o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Znany raper twierdzi, że Księżyc świeci swoim światłem

32
Podziel się

Raper B.o.B, który jest w Polsce znany m.in. dzięki hitowi "Airplanes", zabłysnął ostatnio na Twitterze. Kłócił się z innymi użytkownikami, że Księżyc wcale nie odbija światła słonecznego.

Znany raper twierdzi, że Księżyc świeci swoim światłem
(Akeem Koss/Wikimedia CC BY-SA 2.0/NASA)
bDZoiuMR

Dyskusja rozgorzała po ostatnim zaćmieniu Słońca. Jeden z użytkowników napisał mu, że Księżyc widać tylko ze względu na odbijanie przez niego światła. B.o.B uważa zupełnie inaczej i nie ma mocnych, żeby go przekonać.

Według podręczników tak, ale Księżyc tak naprawdę emituje własne światło.

bDZoiuMT

Kiedy ktoś spytał rapera, czy są tam jakieś żarówki, muzyk miał na to odpowiedź. Swoją teorię uzasadnia tym, że kulisty obiekt przecież nie odbija światła równomiernie na swojej powierzchni.

Raper szukał też Księżyca podczas zaćmienia. Tłumaczącym mu jak to działa wytykał, że to przecież zaćmienie Słońca, a nie Księżyca. Potem zacytował nawet indyjski mit o tym, jak bóg Rahu połknął naszą gwiazdę.

*To już nie pierwszy raz kiedy B.o.B pokazuje swoją ignorancję. *Na początku 2016 roku kłócił się z astrofizykiem Neilem deGrasse Tysonem. Raper twierdził, że Ziemia jest płaska. Naukowiec próbował mu wytłumaczyć jak jest naprawdę, ale ten najprawdopodobniej ciągle nie zmienił zdania. Astrofizyk swoje starania tłumaczył tym, że raper ma kilka milionów obserwujących, a oni są w stanie mu uwierzyć i bezkrytycznie przyjąć jego słowa. Z kolei samego artystę nazwał dowodem na porażkę systemu edukacji.

Co ciekawe podobnego zdania jak B.o.B jest też znany koszykarz Shaquille O'Neal. On też twierdzi, że Ziemia jest płaska. Zdjęcia satelitarne nazywa jednym wielkim kłamstwem i manipulacją. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

bDZoiuMZ
Zobacz także: Zobacz też: Całkowite zaćmienie Słońca. Tak wygląda z kosmosu

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDZoiuNu
KOMENTARZE
(32)
Jurek
4 lata temu
Rozmawiałem kiedyś ze znajomym muzułmaninem. Też tak twierdził. Mówił, że Iman tak mówił.
rety
4 lata temu
Nil ma ponad 6500 km co stanowi prawie 1/3 cześć połowy obwodu kulistej Ziemi. Czy to oznacza, że do połowy swej długości płynie pod górę a od połowy w dół?! :)
log
4 lata temu
Wpiszcie w wyszukiwarkę "zdjęcia z sond kosmicznych" a sami zobaczycie jaka to ściema jest!
bDZoiuNv
log
4 lata temu
Niestety większość zdjęć satelitarnych to tylko grafika komputerowa! Ostatnio pokazywano sondę w pobliżu którejś planety, chyba Saturna! Zarówno sama sonda jak i planeta to bezczelna grafika. ZERO oryginalnych zdjęć! Coś w tym jest...
MaS
4 lata temu
Kolejny wariat. Już jednemu takiemu udało się wmówić wielu ludziom, że Ziemia jest płaska, teraz "znany raper" mówi, że Księżyc świeci własnym światłem. Nie wiem, skąd ta moda na antynaukę?
Heretyk
4 lata temu
Ksztslt widocznej - rozswietlonej czesci ksiezyca zmienia sie w zaleznosci od polozenia ziemi, tak ? Ziemia przeslania swiatlo i widac to na ksiezycu, tak ? Ok, rozumiem ksztalt sierpowaty, ksiezyc przepolowiony, rozumiem zacmienie, ale w zaden sposob nie potrsfie sobie wytlumaczyc pozostalych faz, kiedy brakuje sierpa...moze to ograniczenie mojej wyobraxni, ale cos mi tu nie gra...
FRED
4 lata temu
"... Ich serca pompują krew człowieka, który dał się złapać w siatkę na własnym podwórku...."
polak1000
4 lata temu
Upadek ludzkości bardzo rychły. Sami genisie.
zbychu
4 lata temu
he, he... Przyjrzyjcie się jakich geniuszy będziemy produkować za 10 lat jeśli nie wrócimy do normalnej edukacji, z normalnym programem: fizyki, matematyki, chemii i biologii.
Obserwator
4 lata temu
A kto bogatemu zabroni?
Gorg
4 lata temu
W ameryce widzę raperzy biorą się za inne stanowiska. Cos może mało intratne biznesy mają te "gwiazdy". DMX został pastorem. Ten na fizyka leci ehh...
morwiecki to...
4 lata temu
nie wazne co mowi i co mowia wazne by nie przekracali nazwiska cha cha cha ziemia jest plaska a ksiezyc okragly cha cha to raczej porazka prawdy ktora zna doskonale ze szkoly i przegrana uczciwosci wobec mamony
Asdf
4 lata temu
Ma racje, zrobciw sobie eksperyment i zmierzcie temperature odbijanego niby swiatla.nalejcie do 2 szklanek wody, 1 postawcie w swietle ksiezyca a druga w cieniu po kilku minutach zmierzcie w nich temperature. Zobaczycie ze w szklance iswietlanej bedzie ona nizsza. Jesli by ksiezyc odbijal swiatlo to powinna byc wyzsza a nie jest, to dowod ze swieci on swoim zimnym swiatlem
bDZoiuNn
tede
4 lata temu
To nie to ważne że on gada głupoty ale co za baran o tym pisze.Baran, bo pisanie o każdej głupocie zaśmieca internet.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić