Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Wszystkie wojny Ujazdowskiego z PiS. To dlatego odszedł

0
Podziel się:

Kazimierz Michał Ujazdowski często popadał w konflikty z partią lub ją krytykował. Oto sytuacje, które mogły przyczynić się do opuszczenia PiS przez polityka.

Wszystkie wojny Ujazdowskiego z PiS. To dlatego odszedł
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, P.S.)

Spór o Trybunał Konstytucyjny. W zasadzie już od marca trwa krytyka działań PiS-u ze strony Ujazdowskiego, jeżeli chodzi o TK. Otwarcie twierdził, ze rząd powinien opublikować orzeczenie TK, a także pod auspicjami prezydenta Dudy napisać nową ustawę.

Krytyka Bartłomieja Misiewicza. Całe zamieszanie z nim w roli głównej europoseł nazwał nieporozumieniem. Stwierdził przy tym, że jest zaskoczony nominacją na członka rady nadzorczej człowieka bez wyższego wykształcenia.

Skrytykował prokuraturę za śledztwo ws. Rzeplińskiego. Decyzję o wszczęciu postępowania nazwał rażącym błędem i apelował do prokuratury o wycofanie się z niej.

Poparcie dla Donalda Tuska. W listopadzie były europoseł PiS zadeklarował, że Polska powinna myśleć o zwiększeniu liczby Polaków w instytucjach unijnych i nie powinna na to wpływać rywalizacja międzypartyjna w kraju. Prognozował przy tym, że Tusk będzie szefem Rady Europejskiej przez następne 2,5 roku. Takie wypowiedzi stały w sprzeczności ze słowami Jarosława Kaczyńskiego, który otwarcie mówił o wątpliwościach w kwestii poparcia kandydatury byłego premiera.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić