Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Zarobki w marketach. Sprawdź, gdzie płacą najwięcej

95

Największe sieci marketów ujawniły wysokość pensji. Lidl na prowadzeniu.

Zarobki w marketach. Sprawdź, gdzie płacą najwięcej
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/11553519@N03)

Niemieckie sieci zapowiedziały ostatnio podwyżki. Kaufland i Lidl zaczną płacić swoim pracownikom więcej od marca 2017 roku - pisze bankier.pl.

Ile zarobi kasjer w Lidlu? Od marca nawet 3300 złotych brutto. Chodzi jednak tylko o niektóre sklepy w największych miastach. Najniższa płaca w niemieckiej sieci to 2550 zł brutto dla kasjera, który dopiero zaczyna. Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na takie benefity jak bezpłatna prywatna opieka medyczna, ubezpieczenia grupowe, wyprawki dla pierwszoklasistów i bony świąteczne.

Pracownicy Kauflanda również nie mogą narzekać. Od 1 marca sklep będzie płacił każdemu nowo zatrudnionemu sprzedawcy 2600 zł brutto, czyli 1800 zł na rękę. Po pół roku stażu pracownik dostanie 100 zł podwyżki brutto, a po pełnym przepracowanym roku - 200 zł więcej. Dodatkowo już od początku może liczyć na ubezpieczenia grupowe, prywatną opiekę medyczną i kartę Multisport.

Biedronka płaci mniej niż konkurencja. Na analogicznym stanowisku można tam zarobić 2300 zł brutto. Po 3 latach pracy pensja urośnie do 2600 zł, czyli takiej kwoty, jak w Kauflandzie na początku. Wrażenie robi za to pakiet dodatkowych korzyści. Firma przyznaje wyprawki dla nowo narodzonych dzieci pracowników oraz dla pierwszoklasistów. Dodatkowo finansuje szczepienia dla dzieci przeciwko grypie oraz badania profilaktyczne. Pracownicy w trudnej sytuacji materialnej mogą liczyć na nieoprocentowaną pożyczkę, a nawet zapomogę. Każdy z nich otrzymuje również kartę Multisport.

Tesco nie odkrywa wszystkich kart. Brytyjska sieć podała, że kasjer-sprzedawca z półrocznycm stażem zarabia tam 2295 zł brutto. Nie wiadomo, ile dostaje na początku i o ile rośnie jego pensja wraz ze stażem. Oprócz tego pracownik objęty jest programem Clubcard, uprawniającym do 10% zniżki na produkty, ma prawo do bonów okolicznościowych, a także dodatkowycch darmowych badań medycznych.

Francuskie sieci płacą mało i nie chcą dzielić się informacjami. Zarówna Auchan, jak i Carrefour nie podały zarobków w swoich sklepach. Bankier.pl informacje uzyskał od pracowników. Wynika z nich, że za pracę przy kasie dostaje się tam 2000 zł brutto. Carrefour dodatkowo funduje wyprawkę dla noworodka i pierwszoklasisty, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenia i kartę Multisport.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić