REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 5 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn13.03.18 (14:45)

Znaleźli ząb megarekina. Ktoś im go ukradł

Prehistoryczna kość należała do Megalodona, który wyginął około 2,6 miliona lat temu.
Department of Biodiversity, Conservation and Attractions

*Lokalizacja prehistorycznego zęba była pilnie strzeżoną tajemnicą. *Wiedziało o niej jedynie kilka osób z Parku Narodowego Cape Range w zachodniej Australii. Ukryli skamielinę pod specjalną osłoną, a następnie przykryli ją kamieniami – informuje australijski serwis 9news.

Ząb był przymocowany do skały. Naukowcy nie informowali o jego odkryciu ponieważ chcieli je najpierw odpowiednio zabezpieczyć. Planowali nałożyć na znalezisko klatkę lub skrzynię z kuloodpornego szkła. Ząb skradziono używając prawdopodobnie dłuta jako dźwigni. Według władz parku kradzież zęba nie powinna złodziejowi zająć więcej niż 10 minut.

REKLAMA

Zobacz także: Nietypowe odkrycie na budowie metra

*Istnieją trzy koncepcje na temat motywów sprawcy. *Według pierwszej z nich za kradzież odpowiada amatorski kolekcjoner, który chciał dodać ząb do swoich zbiorów. Druga teoria mówi, że skamielinę mógł ukraść nieświadomy gość parku, który nie miał pojęcia na co trafił. Zgodnie z trzecią koncepcją sprawcą miał być międzynarodowy sprzedawca skamielin. Ząb jest warty około kilku tysięcy dolarów.

*Megalodon to największa ze znanych ryb drapieżnych. *Długość rekinów przekraczała 18 metrów. Polowały m.in. na wieloryby i inne duże morskie ssaki. Zwierzęta wyginęły około 2,6 miliona lat temu.

Wikimedia Commons CC BY-SA

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij