Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

"Złoty pociąg" na ostatniej prostej. Wystarczy jeden podpis

18
Podziel się:

Być może już za miesiąc będziemy bliżej wyjaśnienia tajemnicy zaginionego składu. Decyzja o wykopaliskach należy już tylko do konserwatora zabytków.

"Złoty pociąg" na ostatniej prostej. Wystarczy jeden podpis
(flickr.com, Nick Ares)

Odkrywcy ze spółki XYZ są o krok od potwierdzenia swojej teorii. Właściciele firmy zajmującej się podziemnymi poszukiwaniami złożyli teczkę z dokumentacją na temat "złotego pociągu" do wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Są w niej zgody od PKP PLK S.A. oraz dwóch innych spółek PKP, operatora telefonicznego i właścicieli terenów przylegających do miejsca poszukiwań. Po złożeniu wniosku o rozpoczęcie wykopalisk konserwator ma trzydzieści dni na wydanie decyzji.

Prace mogą rozpocząć się jeszcze w te wakacje. Według doniesień "Gazety Wrocławskiej" sprawa jest doskonale znana urzędnikom, więc wydanie decyzji nie powinno zająć więcej niż dwa tygodnie. Gdy będzie pozytywna, roboty przy 65. kilometrze linii kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha ruszą pełną parą. To znaczący postęp w kwestii wyjaśnienia zagadki "złotego pociągu". O znalezisku stało się głośno po ogłoszeniu odkrycia przez Piotra Kopera i Andreasa Richtera ze Spółki XYZ w sierpniu ubiegłego roku.

Autor: Mateusz Patyk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
lewanu
6 lat temu
Jak nie skarby to zbliżający się koniec świata lub potwor w jeziorze zegrzyńskim itp...Tak się karmi społeczeństwo rożnego rodzaju bajeczkami..A na świecie dzieje się tyle ciekawych rzeczy wystarczy pooglądać zagraniczne stacje telewizyjne.
Jack40
6 lat temu
Ale u nas jest biurokracja ile to się już ciągnie ?
Aron i Lejba
6 lat temu
Ten pociąg jest nasz i musi jego zawartość być przekazana władzom Israela.Szalom
żenada !!!!!!...
6 lat temu
żenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ile ten cyrk będzie jeszcze trwał ?! przez ten czas co ściemniają można było go wynieść w częściach w kieszeni !!!! ale to właśnie POLSKA !
Realista
6 lat temu
A na to Żydzi i Niemcy? Cierpliwie czekają aż Polacy odkopią skarb, a potem...
andreas
6 lat temu
Już wyjechał !! zostały tylko szyny !!! Już rzygać się chce jak co jakiś czas ktoś pierdnie albo beknie !!!!!
yr2
6 lat temu
Stawiam 100 do 1 że nie będzie żadnych wykopów prostych, które doprowadzą do złotego pociągu. Niemiecka ekipa odnajdzie pociąg zaraz jak tylko zajmie dawne swoje ziemie. O to dba kilka tysięcy urzędników wysoko wybranych i też demokratycznie postawionych w Polsce by interesy Wielkich Niemiec nie były zaniedbywane. jak ktoś nie rozumie jak się ma pamięć o pociągu-wojnie-grabieży Europy do propagowanej obecnie pamięci - nasi ojcowie nasi matki - to znaczy, że jest albo niemądry albo szpiegus.
Gość
6 lat temu
Tak wierze ze ładnych parę złotych pójdzie na wykopaliska.
Liman
6 lat temu
Już niedługo jesień i zima a decyzji jak nie było tak nima i nie będzie wiec po co ten pośpiech , pośpiech to może jedynie tamtędy przejechać i nic poza tym.... Nasi urzędnicy wiedza co i jak maja opóźniać.
olo
6 lat temu
Złoty pociąg nie istnieje
oto
6 lat temu
…...Może powołać ….Policję mienia zawłaszczonego !!!!! ?""
gość123
6 lat temu
Gdyby coś było to już dawno by to wynieśli złomiarze, albo mieszkańcy powojenni. Jak zwykle bezmyślnie wydadzą pieniądze podatników i na tym się skończy złoty pociąg. Złoty interes kręci ten co wymyślił tą "legendę"
c
6 lat temu
Możliwe że specjalnie Niemcy pozostawili pociąg dla przyszłych pokoleń, żeby zrekompensować 1/10000 szkód wojennych. To są moje domniemania. I teraz żydy, znów będą rościć sobie prawa, tak jak ruskie, tak jak Niemcy jak i cała Europa do bogactw.
Krzysiek
6 lat temu
Wiara w to ze gdzieś leży wielki skarb jest wiara chłopców ,którzy naczytali się bajek i chcą te marzenia realizować .Ci ,którzy mówią o ''złotym pociągu '' są takimi chłopcami , nawet jelsi w tym nasypie jest coś ukryte czy zasypane to na pewno nie jest to pociąg ze zlotem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić