Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Znany raper twierdzi, że Księżyc świeci swoim światłem

45

Raper B.o.B, który jest w Polsce znany m.in. dzięki hitowi "Airplanes", zabłysnął ostatnio na Twitterze. Kłócił się z innymi użytkownikami, że Księżyc wcale nie odbija światła słonecznego.

Znany raper twierdzi, że Księżyc świeci swoim światłem
(Akeem Koss/Wikimedia CC BY-SA 2.0/NASA)

Dyskusja rozgorzała po ostatnim zaćmieniu Słońca. Jeden z użytkowników napisał mu, że Księżyc widać tylko ze względu na odbijanie przez niego światła. B.o.B uważa zupełnie inaczej i nie ma mocnych, żeby go przekonać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według podręczników tak, ale Księżyc tak naprawdę emituje własne światło.

Kiedy ktoś spytał rapera, czy są tam jakieś żarówki, muzyk miał na to odpowiedź. Swoją teorię uzasadnia tym, że kulisty obiekt przecież nie odbija światła równomiernie na swojej powierzchni.

Raper szukał też Księżyca podczas zaćmienia. Tłumaczącym mu jak to działa wytykał, że to przecież zaćmienie Słońca, a nie Księżyca. Potem zacytował nawet indyjski mit o tym, jak bóg Rahu połknął naszą gwiazdę.

*To już nie pierwszy raz kiedy B.o.B pokazuje swoją ignorancję. *Na początku 2016 roku kłócił się z astrofizykiem Neilem deGrasse Tysonem. Raper twierdził, że Ziemia jest płaska. Naukowiec próbował mu wytłumaczyć jak jest naprawdę, ale ten najprawdopodobniej ciągle nie zmienił zdania. Astrofizyk swoje starania tłumaczył tym, że raper ma kilka milionów obserwujących, a oni są w stanie mu uwierzyć i bezkrytycznie przyjąć jego słowa. Z kolei samego artystę nazwał dowodem na porażkę systemu edukacji.

Co ciekawe podobnego zdania jak B.o.B jest też znany koszykarz Shaquille O'Neal. On też twierdzi, że Ziemia jest płaska. Zdjęcia satelitarne nazywa jednym wielkim kłamstwem i manipulacją. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Całkowite zaćmienie Słońca. Tak wygląda z kosmosu

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić