Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zaczęło się. Putin szykuje Rosjan na wojnę jądrową

38
Podziel się

40 mln Rosjan przystępuje do trzydniowych ćwiczeniach obrony cywilnej przed atakiem jądrowym ze strony Zachodu.

Zaczęło się. Putin szykuje Rosjan na wojnę jądrową
(Sergei Konkov/TASS /Forum)
bEUWPVyZ

*Rządowe media w Rosji straszą obywateli wojną. *Zachód "chce ich zaatakować", bo rosyjskie wojska prowadzą interwencję w Syrii. Niczym za czasów Zimnej Wojny ogłoszono zbudowanie pod Moskwą schronów dla 12 milionów ludzi.

Schizofrenicy z Ameryki ostrzą swoje nuklearne rakiety przed atakiem na Moskwę - donosi wojskowa stacja TV Gwiazda.

Właśnie w takiej atmosferze ruszyły ćwiczenia obrony cywilnej. 40 mln obywateli i 200 tys. służb przez 4 dni ma przećwiczyć procedury obronne w przypadku ataku nuklearnego. Na papierze atomowy arsenał Rosji jest groźniejszy. Nasz sąsiad dysponuje 8,4 tys. głowic, Stany Zjednoczone mają 7,5 tys. Putin zawiesił niedawno umowę z 2010 roku zakładającą obustronne niszczenie części uzbrojenia jądrowego.

bEUWPVzb

Tymczasem Stany Zjednoczone zerwały rozmowy z Rosją w Syrii. Amerykanie od miesiąca próbowali dogadać się w sprawie zawieszenia walk, ale lotnictwo rosyjskie ciągle atakuje pozycje sił antyrządowych. Departament Stanu uznał, że to nie ma dalej sensu. Minimalna komunikacja zostanie zachowana na poziomie kontroli lotów. Rosjanie utrzymują, że syryjska armia rządu Baszara Asada ma prawo zestrzelić każdy samolot USA.

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUWPVzC
KOMENTARZE
(38)
tiktak
5 lata temu
Gdybym miał do wyboru w jakim języku gadać oprócz polskiego to zdecydowanie wybieram rosyjski.
tiktak
5 lata temu
Tym razem Putin nie zaatakuje Polski bo mu jest potrzebna.Tu gra idzie o Bizancjum/Turcja/.Syria to takie Westerplatte dla Rosji.
sm
5 lata temu
Uwaga na forum dalszy ciąg ćwiczeń Rosyjskiej Armii. Cyberwojna jest bardzo agresywna w ich wydaniu ,Moze Putin ma tak skomplikowane problemy wewnętrzne ,że Syria jest dla niego ostatnią deską ratunku , wojny często zaczynały sie od problemów z dostępem do paliw ,czy surowców ,Putin gra wabank ,pytanie czy jest szalony.
bEUWPVzD
Pełnoletnia
5 lata temu
Coś wydaje mi się, że przywódca u naszych wschodnich sąsiadów ma problemy z ... jądrami.
Gość
5 lata temu
Niech się ćwiczą, czasem to się przydaje w zupełnie innej sytuacji, w Japoni trzęsienie ziemi pokazało co może zrobić z elektrownią atomową a na to już nie byli przygotowani.
olo
5 lata temu
Po wojnie zawsze jest odbudowywanie zniszczonych narodów - kto ma cegelnie ten jest bat
VivaPutin
5 lata temu
tanie szczucie made in koszer-usa!
hm
5 lata temu
kto tu pisze komentarze .ruskie?
32
5 lata temu
Hamerykanie chcą ich powstrzymać bo za dużo robią haha co za kraj, Dla Władka DUUUUŻA WÓDKA że jedzie z tymi prostakami.
ert
5 lata temu
jedno jest pewne: Rosji NATO na pewno nie pomoże... chociaż wątpię, żeby takiej pomocy chcieli... yankesy pomogli już w Iraku, Egipcie, Jugosławii, Wietnamie, Panamie itd wiec drodzy Rosjanie ,,umiecie liczyć ??? liczcie na siebie''
zolhan
5 lata temu
zamiast zapobiec temu to przygotowuja ludnosc do zniszczenia ich kraju , na domiar nawet jak przezyja w tych schronach to tylko przedluzy agonie ich bo na powierzchni juz nic nie bedzie tylko promieniowanie , to juz chyba lepiej splonac odrazu
Miłka
5 lata temu
Rosja nie użyła broni atomowej na Japonię,bo w tym czasie jej nie miała,a wojnę trzeba było w końcu zakończyć i dać żyć normalnie ludziom.
Jack40
5 lata temu
Tylko kto bombarduje szpitale w Syrii to mnie ciekawi jak w 2 wojne św bombardowano szpitale to było to coś złego myślę że i dziś jest to coś złego ?
bEUWPVzv
gość f
5 lata temu
To znaczy, że gospodarka ruska jest już w bardzo kiepskim stanie, skoro muszą aż tak odwracać uwagę społeczeństwa. Jeszcze Putin powinien zarządzić ćwiczenia przeciw trzęsieniu ziemi i najazdowi ufoludków. Głupki ruskie wszystko kupią co im "car" wciska. Wcale mi ich nie żal - to po prostu głupi naród. Lenin wymordował ich setki tysięcy, a w dalszym ciągu stawiają mu pomniki !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić