aktualizacja 

Zatrważający żart w szkole. Kamera była włączona

4

Czterech zamaskowanych mężczyzn podrzuciło cztery gady do college'u w australijskiej miejscowości Humpty Doo. Zwierzęta były w tak złym stanie, że najprawdopodobniej zostaną uśpione.

Zatrważający żart w szkole. Kamera była włączona
(Youtube.com)

Żartownisie włamali się do szkoły w niedzielny poranek. Na nagraniu z kamery ochrony widać, jak ubrani tylko w krótkie spodnie i maski wrzucają przez okno trzy wychudzone samice krokodyla, a następnie plądrują biuro, przeszukując szuflady i kradnąc m.in. monitor. Paszcze gadów zakleili taśmą klejącą, dodatkowo ściskając go plastikowymi opaskami.

To praktycznie skóra i kości. Niewiele z nich zostało. Było je bardzo łatwo złapać. Poza tym ich ciała były w bardzo złym stanie. Zapewne długo nie były w wodzie. Nie były też karmione, a jeden z nich z powodu zaniedbania oślepł - powiedział australijskiej filii Associated Press oficer policji Luke McLaren.

Gady najprawdopodobniej pochodziły z krokodylej farmy. Policja rozważała pierwotnie odnalezienie prawowitych właścicieli i oddanie im samic, ale nie wiadomo, czy uda się je uratować. Możliwe, że zostaną uśpione. Znęcanie się nad objętymi ochroną krokodylami słonowodnymi jest w Australii przestępstwem. Grozi za to wysoka grzywna, a w skrajnych przypadkach kilkuletnie więzienie.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić