Wystarczy nie głosować na Trumpa

24

Przeciwnicy Trumpa wytoczyli najcięższe działa. Grupa Włóczędzy przeciwko Trumpowi (z ang. Tramps Against Trump, TAT) namawia do niegłosowania na kontrowersyjnego kandydata. W zamian za to... obiecuje nagie zdjęcia.

Wystarczy nie głosować na Trumpa
(Pixabay.com)

Takie rzeczy tylko na Instagramie. Co prawda w momencie pisania tego tekstu, profil Tramps Against Trump jest ponownie nieaktywny (prawdopodobnie zablokowany przez portal), to kiedy jeszcze działał, deklarował otwartość na obie płci i różne preferencje seksualne. Wystarczyło wysłać zdjęcie przed lokalem wyborczym i zadeklarować, że zagłosowało się na kandydata innego niż Donald Trump.

W wiadomości zwrotnej grupa wysyłała roznegliżowane zdjęcia w zależności od preferencji i płci. Rzecznik Instagrama nie chciał się wypowiadać na temat akcji, a na informację o zablokowanym koncie odparł, że na portalu jest regulamin, który zakazuje nagości. Ciekawe dlaczego profil Rihanny wciąż działa?

W przeszłości było wiele kontrowersyjnych kampanii, które miały namawiać ludzi do głosowania. Młodzi ludzie lubią nagość, a my to wykorzystujemy - powiedziała kobieta o pseudonimie Jessica Rabbit, twórczyni kontrowersyjnej kampanii.

Grupa TAT nie popiera żadnego kandydata na prezydenta. Po prostu nie chcą, żeby został nim Trump. Tak naprawdę nie wiadomo, kto korzystał z kontrowersyjnego profilu, czy więcej kobiet, czy mężczyzn i w jakim byli wieku. Organizatorzy akcji nie udzielili takiej informacji.

Włóczędzy przeciwko Trumpowi jest amerykańskim odpowiednikiem Szmaty przeciwko Harper. W kampanii kobiety protestowało przeciwko Stephenowi Harperowi, byłemu premierowi Kanady, który startował w wyborach parlamentarnych w 2015 roku i liczył na kolejną kadencję szefa rządu. Akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ większość w Sejmie otrzymali liberałowie, a premierem został Justin Trudeau. Jedno jest pewne, atmosfera wokół wyborów prezydenckich w USA jest coraz bardziej gorąca.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić