o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Zbiorowy gwałt w Niemczech. Napastnicy to jeszcze dzieci

726
Podziel się

Niemcy w szoku. Pięciu nastolatków zgwałciło 18-latkę w lesie w mieście Mülheim. Większość napastników została zwolniona do domu z powodu młodego wieku.

Zbiorowy gwałt w Niemczech. Napastnicy to jeszcze dzieci
(PAP)
bDYJiOUR

Uratowali ją sąsiedzi. Mieszkająca w pobliżu placu zabaw i lasu para była zaniepokojona nerwowym zachowaniem psa. Około godziny 22 postanowili sprawdzić okolicę i w rosnących za domem zaroślach znaleźli młodą kobietę i dwóch nastolatków, którzy uciekli na widok intruzów.

Ofiarę przewieziono do szpitala. 18-latka zeznała później policjantom, że została wciągnięta w zarośla i zgwałcona przez pięciu znacznie młodszych od niej nastolatków. Funkcjonariusze w krótkim czasie zatrzymali i przesłuchali domniemanych napastników.

Dwóch z nich ma zaledwie 12 lat. Pozostałych trzech to 14-latkowie. Dwóch młodszych podejrzanych zostało po przesłuchaniu zwolnionych do domów. Kolejnych dwóch wypuszczono po nocy spędzonej w areszcie. Ich rodziny są teraz w stałym kontakcie z biurem ds. opieki nad młodzieżą - informuje "Die Welt".

bDYJiOUT
Zobacz także: Zobacz też: Myślała, że dziecko ma ospę. Lekarze byli w szoku, gdy ją zobaczyli

Niektórzy opiekunowie byli nawet szczęśliwi, że otrzymają teraz profesjonalną pomoc - powiedział rzecznik miasta.

Ostatni napastnik to recydywista. 14-latek już dwukrotnie był oskarżany o przestępstwa seksualne i brał udział w zajęciach resocjalizacyjnych. Uznano, że stanowi zagrożenie dla otoczenia i dlatego pozostaje w areszcie. Wszyscy podejrzani to Bułgarzy, dlatego władze miasta rozważały złożenie wniosku o wydalenie ich do ojczyzny.

bDYJiOUZ

Rozgorzała dyskusja nad wiekiem odpowiedzialności karnej. W Niemczech nie można postawić przed sądem dzieci poniżej 14 roku życia. Rainer Wendt, szef związku zawodowego policji domaga się obniżenia tej granicy do 12-latków. Przeciwko jest Christine Lambrecht, federalna minister sprawiedliwości. Podkreśliła, że odpowiedzialność karną mogą ponosić tylko osoby o wystarczającym stopniu rozwoju psychicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYJiOVu
KOMENTARZE
(726)
Bezstronny
2 lata temu
Jeżeli dopuścili się gwałtu to znaczy że wiedzieli do czego służą ich członki . Więc są na tyle dojrzali aby odpowiadać za swoje czyny .
Leonid
2 lata temu
skutki LGBT uczą dzieci w szkołach i łebki chcą przetestować
marta
2 lata temu
Bardzo dobry pomysl Policji tak samo POwinno byc w Polsce obnizyc wiek do lat 12,TYLKO SWIADOMOSC NIEUCHRONNEJ ODPOWIEDZIALNOSCI KARNEJ PRZYNIESIE EFEKT!!!!
bDYJiOVv
eRDe
2 lata temu
a nie byli no przypadkiem emisariusze obcej bardziej barwnej kultury?
moslem
2 lata temu
zapomnieli wspomnieć że ci bułgarzy są muzułmanami - i u nich to normalne
taka prawda
2 lata temu
blugarzy to syf jakich malo
xplx
2 lata temu
To jest domów, że Niemcy to chory kraj!!! Jak można nie karać za taki czyn!!! Takie są skutki otwarcia granic dla imigrantów!!!!
gość
2 lata temu
dożywotnie więzienie
Gość
2 lata temu
Buahahaha... Niech żyją emigranci i ubogacenie kulturowe! Wiwat Merkel i jej pomysły!
Nick
2 lata temu
Gdyby byli z północnej Afryki, to nikt nie pomyślałby nawet o wydaleniu ich z kraju. A że są Europejczykami z Bułgarii, to rozważa się ich wydalenie z Niemiec. Ciekawe...
i co tu robić...
2 lata temu
500+ biorą i jeszcze by chcieli...
aaaa
2 lata temu
Pytanie jakiego są koloru skóry... ten fakt został pominięty..
henio
2 lata temu
jak do gwałtu to to byli wystarczająco rozwinięci psychicznie ,no ale lewacy zawsze bronią oprawców a nie ofiary
bDYJiOVn
wyczyn
2 lata temu
kastracja i wydalenie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić