Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Zarekwirowali bentleya rosyjskiemu gubernatorowi. Nagranie robi furorę w sieci

39
Podziel się:

Bentleya Mulsanne, który należał do oskarżonego o korupcję byłego gubernatora Obwodu Sachalińskiego Aleksandra Choroszawina, w asyście policji skonfiskowały rosyjskie służby drogowe.

Zarekwirowali bentleya rosyjskiemu gubernatorowi. Nagranie robi furorę w sieci
(youtube/wikipedia, самое интересное)

O akcji media dowiedziały się od jednego z sąsiadów polityka. Wokół domu Choroszawina zebrało się wielu gapiów. Każdy chciał zobaczyć, jak okryty złą sławą gubernator traci majątek. W następnej kolejności na lawetę i pod młotek trafi Lexux LX 570 należący do byłej żony polityka. Film nagrany przez jednego ze świadków robi w tej chwili furorę w rosyjskich mediach społecznościowych. Jego kopie pojawiają się też na YouTubie

Choroszawin został zdymisjonowany w marcu 2015 roku. 4 marca trafił za kratki z zarzutami korupcyjnymi, które dotyczyły przywłaszczenia równowartości ok. 5,6 mln dolarów. W trakcie aresztowania znaleziono przy nim miliard rubli w gotówce i wysadzane brylantami pióro za 36 mln rubli. W domu zaś odkryto m.in. kolekcję cennych zegarków wartą ok. 10 mln dolarów oraz ekstrawagancki zestaw pościeli z szynszyli.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić