Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

W końcu się udało. Odkryli eliksir młodości

48
Podziel się

Naukowcy odkryli środek, który może zatrzymać lub cofnąć starzenie. Wszystko dzięki temu, że ma zdolność regeneracji DNA. Już niedługo ruszają testy leku na ludziach.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia)
bEJMMFjF

*Pastylka naprawiła uszkodzone DNA w ciągu tygodnia. *Badanie przeprowadzone na myszach wykazało, że po tym czasie komórki starych i młodych gryzoni były nie do rozróżnienia. Testowanie specyfiku na ludziach rozpocznie się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Jesteśmy na najlepszej drodze do wynalezienia skutecznego i bezpiecznego eliksiru młodości, który być może w ciągu najbliższych pięciu lat pojawi się na sklepowych półkach - mówi prof. David Sinclair, autor badań z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii.

NASA stoi na czele kolejki chętnych do zakupu środka. Chce dzięki niemu chronić astronautów przed słońcem. Szkodliwy wpływ jego promieniowania zagrozi członkom czteroletnich misji na Marsa. Nawet po krótkiej wyprawie w kosmos wracają na Ziemię z zanikami pamięci i osłabionymi mięśniami. Długotrwała misja doprowadzi do śmierci 5 proc. komórek ciała i zwiększy szanse zachorowania na nowotwór o 100 proc.

bEJMMFjH

*Promieniowanie szkodzi oczywiście też na Ziemi. *I nie chodzi tu tylko o Słońce, ale np. o prześwietlenie przy badaniu RTG. W zamyśle środek ma pomóc nie tylko astronautom, ale i osobom często latającym samolotem oraz tym, którzy w dzieciństwie pokonali raka. 96 proc. z nich cierpi ok. 45 roku życia na choroby serca i krążenia, cukrzycę czy Alzheimera, ponieważ przebyty nowotwór przyspieszył starzenie ich organizmu.

Chcielibyśmy odwrócić ten proces, a to może się udać dzięki wynalezionej cząsteczce - mówi dr Lindsay Wu, współautorka prowadzonych badań.

Ludzkie komórki potrafią regenerować się same, jednak zdolność ta spada z wiekiem. Naukowcy dowiedli, że obecny w każdej komórce związek NAD+ odgrywa kluczową rolę w interakcjach białkowych kontrolujących naprawę DNA. Leczenie myszy dawką wspomagającą NAD+ przyniosło satysfakcjonujący efekt.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEJMMFjN
bEJMMFki
KOMENTARZE
(48)
Weltenbummler
4 lata temu
Zabawne. Czy Autorka artykułu nie wie, że dr Lindsay Wu to MĘŻCZYZNA, a nie kobieta? :)
Hh
4 lata temu
To wtedy będzie zakaz rodzenia dzieci będe mogła sobie żyć wiecznie i kochać sie bez ograniczń i szaleć
ank
5 lata temu
My przecież musimy umierać, bo w ciągu kilku pokoleń brakło by miejsca na kuli ziemskiej, a na razie nie zanosi się na jakąś ekspansję na inne planety. To będzie produkt tylko dla wybrańców, tylko kto będzie wybierał tych wybrańców.
bEJMMFkj
reformatorka
5 lata temu
no to wiek emerytalny nigdy nie nadejdzie. bedziemy produktywni do konca swiata :))). Kazdy dostanie tabletke w ramach reformy emerytalnej :)
Mistrz Yoda
5 lata temu
Zabawa w Boga zawsze kończy się źle....
xxxx
5 lata temu
To żydy będą żyć 500 lat jak to wytrzyma rozłożony na 100 lat przez bucholtza ZUS.
dyzio
5 lata temu
Można ten eliksir wypróbować na prezesie ?
GOŚĆ
5 lata temu
Uwierzę w ten eliksir jak najpierw wyleczą dzieci chore na Progerie.
rtv
5 lata temu
uchodzcy juz dawno to wynalezli. 40 letnie chlopy maja w papierach powpisywane po 18 lat...
dr.NO
5 lata temu
Ciekawe jaki jest efekt po odstawieniu tego specyfiku ? Turbo zjazd ?
Haste
5 lata temu
Krzysiu Ibisz odkrył eliksir młodości już dawno temu...
daniel
5 lata temu
Czy dzisiaj jest 1 kwietnia? Zero podstawowych informacji. Kto w jakim kraju odkrył? Jak nazywa się lek? Co za za informacja "naukowcy odkryli" ?
Maciej
5 lata temu
Super. Przejdę sobie na emeryturkę w wieku 65. lat i państwo będzie mnie utrzymywać do końca świata :D.
bEJMMFkb
sceptyk
5 lata temu
Już niedługo 1 kwietnia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić