Warszawa zdobyła jajo! Polskie muzeum najlepsze w Europie

11

Warszawskie muzeum pokonało 48 rywali z 24 krajów.

Polin
Polin (www.polin.pl/Maciej Jeżyk)

Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN zostało wybrane Europejskim Muzeum Roku 2016. Dyrektor muzeum Dariusz Stola odebrał nagrodę podczas uroczystości w San Sebastian. Wygrana oznacza, że zaprojektowana przez angielskiego rzeźbiarza Henry’ego Moore’a statuetka "The Egg" ("Jajo") będzie znajdować się w Warszawie przez kolejny rok.

Muzeum POLIN otrzymało nagrodę w uznaniu starań, by zapewnić zwiedzającym unikatową atmosferę, pełną wyobraźni interpretację i prezentację tysiącletniej, wspólnej historii Żydów i Polaków, a także za kreatywne podejście do edukacji i odpowiedzialność społeczną - można przeczytać na oficjalnej stronie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Konkurs o tytuł Europejskiego Muzeum Roku powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej. Zainicjowane w 1977 roku wydarzenie ma na celu promowanie najlepszych muzeów w Europie oraz zachęcanie ich władz do dalszego rozwoju. Wyróżnienie w konkursie zdobyło również Europejskie Centrum Solidarności z Gdańska, które otrzymało Nagrodę Muzealną Rady Europy.

Zobacz także:

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić