Wróć na
Jan Muller
|

Zgwałcona 14-latka zmarła w czasie porodu. Przeszła trzy zawały

59
Podziel się

Nastoletnia ofiara gwałtu zmarła podczas porodu, do którego zmusiło ją paragwajskie prawo i własna rodzina.

Zgwałcona 14-latka zmarła w czasie porodu. Przeszła trzy zawały
(Youtube.com)

Dziewczynka na początku 9 miesiąca ciąży trafiła do szpitala w Itaugua. W trakcie porodu przeszła trzy zawały serca. Dziecko przeżyło, oddycha dzięki maszynie. W Paragwaju aborcja jest zakazana, z wyłączeniem sytuacji zagrożenia życia matki. W tym przypadku nie zauważono żadnego problemu.

Nastolatka była pod stałą opieką lekarzy od momentu, gdy w ciąży pojawiły się komplikacje. Stało się to 20 dni przed terminem porodu - donosi "The Guardian".

Sprawa gwałtu i ciąży dziecka była utrzymywana w tajemnicy przez rodzinę. Dlatego dopiero po tragicznych wydarzeniach, gdy sprawą zajęła się policja (trwa śledztwo w sprawie zaniedbań lekarzy), zdołano zatrzymać gwałciciela i ojca dziecka. Do aresztu trafił w czwartek. Poniżej rozmowa z matką zmarłej.

21-go marca lekarze próbowali zmusić dziecko do naturalnego porodu aż mała przestała oddychać. Wówczas pośpiesznie zdecydowali się na cesarskie cięcie. Doszło do zatoru, trzech zawałów i śmierci 14-latki - dziennik opisuje tragiczną historię

Dyrektor szpitala przyznał, że "ciało nastolatki nie było gotowe na ciążę". Sprawa natychmiast wywołała falę skojarzeń z przypadkiem z 2015 roku, gdy paragwajskie władze zakazały przeprowadzenia aborcji u zgwałconej 10-latki. Znana jedynie pod pseudonimem, Mainumby urodziła. Według Amnesty International, choć władze obiecywały jej darmowe mieszkanie, nie dotrzymały słowa. W 2015 roku w Paragwaju zmuszono do porodu 889 dziewczynek w wieku od 10 do 14 lat.

Żyjemy w kraju, gdzie nie istnieje edukacja seksualna oparta na nauce. Władze wykorzystują fakt, że większość ludzi to katolicy do promowania prawa opartego na przekonaniach, nie badaniach - mówi Rosalia Vega, szefowa paragwajskiego oddziału Amnesty International.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(59)
Aktaga
2 lata temu
U nas też kościół dąży do tego żeby chora matka musiała zginąć, Też chcą całkowitego zakazu aborcji. w końcu kościoł ma kase za pogrzeb, za miejsce na cmentarzu, i msze za zmarłą. o ile dziecko przezyje, zamiast matki ma sztuczny dom, biedę i łzy.
Straszne ;(
2 lata temu
Wie co to zawał nie gwałt , Ale 3 zawały w czasie porodu tego sobie nie wyobrazam u mierała w ogromnej męczarni ;((((((((((
ROBERT
2 lata temu
U nas będzie podobnie , chyba ,że naród w porę oprzytomnieje
Miecznik
2 lata temu
Religia i jej fanatyczni wyznawcy to mordercy !
Squater
2 lata temu
Panstwo chyba zaklada ze dzieci obciazone wadami genetycznymi maja male szanse przezyc swoich rodzicow ,dlatego kazą rodzic. Czy ktos pomyslal kto zajmie sie takim czlowiekiem po sierci jego rodzicow ? Moze panstwo ? A moze koscioł ? Jak do tej pory panstwo wspiera takie rodziny ? Gdzie musza prosic w mediach o wsparcie na wozek inwalidzki ,rechabilitacje ?
Najnowsze komentarze (59)
Zabić sprawcę...
2 lata temu
Większośc w tym kraju to katolicy? To kto gwałci te biedne dzieci i zapładnia?
ggff
2 lata temu
wina lekarzy , na co czekali ? powinni zrobic cesarkę i żyły by oboje a tak to kto wychowa dziecko ? ojciec w wiezieniu , tyle zła a tylko profesjonalne potraktowanie dziewczyny i wszystko by było w porządku -- a na religie nie ma co zwalać , brak słusznych decyzji lekarzy .
ewa
2 lata temu
czytalam jakiegos pana transparent na plecach taki: ZAJMIJCIE SIE SWOIMI KOTAMI NIE NASZYMI MACICAMI, super odwaga w 100% popieram
amiga
2 lata temu
dobrze ze kobiety wyszly na ulice w czarny piatek w polsce i dalej niech protestuja az do skutku bo ta nasza dyktatura politykow jak i koscielnych zrobia tak ze beda nas gwalcic i trzeba bedzie te gwalcone dzieci rodzic ...tragediaaa!!!!
ateista
2 lata temu
wazne ze sumienie maja czyste :)
XXX
2 lata temu
W czasie aborcji też zdarzały się zgony i jakoś o tym nikt nie trąbi!
Victor
2 lata temu
Ci lekarze z klauzulą sumienia niech uważają na podobne przypadki w Polsce. Z jednej strony biskup z drugiej prokurator
megakolor-jac...
2 lata temu
Hehehehe jak u nas.
Ola
2 lata temu
Oczywiście wsZystkiemu winni katolicy . A podczas aborcji nie umarłaby? Gdzie gwalciciel? Gdzie rodzice? Gdzie fachową opieka lekarska? Aborcja nie jest lekarstwem na głupotę i ludzka nieodpowiedzialnosc.
jkk
2 lata temu
Aborcja na życzenie, a zmuszanie niepełnoletniej do urodzenia potomka gwałciciela to jedna dwie różne sprawy. Tak myślę...
Reert
2 lata temu
Mordercu w kieckach !!! Nic sie nie zmieniło od inkwizycji
zenek
2 lata temu
U nas będzie tak samo.
xc
2 lata temu
Aborcja by uratowała jej życie
Ona
2 lata temu
Ciemnogród.Szkoda dziewczyny.W Polsce też chcą zrobić taki Paragwaj.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić