Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Zmusili wegankę do zaszczepienia dzieci

29
Podziel się:

Dwaj mali chłopcy otrzymają rutynowe szczepienia mimo sprzeciwu ich matki. Jej upór skończył się sprawą w sądzie.

Zmusili wegankę do zaszczepienia dzieci
(123RF.COM)

*Brytyjka jest przeciwniczką leków. *Nie podawała dzieciom nawet paracetamolu, a szczepionki uważała za największe zło. Starała się nawet o pozyskanie eksperta, który poparłby ją w sądzie. Jednak żadnego nie znalazła. Sąd orzekł, że zapędy takich rodziców powinny być powstrzymywane dla zdrowia dzieci i dobra społeczeństwa - informuje "Daily Mail".

Jest mi naprawdę przykro, że matka uzna tę decyzję za złą, ale taki był mój obowiązek - mówi sędzia Mark Rogers.

*Kobieta twierdziła że jej dzieci w wieku 2 i 4 lat są zdrowe, bo jedzą wyłącznie produkty naturalne. *Dzięki temu ich ciała miały być wolne od toksyn i same się bronić przed chorobami. Dlatego szczepienia miały być zbędne, a nawet szkodliwe. Starszy chłopiec miał w przeszłości kilka szczepionek i zdaniem matki spowodowały u niego uporczywy kaszel, egzemę i ciemieniuchę.

Szczepionki działają chwilowo, a pociągają za sobą duże ryzyko. Moje dzieci mają silne układy odpornościowe, które bez wątpienia chronią je przed chorobami. Żadna szczepionka nie jest wegańska, dlatego szczepienia są sprzeczne z moimi przekonaniami. Sąd wydał taki wyrok, bo boi się, że w innym wypadku straciłby pracę. Nie chcę, aby to, co było testowane na zwierzętach miało kontakt z moimi synami - mówi kobieta.

Ojciec dzieci uważa, że jego partnerka miała obsesję na punkcie odżywiania i leków. Jego zdaniem kobieta była nadopiekuńcza i to on podał ją do sądu w strachu przed tym, że jej przekonania zagrożą zdrowiu chłopców. Teraz dzieci zostaną zaszczepione przeciwko m.in. odrze, śwince i różyczce.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
STB
5 lata temu
Co za kretyński artykuł w Wielkiej Brytanii nie ma przymusu szczepień !!! Rodzice mają prawo decydować o swoich dzieciach. Przymusowe szczepienia wbrew woli rodziców są naruszeniem praw zagwarantowanych Konstytucją !!! Kto chce niech się szczepi ale przymus jest bezprawiem !!!
mama
5 lata temu
big pharma pocałuj nas w doope !
koko
5 lata temu
ciemieniuche od szczepionek? Raczej w tym wieku on niewładciwej higieny.
M.
5 lata temu
"Daily Mail"? Wszystko jasne.
ada
5 lata temu
szczepionki powodują choroby!!!!! JERZY ZIĘBA UKRYTE TERAPIE!!!!!! CZYTAĆ LUDZIE NIE DAJCIE szczepic dzieci bo lekarz nie odpowiada za szczepienie jak zachoruje na powazną chorobe!! dzieci nie szczepione nie chorują!! tylko szczepione chorują!!!
ola
5 lata temu
zlikwidować przymusowe szczepienia dzieci są moje i to ja decyduje !!!!!
jpg04
5 lata temu
Ten artykuł, choć kłamliwy, bo podobno w Anglii szczepienia nie są przymusowe, jest typową propagandą medialną, ktora ma na celu przestraszenie rodziców nie chcących szczepić swoich dzieci w Polsce. Niech mi ktoś z zagorzałych zwolenników tych szkodliwych (a czasami zabójczych) szczepionek teraz odpowie, dlaczego zmusza się rodziców do szczepień wysokimi karami ? Jeżeli one są takie dobre dla naszych dzieci, to niech zachęcają opublikowaniem badań dowodzących tej tezy, a nie zmuszają ! To zresztą jest sprzeczne z polską konstytucją i powinien się tym zająć Trybunał Stanu ! Podobno żyjemy w "wolnym kraju", więc dlaczego się nas do czegoś przymusza, szczególnie w dziedzinie zdrowia naszych dzieci ? ? ? ! ! !
prawnik z UK
5 lata temu
ale kłamstwo! w UK szczepienia są dobrowolne i zaszczepione jest 80% populacji a 20% jest nieszczepione, więc to nie było przyczyną decyzji sądu, poczytajcie po angielsku a nie oszukujcie, jeśli nie poprawicie artykułu podam was do sądu
pffffff
5 lata temu
Nie miałam szczepionek na odrę, różyczkę, świnkę, na jakieś pneumokoki i meningokoki, żyję i mam się dobrze, a różyczkę przechodziłam w szkole nawet nie wiedząc, że ją mam, podobnie jak inne dzieci. Paranoja z tymi szczepionkami! Zresztą gdyby to były czyste szczepy bakterii nie miałabym nic przeciwko, ale ten syf w nich zawarty to jest zamach na zdrowie i życie!
iski
5 lata temu
Wg mnie, niech sobie ludzie nie szczepią swoich dzieci, Ale też niech podpiszą przy tym deklarację, że jeśli dziecko zachoruje to wyłącznie oni a nie FZ poniosą koszty leczenia.
emelek
5 lata temu
I to ma być ta tolerancyjna Unia Europejska. Ciekawe ilu z Syrii zaszczepili? Przecież wątpię, żeby tam wszyscy byli szczepieni. Ktoś w ogóle poruszał temat szczepień wśród imigrantów? Pewnie nikt, albo garstka, która zaraz została uciszona. Imigranci się nie szczepią i to oni są największym zagrożeniem wg. medycyny. Więc dlaczego tzw. "eksperci medyczni" milczą na ten temat, tylko wałkują, że w ich kraju drastycznie spada liczba szczepień.
Aga
5 lata temu
Ciekawe, co chcą osiągnąć przez ten artykuł, i od kiedy szczepienia powodują ciemieniuchę, egzemę itd? Czy oni chcą z nas ciemny naród zrobić? Moje dzieci są zaszczepione, a znam taką osobę, która swojego dziecka nie zaszczepiła i spotkała się z ogromną krytyką. Fakt mama czy też tata odpowiada za swoje dziecko, a szczepionki z jednej strony pomagają, a z drugiej, w szczególności te szczepionki skojarzone, są przyczyną wielu odczynów poszczepiennych. To naprawdę powinna być decyzja rodziców. Ja osobiście jestem pielęgniarką z doświadczeniem i szczepie dzieci również. Z tym, że naprawdę popieram szczepionki te, które od dawna są w standardzie, tych unowocześnionych szczepionek nie popieram. Kwestia rozważenia za i przeciw. Decyzja rodziców. Taka anegdota - dzwoniono do mnie ze żłobka, że moje dziecko na pewno ma szkorbut, bo ma czerwona wysypkę na twarzy ( dzień wcześniej była na słoneczku i te zmiany od tego, nawet pediatra to potwierdziła). Skąd takie sytuacje się biorą? Ciemnota!
zobacz
5 lata temu
Zobaczcie jak wygląda żydowska swastyka przedstawiająca odrodzenie izraela Polsce !
apokalipsa
5 lata temu
madra kobieta :)) iedlugo dla "dobra spoleczenstwa" beda nas oznaczac jak krowy na pastwiskach . oczywiscie tez dla naszego dobra
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić