Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Zarzuty dla dyrektor poznańskiego ZOO. Nielegalnie kastrowała zwierzęta?

131
Podziel się:

Dyrektor poznańskiego zoo, Ewa Zgrabczyńska w poniedziałek usłyszy prokuratorskie zarzuty. Przedmiotem całej sprawy jest kastracja kilku tygrysów, które pochodzą z nielegalnej hodowli. Według prokuratora zabiegi zostały wykonane nielegalnie.

Zarzuty dla dyrektor poznańskiego ZOO. Nielegalnie kastrowała zwierzęta?
(Facebook.com)

Ewa Zgrabczyńska już w poniedziałek usłyszy zarzuty w prokuraturze. Miała zlecić zabieg kastracji na kilku tygrysach bez żadnego zezwolenia. Dyrektorka broni się przed oskarżeniami, tłumacząc, że w ten sposób uratowała im życie. Tygrysy pochodzą z nielegalnej hodowli i są krzyżówką gatunków, która nie powinna się rozmnażać.

Poznańskie zoo przyjęło pod swój dach kilkadziesiąt zwierząt podchodzących z nielegalnej hodowli jeszcze w ubiegłym roku. Prowadził ją Maciej Maciejewski, który nie miał pozwolenia na przetrzymywanie egzotycznych gatunków. Nie pomogło nawet rejestrowanie jako cyrk. Po interwencji zwierzęta zostały zabrane właścicielowi i przeszły na własność skarbu państwa. Nie było gdzie ich umieścić, zgodziło się na to jedynie poznańskie zoo.

W dniu interwencji zobowiązałam się do zabezpieczenia kilkudziesięciu zwierząt na okres kilku dni, oświadczenie jest spisane. Żadne ośrodki w Polsce ani na świecie nie chciały przyjąć tych ok. 60 osobników, dla których w sytuacji zagrożenia ich zdrowia i życia przygotowaliśmy interwencyjne miejsce krótkoterminowego pobytu – mówiła w jednym ze swoich oświadczeń na Facebooku dyrektorka.

Zobacz także: Zobacz także: Postawił łapę w złym miejscu. Nagranie z zoo

Z racji tego, że zwierzęta należą do państwa o ich losie zdecyduje prokuratura. Według prawa, możne je było poddawać jedynie zabiegom ratującym życie. Według dyrektorki ZOO, kastracja była takim zabiegiem.

Prokuratura twierdzi, że Ewa Zgrabczyńska nie poinformowała o swoich zamiarach. Nie dostarczyła także odpowiedniej dokumentacji medycznej. Konieczne było przeszukanie i postawienie zarzutów.

Dwa dni temu na Facebooku pojawiło się kolejne oświadczenie w tej sprawie. Zgrabczyńska tłumaczy, że wszystko co zrobiła było podyktowane dobrem zwierząt.

Kara za uratowanie tygrysów i innych potrzebujących natychmiastowej pomocy zwierząt? Dla zdrowia i życia Gideona i Sokki poddam się takowej, jeśli będzie trzeba – napisała w poście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(131)
orangutan z p...
3 lata temu
pani EWO robi PANI dobrą pracę-pracę z PASJĄ-reszta to likaony czekający na padlinę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Michał
3 lata temu
Czy Zoo w Poznaniu to jeszcze Zoo powinno się nazywać ?Bardziej przypomina schronisko dla zwierząt ?Uważam , że takie miejsce powinno przede wszystkim walczyć o przetrwanie gatunków , czyli umożliwiać im rozmnażanie .Wiem ,że w okrzyczanej złą sławą hodowli się udawało ?Czy to nie ciekawe i powinno inaczej rozwiązać się tą aferę ?Pytam się gdzie dobro zwierząt.Polecam wyjazd do Zoo w Karlowym Dworze , gdzie walczy się o przetrwanie gatunków zagrożonych i aby zobaczyć jak takie miejsce może wyglądać .
dali
3 lata temu
a ile zostało sprzedanych nie legalnie
fred
3 lata temu
do czego pisowi potrzebne zoo ?
real
3 lata temu
W tym państwie każdy jest winny. Tak opletli nas ludzie kasty, z dwóch stron.
mały
3 lata temu
Uuu to nasi prokuratorzy znają sie NAWET na kastrowaniu zwierząt ???
Asiu
3 lata temu
Chyba dobrze zrobiła! To jest chory kraj ; jak można mieć hodowle tygrysów? Ten facet powinien siedzieć w klatce jak ONE!
Stan
3 lata temu
żyją i to jest przyczyna karania w cywilizacji śmierci lewaków i liberałów
kasia
3 lata temu
powinna nagrodę dostać i dotację na utrzymanie tych biednych zwierząt
sd
3 lata temu
WOLNE SĄDY są do uprzykrzania Polakom życia jak temu facetowi co go sąd skazał za rzucenie jednej łupinki słonecznika na chodnik
KochamPolskę
3 lata temu
nie gnębić wybitnych to chyba sztuka niedościgniona???
AS
3 lata temu
W DUŃSKIM ZOO TO ZABILI TAKĄ ŻYRAFĘ I JESZCZE ZAPROSILI DZIECI Z PRZEDSZKOLA ŻEBY SOBIE POPATRZYŁY JAK JĄ KAWAŁKUJĄ, A TU SIĘ CZEPIAJĄ CZŁOWIEKA, KTÓRY URATOWAŁ TYM ZWIERZĘTOM, ŻYCIE.
kulka
3 lata temu
Wladze ZOO zachowaly sie jak trzeba, zwierzat nikt przyjac nie chcial, czekala ich smierc, bo zyc na wolnosci tez nie potrafia; Moze wreszcie urzednicy czy prokuratorzy zaczna uzywac mozgow i beda logicznie myslec...
eryk
3 lata temu
Widać nie znacie poznańskich realiów. Ta dyrektor jest w konflikcie z prezydentem Poznania (PO). Co chwila w radiu mówią, że jakieś zarzuty wobec tej dyrektor są stawiane, a prawda jest taka, że to prezydentowi nie pasuje, że ma taką pozycję ta pani. Nie wiem z czego to wynika, ale wydaje mi się, że ZOO to taka wizytówka naszego miasta, jest naprawdę piękne i ten prezydent chciałby mieć tam swojego człowieka pewnie. Trochę perfidne to działanie z jego strony.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić