podobną do dzieci. Pracuję w szkole 20 lat, czasami jest naprawdę ciężko, a ja muszę być opanowana i profesjonalna. Ale emocje zostają w środku, może właśnie dlatego ktoś kiedyś przewidział te wszystkie wolne dni dla nauczycieli, których tak bardzo nam zazdrościcie. Nie warto.
adam
3 lata temu
O rany jakby ten niby uczen dostał porządnie w pysk to by się nogami nakrył co to za nauczycielki czy to z krasnali lub smerfow
Wilk
3 lata temu
Hmm a ja bym jednak oddała bachorowi
Prawyobywatel...
3 lata temu
Jakby mój uczeń mnie uderzyl to oddalabpym, bez względu na konsekwencje
Piękny i boga...
3 lata temu
Dwa trzy razy przez kolano tygodniowo aż się mu odechce,, a nie chajać po główce dmuchać chuhac. Brak miłości że strony starych
Helka Konopie...
3 lata temu
Nie oceniajcie, bo nie wiecie nic na temat chłopca, jego rodziny ani atmosfery w szkole!!! Łatwo zwalić winę na dziecko. Wy jak mieliście 8 lat to potrafiliscie sobie radzić w takich sytuacjach? Skąd wiecie czy nie jest zalękniony, prześladowany w szkole albo nienawidzi tego miejsca z innego powodu? Skąd wiecie czy ojciec nie bije matki, albo czy rodzice nie są w trakcie rozwodu? Skąd wiecie czy ma niezdiagnozowane adhd albo zaburzenia integracji sensorycznej? Jakby zamiast uderzyć nauczycielkę, która de facto pierwsza wymusiła na nim kontakt fizyczny, zaczął się ciąć żyletkami to wtedy byście wielce wspolczuli tak? Czy nauczycielka miała prawo go łapać za rękę? Czy faktycznie zrobiła tylko tyle? Staję w obronie dziecka, bo ma zaledwie 8 lat i zrobił to w obronie własnej. Gdyby nauczycielka miała w głowie olej, to poprosilaby go wcześniej na zewnątrz i porozmawiala w cztery oczy albo poprosiła kogoś o pomoc, ale szkoły są przepełnione, a kadra kuleje. NIE WIESZ - NIE OCENIAJ!
Dobrze że to ...
3 lata temu
Nas w klasie bylo 46 sztuk j takie rzeczy nikmu sie nie śniły. Dorosli ludzie pibici przez dziecko a dziecko jest pod ochroną i coraz bardziej chyba jest przekonane , ze jest bezkarne!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić