Jan Muller| 
aktualizacja 

Wałęsa w Legolandzie przyjęty po królewsku. Był nawet tron

125

Na zaproszenie lotniska w Billund z czterodniową wizytą i wykładami przybył do Danii były prezydent RP.

Wałęsa w Legolandzie przyjęty po królewsku. Był nawet tron
(Facebook.com/lechwalesa)

Rok 2018 dla Lecha Wałęsy jest szczególny. We wrześniu kończy 75 lat, w październiku mija 35. rocznica przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla. Władze portu lotniczego w Billund wykorzystały te dwie okazje i osobę polskiego noblisty, by nagłośnić w mediach także fakt nowego połączenia z Gdańskiem. Zorganizowano spotkania z dziennikarzami, wykłady i - co oczywiste - wizytę w Legolandzie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na miejscu witali go duńscy dyplomaci - były szef tamtejszego ministrerstwa spraw zagranicznych oraz trzech byłych duńskich ambasadorów w Polsce. Pan Lecha Wałęsa nie zapomniał także o orkiestrze na płycie lotniska.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pierwszym samolotem z Gdańska do Billund Wałęsa przyleciał ze swoimi wnukami. Nic dziwnego, że zabrał młodych - w końcu w programie umieszczono wizytę w parku rozrywki Lego oraz Lego House, interaktywnym muzeum najsłynniejszych klocków świata.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dzięki fotograficznej pasji godnej dokumentalisty mamy okazję śledzić pierwszą wizytę na Jutlandii najsłynniejszego gdańszczanina. Jest więc zdjęcie z odźwiernym, a nawet pamiątkowa fotka na tronie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wnuki zwiedzały Legoland na własną rękę, byłego prezydenta oprowadzano w większym gronie. Wygląda na to, że w duńskim parku rozrywki znalazła się także postać samego Lecha Wałęsy z klocków Lego - choć w miniaturze.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pamiątek z podróży jest więcej. Były prezydent nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał wizyty w Lego House do nietypowych fotografii - pochwalił się w sieci wspólnymi zdjęciami z górą, drzewem oraz dinozaurem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przed Lechem Wałęsą jeszcze spotkania ze studentami oraz konferencja prasowa w hotelu Koldingfjord.

Zobacz także: Zobacz także: Wałęsa w "Wiadomościach" i "Dzienniku Telewizyjnym". 1985 rok kontra 2017

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić