Wojciech Darewicz| 

Zdumiewająca deklaracja naukowców. Przebadali konika sprzed 42 tys. lat

252

Prehistoryczne odkrycie jakiego dokonano na Syberii, było sensacją, a może stać się początkiem jeszcze większej. Naukowcy są "pewni sukcesu". Uważają, że są w stanie pozyskać z ciała zwierzęcia komórki niezbędne do jego późniejszego sklonowania.

Zdumiewająca deklaracja naukowców. Przebadali konika sprzed 42 tys. lat
(PAP/EPA)

"Jurassic Park" przestanie być fikcją? Naukowcy od dawna chcą sklonować mamuta. Jednak dziś wiele wskazuje na to, że pierwszym z nieistniejących już zwierząt, które powróci na Ziemię, stanie się właśnie koń. Wszystko za sprawą rozwoju nauki i źrebaka, który zginął tragicznie.

Źrebak zginął 42 tys. lat temu. Wpadł do szczeliny w wieku ok. dwóch tygodni. Jak podkreślają naukowcy, jego ciało przetrwało w "perfekcyjnym" stanie do dziś.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To byłaby wielka sensacja. Po miesiącach intensywnych prac zespół badaczy z Rosji i Korei Południowej ogłosił, że jest w stanie pozyskać z ciała zwierzęcia niezbędny do klonowania materiał. Gdyby eksperyment się powiódł odporna na mróz rasa, która zniknęła z powierzchni planety 4 tys. lat temu, zostałaby przywrócona do życia.

Naukowcy są pewni sukcesu, materiał będą pobierali jeszcze do końca kwietnia tego roku, twierdzi osoba z North East Federal University in Yakutsk, którą cytuje Daily Mail.

Zaawansowane prace. Źródło twierdzi, że zmierzające do sklonowania zwierzęcia prace są tak zaawansowane, że naukowcy wybierają już klacz, która miałaby urodzić prehistoryczne zwierzę.

Zespołem kieruje Koreańczyk. Jest nim ekspert w dziedzinie klonowania, profesor Hwang Woo-suk. W pracy wspiera go zespół siedmiu ekspertów. Jednym z nich jest doktor Lena Grigoryeva. Jak zdradza "każda osoba w zespole spodziewa się sukcesu przedsięwzięcia".

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić