o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Złoty sedes w muzeum. Nie tylko do patrzenia

1
Podziel się

Hiszpański artysta Maurizio Cattelan wstawił do prestiżowego, nowojorskiego Muzeum Guggenheima 18-karatową ubikację. Jest podłączona do kanalizacji i gotowa do użycia.

Złoty sedes w muzeum. Nie tylko do patrzenia
(Instagram.com)
bDUGnHOt

Klozet zastąpił poprzedni, który stał w toalecie koedukacyjnej. Odwiedzający słynne muzeum sztuki współczesnej mogą swobodnie z niego korzystać i na „złotym tronie” poczuć się jak król. Niestety, papier toaletowy to nie banknoty, tylko standardowy element wyposażenia wc.

*To najprawdopodobniej komentarz do współczesnego konsumpcjonizmu. * Unilad podaje, że sam artysta odmówił wyjaśnienia znaczenia instalacji, chcąc nakłonić ludzi do samodzielnego myślenia. Większość amerykańskich krytyków sztuki jest zdania, że złota toaleta podkreśla różnice w wynagrodzeniach ich krajan.

bDUGnHOv

*Maurizio Cattelan szokuje po raz kolejny. *55-latek w 2002 r. wystawiał swoją sztukę w Polsce. W warszawskiej Zachęcie zwiedzający mieli okazję zobaczyć jego rzeźbę „La Nona Ora” („Dziewiąta godzina”) ukazującą Jana Pawła II przygniecionego meteorem. Figurę uszkodził urażony poseł ZChN.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUGnHOB

bDUGnHOW
KOMENTARZE
(1)
Bobo
5 lata temu
Meteorytem, a nie meteorem.
Najnowsze komentarze (1)
Bobo
5 lata temu
Meteorytem, a nie meteorem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić