Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Uważaj na te linie lotnicze. Wyciekł szokujący raport

9
Podziel się

Piloci linii lotniczych Flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich są przemęczeni. Pracują pod presją i ponad siły - wynika z tajnych raportów pisanych przez załogi samolotów, do których dotarł „The Guardian”.

Uważaj na te linie lotnicze. Wyciekł szokujący raport
(Flickr/Mark Harkin)
bEUjgYuZ

*Pracownicy opisali liczne stresujące incydenty. *Począwszy od zagrożenia terrorystycznego, poprzez zderzenia z ptakami i pijanymi pasażerami, na błędach spowodowanych zmęczeniem skończywszy. W dokumentach znalazła się także historia o oślepieniu przez laser z ziemi oraz o tym, jak jeden z pilotów zapomniał zwolnić hamulec podczas startu, donosi „The Guardian”.

Liczba przepracowanych przez pilotów godzin prawdopodobnie przekracza normy. To prowadzi do jeszcze bardziej niebezpiecznych sytuacji - napisał jeden z pracowników Flydubai w dokumencie.

Firma traci zaufanie pilotów. Odczuwam to podczas lotów z kolegami – dodał inny.

bEUjgYvb

Bezpieczeństwo pasażerów stoi pod znakiem zapytania. Załogi narzekają na zmęczenie, które może w konsekwencji doprowadzić do tragedii podczas pilotowania maszyn.

Linie lotnicze zaprzeczają. Przewoźnik, odnosząc się do zarzutu o nadgodzinach powiedział, że w pojedynczych wypadkach lot mógł się wydłużyć z powodu niesprzyjającej pogody, ale to były wyjątkowe sytuacje. „The Guardian” przytacza wypowiedź przedstawiciela Flydubai.

Nigdy, przenigdy nie prosiliśmy załogi o pracę powyżej dozwolonych godzin.

Presja na pilotów zaczęła się w marcu 2016 r. Doszło wówczas do katastrofy samolotu pasażerskiego. Podchodząc do lądowania w trudnych warunkach maszyna rozbiła się w Rostowie nad Donem. Zginęły 62 osoby. Przyczyny wzpadku wciąż są badane. Jedna z teorii mówi o błędzie pilota i przemęczeniu załogi samolotu.

bEUjgYvh

Autor: Olga Mazur

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEUjgYvC
KOMENTARZE
(9)
gość
5 lata temu
Nic nowego korporacje w każdej dziedzinie są nastawione tylko i wyłącznie na zysk niezależnie od tego ilu ludzi i jakie poniesie konsekwencje za ich pazerność a tym bardziej że politycy chodzą na ich pasku
mefisto
5 lata temu
stop muzłumanom stop islamizacji stop terrorowi
fly hungry
5 lata temu
Albo "fly" albo "dubaj". Jak sie piloci nie moga skoncentrowac? Co sie dziwic?
bEUjgYvD
ZYX
5 lata temu
"zderzenia z ptakami i pijanymi pasażerami" - no tak, zderzenie samolotu z pijanym pasażerem faktycznie może być niebezpieczne. "Przyczyny wzpadku wciąż są badane." - Przyczyny czego? Widzę, że biorą tu ludzi bez matury...
bongo
5 lata temu
To nie przemęczenie było przyczyną katastrofy , tylko brak profesjonalizmu pilota i mobbing pracodawcy , Latać tylko z takim zapasem paliwa pozwalającym na dolot do lotniska i mały awaryjny krąg nad nim , niby to drugie podejście. Wszędzie koszt - kasa , koszty - kasa , przewiezienie paliwa np.1 T kosztuje w locie 4 h - 120 kg paliwa X jego koszt transportu.
pilot
5 lata temu
Pilocie pieprząc takie głupoty strzelasz sobie w kolano , skoro nie masz odwagi powiedzieć tego publicznie pracodawcy nawet za cenę zwolnienia , to jesteś GÓWNO NIE PILOT PROFESJONALISTA , jesteś zwykłym niedouczonym wyrobnikiem niewartym nawet pisania o tobie. Poczytaj prawo lotnicze nieuku.
tyt
5 lata temu
Latanie muzułmańskimi liniami - to nie najlepszy pomysł na przeżycie. To raczej dobry pomysł na odejście z tego świata !
ewelina
5 lata temu
Masz racje, my lecac do Australii wybralismy Quantas, pomimo tego ze emirates i innebadziewnw linie mialy o wiele tansze bilety.
nick
5 lata temu
nigdy w życiu nie latajcie muzułmańskimi liniami chyba że chcecie i wspieracie islamski terroryzm.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić