Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Wielkanoc 2020 w czasie pandemii koronawirusa. Polacy prawie jednomyślni [BADANIE]

22
Podziel się:

Przeżywanie Świąt Wielkanocnych czasie pandemii koronawirusa będzie nowym i niekoniecznie przyjemnym doświadczeniem dla Polaków. Resort zdrowia podkreśla, że Wielkanoc 2020 nie jest wymówką dla ignorowania obowiązujących w kraju zasad bezpieczeństwa. Zapytaliśmy Polaków, czy zastosują się do zaleceń i zostaną w domach na święta.

Wielkanoc 2020 w pandemii koronawirusa.
Wielkanoc 2020 w pandemii koronawirusa. (PAP, Javier Cebollada)

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz ostrzega Polaków. Wyjście z domu, wyjazd do rodziny oraz wieloosobowe spotkania w Wielkanoc mogą doprowadzić do jeszcze większego zaostrzenia reguł obowiązujących w Polsce. Dlatego Andrusiewicz apeluje do obywateli, żeby nie lekceważyli obostrzeń w czasie najbliższych świąt.

Wielkanoc 2020. Polacy zostaną w domach?

Badani są w tej kwestii wyjątkowo jednomyślni i - przynajmniej w deklaracjach - bardzo zdyscyplinowani i odpowiedzialni. Aż 88 proc. Polaków twierdzi, że zastosuje się do zaleceń rządu. To oznacza rezygnację z wyjazdu do rodziny, pozostanie w domu i niezapraszanie do siebie nikogo z bliskich.

Zdecydowanie mniejsza grupa chce zaryzykować wyjazd do rodziny. Takie plany ma 7 proc. badanych, a ostatnie 6 proc. respondentów zamierza zaprosić bliskich do swojego domu.

Najbardziej zdyscyplinowaną grupą są osoby powyżej 45. roku życia, 93 proc. z nich zamierza całkowicie zrezygnować z opuszczania domu i kontaktu z bliskimi. Najmniej: ludzie w przedziale wiekowym 18-24 lata, z których 20 proc. zamierza wyjechać na Święta Wielkanocne lub przyjąć u siebie rodzinę.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1064 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 3 – 6 kwietnia 2020 roku.

Zobacz też: Wielkanoc w czasach epidemii. Minister zdrowia podał rekomendację w sprawie świąt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
Darek K.
2 lata temu
Ja tam nie mam z tym problemu. Jeste ateistom :)
Realistka
2 lata temu
Bo w grupie 18-24 są osoby niepotrafiące wody na herbatę zagotować. Mieszkają w wynajmowanych pokojach a na weekendy jeżdżą do mamusi wiec na święta tez muszą bo w przeciwnym razie 2 dni głodówki ich czeka
doniek
2 lata temu
Szósta pieczęć pokazuje jak cały świat został wstrząsnięty mocą Boga,który przybywa sądzic.Fałszywa równowaga potęg świata zostanie wywrócona.Wkroczenie Boga rozpoczyna sąd nad tymi,którzy Go swiadomie i uporczywie odrzucali,ale jednoczesne zbawienie tych,którzy byli mu wierni-nieprzeliczony tłum ludu Bożego,zgromadzony zarówno z dawnego Izraela,jak i z Kościoła otwartego dla wszystkich ludzi bez różnicy.Ludten należy do:Boga:uczestniczył w śmierci i zmartwychstaniu Chrystusa,a osiągnąwszy doskonałą wolność, zaintonuje hymn o zbawionym wszechświecie.W ten sposób dopełni sie nasza historia.Apokalipsa w/g Św Jana
Wiemlepiej
2 lata temu
"Nie obawiajcie się zaś ich gróźb i nie dajcie się zaniepokoić" LIST ŚW. PIOTRA "Więc się ich nie bójcie! nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć." "Nie bójcie się tych ,którzy zabijają ciało ,lecz duszy zabić nie mogą." EWANGELIA WG ŚW.MATEUSZA "Wolność im głoszą , a sami są niewolnikami zepsucia. Komu bowiem kto uległ , temu też służy jako niewolnik." LIST ŚW. PIOTRA "Nie sądźcie , że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju , ale miecz." EWANGELIA WG ŚW. MATEUSZA
pawel
2 lata temu
u mnie tradycyjnie golonka, bigosik i gołąbki , a malowane jaja mam tam gdzie pana majstra można ....
grazyna
2 lata temu
bede lizać janusza białą kiełase i popijała żurek przez całe swieta tak jak zaleca magister zdrowia,wesoły świąt
wilga
2 lata temu
Ja Wielkanoc w tym roku odwolalam calkowicie Zrobie sobie jakas zapiekanke i bedziemy ogladali telewizje a raczej Netflex caly dzien ,a w poniedzialek musimy isc do pracy ,no i czesc!
bergman
2 lata temu
ano jada z glupimi gojami po calosci robiac ich w bambuko jak chca
logika
2 lata temu
Czy autor tekstu rozumie pojęcie jednomyślności?
rte
2 lata temu
Co powiedział Jezus na temat jakie uczynki trzeba robić aby zyskać uznanie Boga ? Ewangelia Mateusza rozdział 7 wersety od 21 do 23 : „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Nadejdzie dzień, gdy wielu mi powie: ‚Panie, Panie, czy w twoim imieniu nie prorokowaliśmy? Czy w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów? I czy w twoim imieniu nie dokonywaliśmy wielu potężnych dzieł?’. 23 Ale ja im wtedy oświadczę: ‚Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode mnie, wy, którzy postępujecie niegodziwie!’.
Henryk Nowak
2 lata temu
Niemiecki portalik to w imieniu Polaków lepiej żeby się nie wypowiadał !!! Polacy mogą mu zrobić "kuku".
AlojzWiertara
2 lata temu
No dobra. Nam się daje coraz horsze obostrzenia i zalecenia. A kiedy usłyszymy o konsekwencjach wobec twórcy wirusa? Za coś takiego to powinien resztę swojego marnego życia spędzić w kamieniołomie z kilofem przykutym do łapy...
wka?
2 lata temu
Czyli: spróbujcie się wychylić, to my was po łbie. To kij. A gdzie marchewka?
CHYBA
2 lata temu
a gdzie ten BÓG od wieków te same święta a jego działań teraz w tym okresie nie widać jakby był to by to załagodził niby ta swoją siłą BOGA.TO TYLKO WIARA I NABIJANIE KASY PRZEZ CZARNYCH PASTERZY !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić