Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Wiemy, kogo nie lubią Polacy. Są wyniki badań na temat sympatii do narodów

172
Podziel się:

CBOS opublikował najnowszy raport na temat stosunku Polaków do przedstawicieli innych narodów. Wyniki nie napawają optymizmem.

Wiemy, kogo nie lubią Polacy. Są wyniki badań na temat sympatii do narodów
(iStock.com, OnickzArtworks)

*W żadnym przypadku sympatia do narodowości nie przekroczyła 50 proc. *Najwyższe notowania mają u nas Czesi i Włosi, których lubi 44 proc. Polaków. Na szczycie są także Amerykanie i Anglicy (po 43. proc), Słowacy i Węgrzy (42 proc.) oraz Hiszpanie, których darzy sympatią 40 proc. Polaków.

Na drugim biegunie są Arabowie, Romowie i Rosjanie. Często niski poziom niechęci zbiega się z jawną antypatią do przedstawicieli danego narodu. Aż 62 proc. Polaków czuje niechęć do przybyszy z krajów arabskich, Romowie odstraszają 59 proc. Polaków, a Rosjanie 49 proc.

W kontekście ostatnich wydarzeń politycznych ważne są nastroje wobec Żydów. Tylko 24. proc mieszkańców naszego kraju określa je jako sympatię. Niechęć czuje 33 proc., a obojętność 31 proc. badanych przez CBOS. Wśród postawy wobec Ukraińców dominuje niechęć. Tak wskazało 40 proc. badanych. Lubi ich jedynie 24 proc. Polaków.

Zobacz także: Zobacz także: Czechy - karnawał na Hlinecku

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(172)
beta
5 lata temu
A ja PSLu
no
5 lata temu
nie ma co jesteśmy jak wszyscy europejczycy , każdy najbardziej lubi siebie , a potem to różnie bywa
eryk
5 lata temu
Polacy nie lubią samych siebie.
Platyna
5 lata temu
Brawo Ola!!jeden trafny komentarz
Polak
5 lata temu
Proponuję rozdać karabiny i zrobić z tym porządek . Na początek weźmiemy naszych sąsiadów ze wchodu pod ścianę i tra ta ta ile fabryka dała .
rymatos
5 lata temu
a ja nie lubię złych ludzi, agresywnych, siejących nienawiść i ból !!! dla mnie nie ma znaczenia kraj pochodzenia, wiara, kultura ... jeśli jesteś dobrym, spokojnym człowiekiem, pielęgnującym swoje wartości rodzinne, narodowe, to jest ok!
Kubizmem
5 lata temu
Ja lubię kubizm!
ABC
5 lata temu
99,9 % Niemcy
x
5 lata temu
Nikt nigdzie Polaków nie lubi !!!! i co Wy na to??????????
Zyzio
5 lata temu
A ja lubię: Węgrów, Anglików, Islandczyków, Wietnamczyków, Słowaków, Czechów, Białorusinów. Z nimi miałem kontakt i wiem, że są w porządku. Nie lubię natomiast Litwy za antypolską postawę jej rządu i działania przeciw polskiej mniejszości na Litwie. Nie lubię Ukrainy za postawę jej rządu i nacjonalizm, nie szukanie dialogu oraz porozumienia w tym pojednania poprzez przyznanie się do tego co miało miejsce. Nie lubię Rosji za jej rząd, wojny, mieszanie w innych państwach, straszenie innych, prowokacje oraz opłacanie trolli choćby i na tej stronie. Pewno zostanę okrzyknięty antysemitą, ale nie podoba mi się postawa Izraela wobec Polski, a podobno to państwo jest naszym sojusznikiem i wielkim przyjacielem tymczasem rozpętało taką antypolską nagonkę na świecie, że raczej o przyjaźni być mowy nie może. W tym kontekście ciągle się mówi ile Polska straci, ale i Izrael straci, bo nieufność i pamięć o tym, że tak nas bezpardonowo zaatakowali pozostanie i będzie w pamięci kolejnych ekip rządzącyc
Nutj
5 lata temu
Hahahahaha - a w świecie to Polaków nienawidzą miliardy.
shrank
5 lata temu
co za bzdura .......Rosjanie .... Białorusini to kapitalni ludzie , żeby kogoś oceniać, trzeba go najpierw poznać. Ilu "miłośników" Amerykanów zna choć jednego ??
globtrotter
5 lata temu
Włosi, Czesi, Węgrzy, Amerykanie - w większości fajni ludzie. Afryka - chyba nie muszę mówić. A Żydy same sobie zapracowały na taką, a nie inną opinię.
as
5 lata temu
a ja nienawidzę pisowców
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić