Zdjęcia są kluczem do szczęścia. Głównie selfie

9

Najnowsze badanie psychologów z Uniwersytetu Kalifornijskiego sugeruje, że osoby robiące zdjęcia są o wiele szczęśliwsze od innych. Najbardziej zyskują na tym zwolennicy selfie.

Selfie
Selfie (Wikimedia Commons CC0)

Fotografowanie przede wszystkim poprawia nastrój. Różnie wpływa na nas jednak to, co fotografujemy. Pod lupę w badaniu wzięto 41 studentów: 28 kobiet i 13 mężczyzn Podzielono ich na trzy grupy. Przez cztery tygodnie mieli codziennie robić zdjęcia. Jednak każda grupa miała podejść inaczej do sprawy. Zadaniem członków pierwszej było robienie selfie, drugiej fotografowanie tego, co, co sprawia im radość a trzecia zajęta się uwiecznianiem obiektywem tego, co daje radość innym.

Wiele jest w mediach raportów o negatywnym wpływie, jaki ma na nas technologia. Przyglądamy się temu, jednak sami chcieliśmy sprawdzić, czy możemy znaleźć w nich również pozytywne aspekty. Myślę, że to badanie pokazuje, że czasem nasze gadżety oferują użytkownikom również jakieś korzyści - stwierdziła prof. Gloria Mark, autorka badania cytowana przez Independent.

Wszystkie grupy zanotowały wzrost pozytywnego nastawienia. W grupie robiącej selfie wyraźnie wzrosły pewność siebie i dobre samopoczucie. Druga grupa stała się bardziej refleksyjna i doceniająca otaczający ją świat, a trzecia stała się spokojniejsza i zaczęła lepiej dogadywać się z rodziną i przyjaciółmi. Wyniki uwzględniały prawie 2,9 tys. pomiarów.

Pełne wyniki badania znajdziecie pod tym adresem.

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić