o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Wojskowi zabalowali w hotelu. Skatowali interweniujących policjantów

165
Podziel się

Trzech oficerów Wojska Polskiego zakłócało ciszę nocną. Wezwany na miejsce patrol został brutalnie pobity.

Wojskowi zabalowali w hotelu. Skatowali interweniujących policjantów
(Wikimedia Commons CC BY-SA, JohnRambo PL)
bDTUqTNh

Żołnierze uczestniczyli w hotelowej imprezie w Giżycku. Zachowywali się wulgarnie, zaczęli nawet obrażać obsługę - podaje RMF FM. Gdy pracownicy hotelu przy kanale Łuczańskim wezwali po 23:00 policję, wojskowi z 15. Brygady Zmechanizowanej zaczęli być jeszcze bardziej agresywni. Grozili nawet śmiercią przybyłym funkcjonariuszom i nie reagowali na polecenia. Po pewnej chwili doszło do bójki, z której trzej policjanci wyszli z uszkodzoną śledzioną, złamaną ręką i połamanymi żebrami.

Kolejnym patrolom udało się zatrzymać krewkich wojskowych. Po przewiezieniu na komendę, we krwi oficerów wykryto od 1 do 2 promili alkoholu. Sprawców burdy, tj. dowódcę brygady, dowódcę batalionu oraz majora, przechwyciła stamtąd Żandarmeria Wojskowa. Oprócz niej sprawą zajmie się teraz Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Jak wynika z ustaleń RMF FM, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański zdecydował już o wyrzuceniu trzech oficerów z armii.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTUqTNj

bDTUqTNK
KOMENTARZE
(165)
kos
5 lata temu
To świadczy o głupocie i niekompetencji policji. Chcieli pokazać jacy są dzielni to dostali na co zasłużyli. Kozaczyli to mają. Kompletna niekompetencja polega na tym że wojsko nie podlega policji. Mogli zadzwonić do żandarmeri i oni zrobiliby porządek. Myśleli że wiejski chłop na rowerze to to samo co oficer wojska polskiego. Brawo wojsko!!!
cyklop
5 lata temu
Nareszcie mamy żołnierzy na poziomie ! Straszy człowiek, generał, i dwóch zapewne niemłodych wyższych oficerów potrafiło stawić czoła i to skutecznie młodym policjantom. Zmiana jakościowa w Wojsku Polskim widoczna jak na dłoni! I cieszy, że wreszcie zaczynamy nawiązywać do pięknych tradycji II RP, kiedy Wojsko potrafiło sie dobrze bawić. Tylko granatowa Policja zachowywała sie właściwie, bo nie interweniowała. Czołem Panowie Oficerowie !
manager.sereb...
5 lata temu
A później emeryturka 4200 za nic.
bDTUqTNL
Marek
5 lata temu
Jak umorzą śledztwo wobec tych oficerów (bo praktyka w RP jest taka, że jedni i drudzy są nie do ruszenia), to panowie funkcjonariusze poczują w końcu smak bezsilności, który regularnie fundują obywatelom.
bnvcx
5 lata temu
Oczywiście zachowanie żołnierzy karygodne, ale co do policji... w końcu trafiła kosa na kamień! To już nie tak łatwo jak z pierwszym lepszym żulem czy łepkiem z ulicy, czy też kierowcą. Tu już nie dało rady przycwaniakować!
Najnowsze komentarze (165)
awea
5 lata temu
Szczerze? Powinni dać medale tym wojakom. Pokazali że trening nie idzie na darmo. Na pewno obronią ten kraj.
gość
5 lata temu
POlicjanci byli szkoleni do łapania rowerzystów.
WC
5 lata temu
Żołnierze nawaleni ale i tak dali radę psim bohaterom ,teraz widać jakie ciocy przyjmują do policji :)
WR
5 lata temu
No proszę Giżycko ,aż wspomnienia wróciły z woja :) Po co te psy tam się pchały sami są sobie winni.
Loco
5 lata temu
No i Cóż pozostanie tym krewkim żołnierzom teraz , jeśli nie robić ciemne interesy ?
Bb
5 lata temu
Czy to nie byli oficerowie którzy mają tworzyć grupy samoobrony?
ja
5 lata temu
naprawede uwazacie iz 3 starszych oficerow majac od jednego do 2 promili stracoilo rozum i zaatakowalo policjantke? dla mnie to mocno naciagane ile trzeba wypic na 1,5 promila ? 3 setki wodki nie wiecej
Emeryt
5 lata temu
Pupilkowie biskupów pokazali swoje możliwości. Na ćwiczeniach i polu walki zapewne nie bardzo by sobie radzili(nie mieli czasu na szkolenia taktyczne) popijając w knajpach i hotelach. Taka teraz nasza armia obiboków i pijusów oraz lizusów biskupów a nie fachowców pola walki.
bDTUqTND
melon
5 lata temu
Znając policję to było tak że ich odepchneli i kazli im spier..ć a oni opisali tak jak gazeta.
Leon
5 lata temu
Brawo żołnierze.
valdimir
5 lata temu
Wyrzucić łobuzów z Wojska Polskiego, bo nie godni nosić munduru.
bibi
5 lata temu
Niby dowódcy, oficerowie a wielkie dupy! Pułkownik powinien wezwać na odsiecz pododdział alarmowy ! A nie dać się zapakować jakimś tam policjantom!
ja
5 lata temu
Jaka policja śmiech na sali pijany bezdomny 79-letni no może by dali rade ale podpity żołnierz + trzezwy policjant to jak ...nie znalazłem porównania bo jak bym kogoś porównał do policji ...była by Zniewaga.
zatroskany
5 lata temu
Wyszkolić oficera przez lata za ciężkie pieniądze podatnika i za byle incydent wyrzucić doświadczonych oficerów z armii na emeryturę? Co za marnowanie potencjału ludzkiego? Nie ma innych kar? np przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe albo ostrzeżenie o niepełnej przydatności do zawodowej służby wojskowej? Niech służą i odpracują zainwestowane w ich edukację, wyszkolenie miliony zł. podatnika!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić