o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Zarabia chodząc na pielgrzymki. 2.500 euro za jedną

32
Podziel się

Jeśli jesteś zbyt chory, zbyt zajęty lub po prostu zbyt leniwy, żeby udać się na pielgrzymkę, to możesz po prostu zatrudnić Carlosa Gila, który chodzeniem na pielgrzymki zajmuje się zawodowo.

Zarabia chodząc na pielgrzymki. 2.500 euro za jedną
(Facebook/Carlos Gil)
bDUbnLXF

Portugalczyk znalazł swoją niszę na rynku. Za każde 160 km pokonane na piechotę w czyimś imieniu 52-letni mężczyzna liczy sobie 2.500 euro. Stawka zdecydowanie rośnie, kiedy klient zażyczy sobie, żeby ostatni kawałek przeszedł na kolanach. Również za inne życzenia trzeba płacić dodatkowo: 25 euro za zapalenie świeczki czy 250 euro za odmówenie różańca. Twierdzi jednak, że nie zarabia na tym, ponieważ pieniądze pokrywają koszt jego podróży i wyrównują nieobecność w pracy.

Nie chodzi o zarabianie pieniędzy, ale pomoc innym. Nie ma znaczenia, że nie możesz iść na pielgrzymkę, ponieważ ty jesteś mną, a ja tobą, jeśli wiesz o co mi chodzi. To umowa, jaką zawieramy z Bogiem - tłumaczy Carlos Gil cytowany przez odditycentral.com.

Podróż zabiera mu sześć dni w jedną stronę. Chodzi bocznymi drogami, a nocuje u ludzi gotowych go przyjąć pod swój dach. By udowodnić, że odbył podróż, zbiera pieczątki z różnych miejsc po drodze. Pielgrzymem do wynajęcia Gil jest od szesnastu lat, a podróże do Fatimy odbywa dwa-trzy razy w roku. Jest jedyną w Portugalii i jedną z niewielu osób na świecie, którzy trudnią się taką pracą. Inni pielgrzymi uważają to za hańbę i oszustwo, ale on robi swoje i nie patrzy na innych.

bDUbnLXH

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUbnLYi
KOMENTARZE
(32)
niegdyś wierz...
4 lata temu
To właśnie jest cała wiara w kler i cuda przez nich wymyślone. Ot i to cała nasza CZARNA LEGALNA MAFIA
mo
4 lata temu
Cudawianki i głupota.
123
4 lata temu
Gratuluje pomyslu, u katolikow wszysko przejdzie.
bDUbnLYj
oj
4 lata temu
Na bogu zawsze robiło się dobry interes
Piotrek
4 lata temu
Ja już od kilku lat pukam zaniedbane żony w intencji ich mężów i ta za darmo !!!
Najnowsze komentarze (32)
zdrowy
4 lata temu
Dlatego ten chłop taki szczupły i zdrowy duurzo ruchu i dobra kodycja pozdrawiam
malina
4 lata temu
ciekawe ile by bral za chodzenie do spowiedzi?
MP
4 lata temu
Nie robi nic złego , wprost przeciwnie przywraca wiarę w życie ludziom niepełnosprawnym. Skąd te obłudne wyrazy oburzenia , zwolennicy importu islamu i deprawacji dzieci GENDER?
SG
4 lata temu
też wynalazłem niszę ! ja mogę kogoś wyspowiadac za pieniądze ! a nie sory to już przecież jest od dawna...
Zdystansowany
4 lata temu
"Ludzie kochane"!!! Toż to właśnie jest >>wiara>wiedza>wierzą>stawianie<< np. wirtualnych świeczek czy zniczy na cmentarzach to czym jest? Wierzą? Niech wierzą. Gdy się negatywnie przekonają - już nam nie powiedzą... I tyle, tak to traktujmy i nie wytaczajmy wielkich dział w sprawie zaledwie ciekawostki.
azsaw
4 lata temu
Ale po co ktoś ma iść w moim imieniu ? Jak idzie on, a nie ja idę.To może jeszcze w moim imieniu będzie jadł ŚNIADANIE,OBIAD I KOLACJĘ,a ja będę bez jedzenia.Aha i jeszcze skasuje w "moim imieniu" 2,500 euro.
liu
4 lata temu
a czy taka pielgrzymka za pieniądze odbyta przez pełnomocnika się liczy?
dudu papa
4 lata temu
to wychodzi 65 złotych za kilometr. Codziennie chodzę do pracy - 5 kilometrów w dwie strony i nic, a on by za to zainkasował 325 złotych, za samo przyjście do pracy.
bDUbnLYb
papiesz
4 lata temu
biedni ludzie którzy myślą, że takie praktyki mają coś wspólnego z chrześcijaństwem. Kościół katolicki musi oczyścić się z pogańskich naleciałości i zacząć budować życie duchowe na Piśmie Świętym i wierze w Chrystusa
grabarz
4 lata temu
Niedawno jakas nawiedzona multikulti polka w Niemczech zorganizowała wycieczke niemców na pieszo do Syrii by solidaryzować sie z Syryjczykami.Sprawe to nagłasniały media w Niemczech i Polsce...i zapanowała nagle cisza. Czy doszli do Syrii i wymordowano ich tam.?
antymona
4 lata temu
to ja chyba wynajme kogos kto bedzie za mnie chodzil do spowiedzi ,bo ja bardzo nie lubie i unikam tego jak tylko moge Swietny pomysl
pd
4 lata temu
kawal gnojka i tyle
agnostyk
4 lata temu
Kazdy potrzebuje jakiejs alternatywnej rzeczywistosci: dla jednych to beda gry komputerowe, a dla innych religia.
zelim7
4 lata temu
w zyciu nie slyszalam podobnych bzdur,ze tez sa ludzie ktorzy wierza w to ze za pieniadze mozna sie zbawic jak niski poziom reprezentuja ci pseudo katolicy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić