o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Znalazł w Austrii "komórkę kosmitów". Jak 800-letnia Nokia

Podziel się

Czy znaleziony w Austrii artefakt to faktycznie telefon komórkowy kosmitów? Miłośnicy teorii spiskowych i poszukiwacze UFO szaleją.

Znalazł w Austrii "komórkę kosmitów". Jak 800-letnia Nokia
(Youtube.com)
bDzCbjmd

Im teoria bardziej absurdalna, tym większą budzi sensację. Tak też jest w przypadku "glinianego obiektu z XIII wieku" o kształcie popularnych 15 lat temu telefonów komórkowych, z wybitym na "przyciskach" sumeryjskim pismem. Youtuber Paranormal Crucible stawia śmiałą tezę, że to dowód na obecność obcej cywilizacji na Ziemi. Ewentualnie na znajomość technik podróży w czasie.

"Komórka" ma pochodzić z czasów, gdy pismo Sumerów było obecne na Ziemi od kilku tysięcy lat. Odszyfrowano je jednak dopiero kilkaset lat później. O znalezionym przedmiocie wiadomo niewiele. Jeden z kilku upublicznionych faktów to ten, że "telefon kosmitów" odkopany został w austriackim Fuschl am See. Czyli dość daleko od Mezopotamii.

Autorzy wideo stawiają dużo pytań o pochodzenie znaleziska. Sami nie mają jednak na nie odpowiedzi. Udało się im wzbudzić gorącą dyskusję w kręgach wyznawców religii UFO, ale przekonanych o prawdziwości odkrycia jest niewielu. Nie pomaga, że obiekt na zdjęciu przypomina stare modele Nokii lub Ericssona.

bDzCbjmf
bDzCbjmG
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić