Jan Muller| 

W tym miesiącu czeka cię dużo seksu

45

Dzięki danym ponad miliona użytkowników aplikacji monitorującej funkcje biologiczne wiemy, że czerwiec to miesiąc szczególnej aktywności w sypialni.

W tym miesiącu czeka cię dużo seksu
(iStock.com)

Autorzy aplikacji Eve przeanalizowali zachowania 1,27 mln osób. Doszli do wniosku, że kobiety są najbardziej aktywne seksualne w letnich miesiącach. W okresie od czerwca do sierpnia widoczny jest skok rzędu 12 proc.

*Seks w lecie wydaje się też być lepszy. * W opisach przeżyć erotycznych autorstwa pań korzystających z wspomnianego programu, latem częściej osiągają orgazm. Bardziej emocjonalnie nacechowane jest też słownictwo, którego w "raportach" używają. Seks zapewnia "zawrót głowy" zamiast być jedynie "w porządku".

Czemu seks w lecie uprawiają cześciej? W przypadku 29 proc. kobiet to dlatego, że latem czują się seksowniejsze. Niewiele mniej (28,6 proc.) korzysta z tego, że "i tak często jest półnago". 17,6 proc. pobudza ciepło słoneczne a 14,6 proc. widok innych ludzi w skąpych strojach.

*Jest też minus. *Właśnie letnie szaleństwo wiąże się z największym odsetkiem stosunków seksualnych bez zabezpieczenia. Zapewne tłumaczy to po części powakacyjny "wysyp" przypadków chorób wenerycznych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić