Pogoda wprawiła ich w osłupienie. Takiego czegoś nigdy nie widzieli
W niektórych regionach kraju biało zrobiło się po raz pierwszy od dziesięcioleci. Niespodziewane w tym regionie zjawisko uprzykrzyło życie tysiącom mieszkańców. Saudyjczycy mówią o ogromnym paraliżu kraju.
Niektóre części Arabii Saudyjskiej, takie jak Tabuk w regionie północnym, zostały przykryte śniegiem. Mieszkańcy postanowili uwiecznić ten moment i zaczęli nagrywać filmy i robić zdjęcia, które później udostępniali w mediach społecznościowych.
Władze ogłosiły stan wyjątkowy i wezwały służby publiczne, które mogłyby pomóc mieszkańcom uwięzionym w pojazdach i w miejscowościach odciętych od świata przez śnieg. To nie jedyne zaskoczenie pogodowe. W Syrii i Libanie były śnieżyce, a w niektórych miejscach nawet burze śnieżne.
Życie mieszkańców zostało sparaliżowane. Przez śliskie drogi nie można dotrzeć do niektórych miejscowości. Tysiącom osób brakuje jedzenia i picia. W Syrii wciąż trwają działania wojenne, a wiele z osób, które biorą w nich udział, choruje na grypę i zapalenie płuc.
W Egipcie spadł grad, a lodowe kawałki pokryły Aleksandrię. Przez chwilę wszystko wyglądało jak w środku zimy, a jednak w tej części świata są one wyjątkowo łagodne.
Zobacz także: Czy opłaca się kupować nowe opony zimowe w naszym klimacie?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.