REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 44 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka14.08.19 (20:27)

Wilk zaatakował w środku nocy. Horror turystów w namiocie

Wilk zakradł się do namiotu rozbitego na kempingu. Był środek nocy. W namiocie spała czteroosobowa rodzina. Wilk ciężko ranił bohaterskiego ojca, który własnym ciałem zasłonił najbliższych. Dramat rozegrał się w Parku Narodowym Banff w Kanadzie.
iStock.com

Matt Rispoli z New Jersey spał w namiocie z żoną i dwójką dzieci. Około północy usłyszał niepokojące odgłosy i pomyślał, że w okolicy kempingu może grasować niedźwiedź. By go odstraszyć, zaczął hałasować.

Nagle do namiotu wdarł się wilk. Mężczyzna zasłonił swoim ciałem żonę i dzieci. Drapieżnik zaczął go szarpać. Wilk próbował wyciągnąć ojca dwojga dzieci z namiotu.

REKLAMA

Na sąsiednim kempingu przebywał Russ Fee, który usłyszał wołanie o pomoc. Gdy dobiegł na miejsce i zobaczył, jak wilk szarpie człowieka, kopnął zwierzę od tyłu. Drapieżnik puścił ofiarę, ale nie chciał się wycofać.

Wyglądał jak pies szarpiący kość, ale był o wiele większy niż jakikolwiek pies, jakiego kiedykolwiek widziałem - powiedział CBC Russ Fee.

Zobacz także: Niezwykłe znalezisko na Syberii. Ogromny wilk z plejstocenu

Mężczyźni zaczęli rzucać w wilka kamieniami. W końcu zwierzę uciekło, a rodzina i ich wybawiciel schronili się w samochodzie.

Matt Rispoli trafił do szpitala z „poważnymi obrażeniami dłoni i ramienia”. Jon Stuart-Smith, specjalista ds. dzikich zwierząt w kanadyjskich parkach narodowych powiedział, że to pierwszy atak wilka w parku narodowym. Pracownicy wyśledzili drapieżnika i go zastrzelili.

Testy weterynaryjne potwierdziły, że wilk był w złym stanie i prawdopodobnie zbliżał się koniec jego życia. Jego stan prawdopodobnie przyczynił się do niezwykłego zachowania. Jest to bardzo rzadki incydent. Samotny wilk ma znacznie mniejszą szansę na upolowanie zdobyczy. Z tego powodu będzie szukał innych źródeł pożywienia - powiedział Stuart-Smith.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij