REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla11.07.19 (19:51)

Zbiorowy gwałt w Niemczech. Napastnicy to jeszcze dzieci

Niemcy w szoku. Pięciu nastolatków zgwałciło 18-latkę w lesie w mieście Mülheim. Większość napastników została zwolniona do domu z powodu młodego wieku.
PAP

Uratowali ją sąsiedzi. Mieszkająca w pobliżu placu zabaw i lasu para była zaniepokojona nerwowym zachowaniem psa. Około godziny 22 postanowili sprawdzić okolicę i w rosnących za domem zaroślach znaleźli młodą kobietę i dwóch nastolatków, którzy uciekli na widok intruzów.

Ofiarę przewieziono do szpitala. 18-latka zeznała później policjantom, że została wciągnięta w zarośla i zgwałcona przez pięciu znacznie młodszych od niej nastolatków. Funkcjonariusze w krótkim czasie zatrzymali i przesłuchali domniemanych napastników.

REKLAMA

Dwóch z nich ma zaledwie 12 lat. Pozostałych trzech to 14-latkowie. Dwóch młodszych podejrzanych zostało po przesłuchaniu zwolnionych do domów. Kolejnych dwóch wypuszczono po nocy spędzonej w areszcie. Ich rodziny są teraz w stałym kontakcie z biurem ds. opieki nad młodzieżą - informuje "Die Welt".

Zobacz też: Myślała, że dziecko ma ospę. Lekarze byli w szoku, gdy ją zobaczyli

Niektórzy opiekunowie byli nawet szczęśliwi, że otrzymają teraz profesjonalną pomoc - powiedział rzecznik miasta.

Ostatni napastnik to recydywista. 14-latek już dwukrotnie był oskarżany o przestępstwa seksualne i brał udział w zajęciach resocjalizacyjnych. Uznano, że stanowi zagrożenie dla otoczenia i dlatego pozostaje w areszcie. Wszyscy podejrzani to Bułgarzy, dlatego władze miasta rozważały złożenie wniosku o wydalenie ich do ojczyzny.

Rozgorzała dyskusja nad wiekiem odpowiedzialności karnej. W Niemczech nie można postawić przed sądem dzieci poniżej 14 roku życia. Rainer Wendt, szef związku zawodowego policji domaga się obniżenia tej granicy do 12-latków. Przeciwko jest Christine Lambrecht, federalna minister sprawiedliwości. Podkreśliła, że odpowiedzialność karną mogą ponosić tylko osoby o wystarczającym stopniu rozwoju psychicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij