Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zabił 300 osób, a teraz jest gwiazdą YouTube'a. "Podły żart"

7
Podziel się

Po 23 latach więzienia zabójca pracujący dla Pablo Escobara "odkupuje" swoje winy, zdobywając popularność jako gwiazda internetu. Rodziny ofiar nazywają to podłym żartem.

Zabił 300 osób, a teraz jest gwiazdą YouTube'a. "Podły żart"
(Youtube.com)
bETFqPQR

Ponad 110 tys. subskrybentów i blisko 10 mln odsłon. To dorobek youtubowego konta "Popeye Arrepentido" - Skruszonego Popeye'a. "Popeye", czyli John Jairo Velásquez, skruszał w kolumbijskim więzieniu, odsiadując wieloletni wyrok. Choć przyznaje się do zamordowania ponad 300 osób, udowodniono mu jedynie zabicie kandydata na prezydenta Kolumbii Luisa Carlosa Galana. Pośrednio odpowiada za śmierć tysięcy ludzi, w tym 500 policjantów i ponad 100 pasażerów wysadzonego w powietrze samolotu. Takiego CV dorobił się pracując dla szefa kartelu z Medelin. Choć przekonuje, że przemocą się brzydzi, nadal mówi o Escobarze "mój szef".

Po wyjściu za dobre zachowanie w 2014 roku napisał książkę o latach w kartelu, potem założył kanał na YouTube. Animowaną czołówką z lecącą kulą z pistoletu "chce przyciągać młodych", by potem pokazywać im do jak strasznych rzeczy prowadzi przemoc. Dużo mówi o przekupnych politykach, komentując bieżące skandale.

bETFqPQT

Nastolatków ewidentnie pociąga mroczna strona życia. Zaczynałem od 1000 fanów, potem pojawił się kolejny tysiąc. Po 9 miesiącach mam ich ponad 100 tys. Wystarczy na skromny zarobek. Marzy mi się, by móc żyć wyłącznie z tego, to czyste pieniądze - tłumaczy w rozmowie z "Guardianem".

*Tata Gonzálo Rojasa zginął na pokładzie samolotu linii Avianca. *Zabiła go bomba kartelu. Gdy Rojas słyszy o rosnącej sławie byłego zabójcy, cierpnie mu skóra.

To policzek dla nas wszystkich, że ten człowiek pozuje na jakiegoś eksperta. Gdy chciałem usłyszeć od niego, czy czuje żal za śmierć tylu osób, kazano mi rozmawiać z jego impresario. Zbrodnie, które popełnił, uczyniły z niego celebrytę - denerwuje się Rojas.

bETFqPQZ

Karierą na YouTube "Skruszony Popeye" chce poprawić stan konta. Niegdyś bogaty człowiek twierdzi, że większość pieniędzy wydał na ochronę przed innymi więźniami.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bETFqPRu
KOMENTARZE
(7)
elo
5 lata temu
A tak na poważnie... my mamy węgiel i żyto/pszenicę/rzepak... i to jest nas towar exportowy... columbijczycy od setek lat mieli jako towar exportowy liście koki! z żyta można robić wódkę (też uzależnia i czyni czystkę w organiźmie a jednak nikt jej nie zakazuje! co więcej rząd ją opodatkował (akcyza, pozwolenia na wyrób i sprzedaż alkoholu). Kartel Pabla tylko zajmował się sprzedażą narodowego towaru exportowego, a że ktoś ustanowił głupie przepisy i ze względu na ustanowione przez rząd przepisy zginął.., to pretensja do rządu, a nie do ludzi Kartelu... to tak jak by nagle zabronić rolnikom uprawy i sprzedaży żyta... wiadomo... będą tego bronić i zabijać... winić rolnika? czy rząd który nakłada chore przepisy? Każdy jest wolnym obywatelem i powinien móc jeść, brać i ćpać co chce! Jak chce się zachlać wódą to się zachleję... jak chce się zaćpać to też moja decyzja! no chyba że jesteśmy niewolnikami... pomyślcie nad tym...
nick
5 lata temu
Śmiało może startować w wyborach prezydenckich.
goldtrap
5 lata temu
prawdziwy anioł
bETFqPRv
beata
5 lata temu
Jeszcze go nie powiesili?
Katerine
5 lata temu
Fajny gościu szkoda że go wcześniej nie znałam ...a tak to rozwód i podział mojego majątku 25,000,000 szkoda
Nadchodzi kon...
5 lata temu
To jest szok po prostu co teraz jest promowane...
GUN-freedom
5 lata temu
Mieczysław Biegun (vel Begin) izraelski celebryta-polityk zabił 89 osób w zamachu bombowym. I dostał Pokojową Nagrodę Nobla. Podobnie jak Arafat i Obama... kpiny. Wolę mafiozę z kartelu narkotykowego- uczciwie zabijał dla pieniędzy i przynajmniej odsiedział swoje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić