Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Właśnie dlatego faceci mają sutki

13
Podziel się

Mężczyźni mają sutki właściwie przez przypadek. To tzw. narząd szczątkowy, który dostają zupełnie bez potrzeby.

Właśnie dlatego faceci mają sutki
(iStock.com, Art-Of-Photo)
bETRmYcB

*Wszystko ma związek z rozwojem płodowym. *W pierwszych tygodniach zarówno chłopiec i dziewczynka rozwijają się dokładnie tak samo. Dopiero w okolicach szóstego-siódmego tygodnia zaczyna się odzywać chromosom Y, który wprowadza zmiany dotyczące płci.

Tak naprawdę mężczyźni i kobiety są stworzeni według takiego samego wzoru. Dopiero po pewnym czasie zaczynają rozwijać się w innych kierunkach – mówi Ian Tattarsall, paleoantropolog z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku

Sutki powstają w pierwszych tygodniach. Wyprzedzają rozwój jąder i produkcję testosteronu. Kiedy zatem zaczynają się pojawiać różnice między płciami, sutki już znajdują się na ciele.

bETRmYcD

*Ta część jest mężczyźnie zupełnie zbędna. *Nazywa się ją organem szczątkowym czyli takim, który nie spełnia żadnej funkcji biologicznej, ale wciąż jest. Organizm nic jednak przez sutki nie traci, więc ewolucja nie zadbała o to, żeby zniknęły. Inną sprawą jest już natomiast to, dlaczego są one ciemniejsze niż reszta ciała.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETRmYde
KOMENTARZE
(13)
Niektórzy
3 miesiące temu
faceci mają coś innego szczątkowego. I to jest problem.
proste
4 lata temu
kobietom nie potrzebna jest za to łechtaczka, która jest zminiaturyzowanym niewykształconym penisem
Nick
4 lata temu
" Ewolucja nie zadbała " co za bzdury
bETRmYdf
,n,hh
4 lata temu
zapomnieliście dodać że organem szczątkowym u kobiety jest mikro-penis/łechtaczka - nie potrzebny do rozpłodu a więc zbędny ;)
Polaris
4 lata temu
Czy mężczyzna może karmić piersią? Literatura zgromadziła niezliczone opisy tego fenomenu: od Talmudu poczynając, na Annie Kareninie Tołstoja, gdzie zamieszczono krótką anegdotę o dziecku karmionym na statku przez pewnego Anglika, kończąc. Nauka, a konkretnie antropologia, także dysponuje pewnymi dowodami, są one jednak zdecydowanie mniej liczne. W datowanym na 1896 rok kompendium pt. Anomalie i kurioza medycyny George Gould i Walter Pyle skatalogowali kilka przypadków męskiej laktacji. Opisali m.in. mieszkańca Ameryki Południowej, który stał się mamką na czas choroby żony (spotkał go Alexander von Humboldt), a także misjonarza z Brazylii —jedynego "dostawcę" mleka dla miejscowych dzieci. W 2002 roku dziennikarze z agencji prasowej France-Presse donosili o 38-letnim Lankijczyku, który wykarmił 2 córki, po tym jak jego żona zmarła przy porodzie drugiej z nich.
pwn28
4 lata temu
No to mogli już dokończyć dlaczego skóra brodawki męskiej - organu szczątkowego - jest ciemniejsza. Do tego niech wytłumaczą dlaczego jest tak wrażliwa na dotyk i dlaczego u facetów bywa ginekomastia i rak piersi....
gnago
4 lata temu
Znaczy się samczyk i samiczka to dotyczy wszystkich ssaków nie licząc stekowców ni i nie pamiętam/nie wiem jak u torbaczy
dsffdsfdsf
4 lata temu
Nieprawda, sutki u mężczyzn są wrażliwe i mężczyźni tel lubią ich pieszczoty. To nie jest żaden organ szczątkowy.
c
4 lata temu
Bóg wiedział że niektórzy faceci będą się domagać zmiany płci, odwali kawał dobrej roboty za lekarzy co przeprowadzają operacje.
Ja
4 lata temu
Artykuł pisała pewnie jakaś wyzwolona kobita. Sutki to jedna z wrazliwszych stref erogennych. Człowiek nie jest dziełem przypadku tylko do inteligentnego Stwórcy.
lukasz.bolek1...
4 lata temu
Faceci nie mają sutków. Nazwa sutek odnosi się do całej piersi kobiety. A nie to tego dzyndzla co jest w brodawce, co ma facet i kobieta. Radzę postudiować anatomię bo znowu wychodzi błazenada.
Marenka
4 lata temu
U mnie dziewczyny do 30 twierdziły ze sobie same w zyciu poradzom a teraz "niech mnie ktos przececi bo mnie wszyscy majom w d..."
Pozo
4 lata temu
Znam wielu facetów którzy sa jak małe dziewczynki i dziewczyny króre ze wzgledu na zachowanie nazywa sie babo chłop.
bETRmYcX
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić