Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|
aktualizacja

Znany aktor pobity. Prokuratura podjęła decyzję

211
Podziel się

Warszawska prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie głośnego pobicia aktora Krzysztofa Pieczyńskiego. Prawnicy artysty składali nawet zażalenie na decyzję śledczych, ale została ona odrzucona. Najciekawsze w sprawie jest uzasadnienie decyzji prokuratury.

Aktor został w centrum Warszawy zwyzywany i uderzony
Aktor został w centrum Warszawy zwyzywany i uderzony (Facebook.com, Facebook)
bCPfdGol

Przypomnijmy do zdarzenia doszło 17 stycznia 2018 roku w Warszawie. Aktor szedł ulicą Marszałkowską na przystanek tramwajowy. Na rogu z Żurawią minął go nieznany mężczyzna. Miał około 40 lat, ubrany był na ciemno.

Według relacji Pieczyńskiego, został wtedy obrzucony wyzwiskami i uderzony. - Powiedział do mnie "ty pedale" i poszedł dalej. Zawróciłem za nim, spytałem, dlaczego tak na mnie powiedział. Usłyszałem kolejne obelgi. "Pedale", "ubeku". Powiedział: "nosisz się jak nastolatka, takich jak ty się likwiduje" – opowiadał Pieczyński. Aktor dodał, że "był porażony tym wybuchem agresji i nienawiści".

bCPfdGon

- Próbowałem z nim rozmawiać, tłumaczyć, że tak nie wolno. Wtedy zaczął mnie kopać po nogach. Zacząłem się bronić, niestety nie mam wprawy. Nie uczestniczę w bójkach. Mam w końcu 60 lat. Ale nie dam się obrażać - powiedział Pieczyński. - W końcu uderzył mnie pięścią w twarz. Nie wytrzymałem, zadzwoniłem na policję. Wtedy ten jegomość także wyjął komórkę i zadzwonił na komisariat - wyjaśnił.

Do sprawy odniósł się wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. "Pobicie Krzysztofa Pieczyńskiego to skandal. Musimy z takimi zachowaniami walczyć. Jutro poproszę o nadzór MS nad tą sprawą” - napisał wówczas na Twitterze.

Według aktora, całe zajście to konsekwencja nietolerancji panującej w Polsce, która jest "wpisana w religię chrześcijańską”.

bCPfdGot

Jak ustaliła WP, sprawę jednak umorzono. - Postanowieniem z dnia 23 kwietnia 2018 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście w Warszawie umorzyła dochodzenie w sprawie nietykalności cielesnej Krzysztofa Pieczyńskiego. A także w sprawie gróźb popełniania przestępstwa na szkodę Krzysztofa Pieczyńskiego, wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełniania czynu – informuje WP rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

I jak dodaje, pełnomocnik pokrzywdzonego złożył zażalenie na decyzję prokuratora. Sąd jednak nie uwzględnił zażalenia pokrzywdzonego i postanowieniem z października 2018 r. utrzymał w mocy decyzję prokuratora o umorzeniu dochodzenia.

Jak prokuratura uzasadnia swoją decyzję? - Stwierdzono, iż nie zachodzą okoliczności uzasadniające kontynuowanie ścigania z urzędu. Pokrzywdzony jest osobą dorosłą, która samodzielnie może reprezentować swoje prawa, w tym wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia. Potencjalny sprawca naruszenia nietykalności cielesnej został ustalony, wylegitymowany i przesłuchany – mówi nam Łapczyński.

- Zebrany materiał dowodowy nie dostarczył podstaw do uznania, iż doszło do wypowiedzenia gróźb karalnych. Pokrzywdzony nie podał w istocie na czym miałyby polegać przedmiotowe groźby, wskazując jedynie, że się ich obawia - dodaje rzecznik warszawskiej prokuratury.

bCPfdGou

Z Krzysztofem Pieczyńskim nie udało nam się skontaktować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCPfdGoO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(211)
pezet
2 lata temu
a to Polska właśnie
saguaro
2 lata temu
sam siebie uderzył ?
nn
2 lata temu
To jara tez tak można ? i każdego innego
bCPfdGoP
Zwykły obywat...
2 lata temu
Mnie kiedyś napadnięto ,pobito i okradziono, po dwóch tygodniach sprawę umorzono. A tu!, bo gej to trzeba ministrów stawiać na nogi.
Taka prawda
2 lata temu
Nie trzeba było zaczepiać przechodnia, cwaniaczek myśli że mu wszystko wolno bo jest gejowskim aktorzyną.
Najnowsze komentarze (211)
Tatuaż
rok temu
To Ty nie wiesz co w Piśmie pisze ? "Gdy Cię uderzą w policzek nadstaw im drugi" Nadstawiałeś drugi ? Na pewno nie.
anarchy
rok temu
Z urzędu to się ściga kradzież bo to zagraża rasie panów a nietykalność cielesną zapewnia prywatna lub państwowa ochrona
ina
rok temu
Panie Pieczyński, wystarczy nie szczuć.
Zocha
2 lata temu
Chrześcijaństwo?tfu!
Antonina
2 lata temu
No to jest GRANDA w tych sądach !!!!
Leon Z.
2 lata temu
Każde pobicie ,to skandal. To mowa nienawiści,że to jest wyjątkowe.Narusza prawo do równości wobec prawa każdego człowieka.
Czytelnik
2 lata temu
Ale wysyp libertynów i homoseksualistów.......
Emeryt
2 lata temu
W którym miejscu człowieku religia nakazuje tak postępować? Żal mi ciebie, sam sobie jesteś winny.
bCPfdGoH
Grzes
2 lata temu
Przecież to chory czlowiek. Chodzi i prowokuje ludzi. Jakiś opętany nienawiscia
Patryk J.
2 lata temu
Pan Pieczyński zaatakował swoja twarzą czubek buta bandyty i wyznawcy ,,,dojnej zmiany,,
xxx
2 lata temu
Pieczyński nie obrażaj religii chrześcijańskiej nienawiść wypływa ze strony ateistów do chrześcijaństwa takich jak ty którzy opluwają chrześcijan. to wy ateiści jesteście nie tolerancyjni. według was tolerancja tylko względem was a wy możecie obrażać innych
kot
2 lata temu
nic takiego widocznie szural
boguslaw1957
2 lata temu
jak się trąbi w tvn o wycięciu watahy przez RADKA to jest ok zacznijcie zamykac polityków
sten
2 lata temu
Z tym znanym aktorem to proszę nie przesadzać. Co ten człowiek wygaduje to się w głowie nie mieści.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić