Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Warszawa zdobyła jajo! Polskie muzeum najlepsze w Europie

7
Podziel się:

Warszawskie muzeum pokonało 48 rywali z 24 krajów.

Polin
Polin (www.polin.pl/Maciej Jeżyk)

Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN zostało wybrane Europejskim Muzeum Roku 2016. Dyrektor muzeum Dariusz Stola odebrał nagrodę podczas uroczystości w San Sebastian. Wygrana oznacza, że zaprojektowana przez angielskiego rzeźbiarza Henry’ego Moore’a statuetka "The Egg" ("Jajo") będzie znajdować się w Warszawie przez kolejny rok.

Muzeum POLIN otrzymało nagrodę w uznaniu starań, by zapewnić zwiedzającym unikatową atmosferę, pełną wyobraźni interpretację i prezentację tysiącletniej, wspólnej historii Żydów i Polaków, a także za kreatywne podejście do edukacji i odpowiedzialność społeczną - można przeczytać na oficjalnej stronie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Konkurs o tytuł Europejskiego Muzeum Roku powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej. Zainicjowane w 1977 roku wydarzenie ma na celu promowanie najlepszych muzeów w Europie oraz zachęcanie ich władz do dalszego rozwoju. Wyróżnienie w konkursie zdobyło również Europejskie Centrum Solidarności z Gdańska, które otrzymało Nagrodę Muzealną Rady Europy.

KOMENTARZE
(7)
gośććć
6 lat temu
Przypadek że właśnie to muzeum wygrało? Podobny przypadek to np film IDA który to wygrał, wszystko to przecież przypadek.!!
Krzysztof
6 lat temu
Jak dotąd nie widziałem muzeum. Raz obok przechodziłem. Może w tym tygodniu poznam wystawę, skoro mam spędzić ten czas w Warszawie? Gratuluję Twórcom Muzeum sukcesu! Brawo, dajecie piękne świadectwo międzykulturowej historii naszego narodu. Brawo!
Matka Polka
6 lat temu
Wystarczy w Google wpisać [żydzi] i można się przekonać, że od tysięcy lat wszyscy ich nie cierpią i nikt ich u siebie nie chce. Pasożyty żyjące z pracy innych.
fajnie by byl...
6 lat temu
gdyby w polakach bylo mniej zawisci do rodaka
gizmo
6 lat temu
Mniej więcej w tym samym czasookresie zorganizowano konkurs architektoniczny na muzeum historii Polski...zamarkowali ruch...jedno muzeum jest, co z drugim?
jako
6 lat temu
To nie jest nasze muzeum. Kropka.
polski
6 lat temu
Jakoś wcale mnie to nie dziwi,ze najlepsze...To muzeum historii Polaków,czy Żydów? Jakoś słabo rozumiem to określenie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić