o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Wielkanoc 2020 w czasie pandemii koronawirusa. Polacy prawie jednomyślni [BADANIE]

22
Podziel się

Przeżywanie Świąt Wielkanocnych czasie pandemii koronawirusa będzie nowym i niekoniecznie przyjemnym doświadczeniem dla Polaków. Resort zdrowia podkreśla, że Wielkanoc 2020 nie jest wymówką dla ignorowania obowiązujących w kraju zasad bezpieczeństwa. Zapytaliśmy Polaków, czy zastosują się do zaleceń i zostaną w domach na święta.

Wielkanoc 2020 w pandemii koronawirusa.
Wielkanoc 2020 w pandemii koronawirusa. (PAP, Javier Cebollada)
bDzBWvFh

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz ostrzega Polaków. Wyjście z domu, wyjazd do rodziny oraz wieloosobowe spotkania w Wielkanoc mogą doprowadzić do jeszcze większego zaostrzenia reguł obowiązujących w Polsce. Dlatego Andrusiewicz apeluje do obywateli, żeby nie lekceważyli obostrzeń w czasie najbliższych świąt.

Wielkanoc 2020. Polacy zostaną w domach?

Badani są w tej kwestii wyjątkowo jednomyślni i - przynajmniej w deklaracjach - bardzo zdyscyplinowani i odpowiedzialni. Aż 88 proc. Polaków twierdzi, że zastosuje się do zaleceń rządu. To oznacza rezygnację z wyjazdu do rodziny, pozostanie w domu i niezapraszanie do siebie nikogo z bliskich.

Zdecydowanie mniejsza grupa chce zaryzykować wyjazd do rodziny. Takie plany ma 7 proc. badanych, a ostatnie 6 proc. respondentów zamierza zaprosić bliskich do swojego domu.

bDzBWvFj

Najbardziej zdyscyplinowaną grupą są osoby powyżej 45. roku życia, 93 proc. z nich zamierza całkowicie zrezygnować z opuszczania domu i kontaktu z bliskimi. Najmniej: ludzie w przedziale wiekowym 18-24 lata, z których 20 proc. zamierza wyjechać na Święta Wielkanocne lub przyjąć u siebie rodzinę.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1064 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 3 – 6 kwietnia 2020 roku.

bDzBWvFp

Zobacz też: Wielkanoc w czasach epidemii. Minister zdrowia podał rekomendację w sprawie świąt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDzBWvFK
KOMENTARZE
(22)
plus
10 miesięcy temu
legalnie nie można pojechać do teściowej i nie ma prawa się obrazić
kto..ś..
10 miesięcy temu
Kłamstwo. 88% Polaków uważa, że rząd kłamie.
poznaniak1955
10 miesięcy temu
Resort zdrowia niech się zajmie leczeniem wirusa bo mamy najgorszy stosunek wyleczonych do zmarłych na 2 wyleczonych jeden umiera a u naszych sąsiadów Niemców na 20 wyleczonych jeden umiera
bDzBWvFL
Realistka
10 miesięcy temu
Bo w grupie 18-24 są osoby niepotrafiące wody na herbatę zagotować. Mieszkają w wynajmowanych pokojach a na weekendy jeżdżą do mamusi wiec na święta tez muszą bo w przeciwnym razie 2 dni głodówki ich czeka
wka?
10 miesięcy temu
Czyli: spróbujcie się wychylić, to my was po łbie. To kij. A gdzie marchewka?
Najnowsze komentarze (22)
Darek K.
9 miesięcy temu
Ja tam nie mam z tym problemu. Jeste ateistom :)
Realistka
10 miesięcy temu
Bo w grupie 18-24 są osoby niepotrafiące wody na herbatę zagotować. Mieszkają w wynajmowanych pokojach a na weekendy jeżdżą do mamusi wiec na święta tez muszą bo w przeciwnym razie 2 dni głodówki ich czeka
doniek
10 miesięcy temu
Szósta pieczęć pokazuje jak cały świat został wstrząsnięty mocą Boga,który przybywa sądzic.Fałszywa równowaga potęg świata zostanie wywrócona.Wkroczenie Boga rozpoczyna sąd nad tymi,którzy Go swiadomie i uporczywie odrzucali,ale jednoczesne zbawienie tych,którzy byli mu wierni-nieprzeliczony tłum ludu Bożego,zgromadzony zarówno z dawnego Izraela,jak i z Kościoła otwartego dla wszystkich ludzi bez różnicy.Ludten należy do:Boga:uczestniczył w śmierci i zmartwychstaniu Chrystusa,a osiągnąwszy doskonałą wolność, zaintonuje hymn o zbawionym wszechświecie.W ten sposób dopełni sie nasza historia.Apokalipsa w/g Św Jana
Wiemlepiej
10 miesięcy temu
"Nie obawiajcie się zaś ich gróźb i nie dajcie się zaniepokoić" LIST ŚW. PIOTRA "Więc się ich nie bójcie! nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć." "Nie bójcie się tych ,którzy zabijają ciało ,lecz duszy zabić nie mogą." EWANGELIA WG ŚW.MATEUSZA "Wolność im głoszą , a sami są niewolnikami zepsucia. Komu bowiem kto uległ , temu też służy jako niewolnik." LIST ŚW. PIOTRA "Nie sądźcie , że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju , ale miecz." EWANGELIA WG ŚW. MATEUSZA
pawel
10 miesięcy temu
u mnie tradycyjnie golonka, bigosik i gołąbki , a malowane jaja mam tam gdzie pana majstra można ....
grazyna
10 miesięcy temu
bede lizać janusza białą kiełase i popijała żurek przez całe swieta tak jak zaleca magister zdrowia,wesoły świąt
wilga
10 miesięcy temu
Ja Wielkanoc w tym roku odwolalam calkowicie Zrobie sobie jakas zapiekanke i bedziemy ogladali telewizje a raczej Netflex caly dzien ,a w poniedzialek musimy isc do pracy ,no i czesc!
bergman
10 miesięcy temu
ano jada z glupimi gojami po calosci robiac ich w bambuko jak chca
bDzBWvFD
logika
10 miesięcy temu
Czy autor tekstu rozumie pojęcie jednomyślności?
rte
10 miesięcy temu
Co powiedział Jezus na temat jakie uczynki trzeba robić aby zyskać uznanie Boga ? Ewangelia Mateusza rozdział 7 wersety od 21 do 23 : „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Nadejdzie dzień, gdy wielu mi powie: ‚Panie, Panie, czy w twoim imieniu nie prorokowaliśmy? Czy w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów? I czy w twoim imieniu nie dokonywaliśmy wielu potężnych dzieł?’. 23 Ale ja im wtedy oświadczę: ‚Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode mnie, wy, którzy postępujecie niegodziwie!’.
Henryk Nowak
10 miesięcy temu
Niemiecki portalik to w imieniu Polaków lepiej żeby się nie wypowiadał !!! Polacy mogą mu zrobić "kuku".
AlojzWiertara
10 miesięcy temu
No dobra. Nam się daje coraz horsze obostrzenia i zalecenia. A kiedy usłyszymy o konsekwencjach wobec twórcy wirusa? Za coś takiego to powinien resztę swojego marnego życia spędzić w kamieniołomie z kilofem przykutym do łapy...
wka?
10 miesięcy temu
Czyli: spróbujcie się wychylić, to my was po łbie. To kij. A gdzie marchewka?
CHYBA
10 miesięcy temu
a gdzie ten BÓG od wieków te same święta a jego działań teraz w tym okresie nie widać jakby był to by to załagodził niby ta swoją siłą BOGA.TO TYLKO WIARA I NABIJANIE KASY PRZEZ CZARNYCH PASTERZY !!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić