Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Krzysztof Narewski
|

Zwykłe diety to przeżytek. Ta działa niezawodnie

3
Podziel się

Na nic zdaje się instalowanie aplikacji do monitorowania ćwiczeń i oglądanie filmów motywacyjnych. Najlepiej chudnie się, gdy ktoś daje za to pieniądze – twierdzą lekarze z Duke-NUS Medical School i Głównego Szpitala w Singapurze.

Zwykłe diety to przeżytek. Ta działa niezawodnie
(iStock.com, nd3000)

*Test motywacyjny przeprowadzono na dwóch grupach po 80 osób każda. *Wszyscy zapłacili 234 dol. (ok. 880 zł) za przystąpienie do czteromiesięcznego, intensywnego programu treningowego. Druga grupa to osoby, które dopłaciły 165 dol. (ok. 620 zł) za udział w systemie premiowym. Za osiągnięcie poszczególnych celów wagowych dostawali gotówkę. Przeciętnie wygrywali 225 dolarów, czyli 60 ponad to ile kosztowało przystąpienie do akcji promocyjnej.

Wyniki badań podsumowano po czterech miesiącach. Wyraźnie widać było różnicę między dwiema grupami. Ci z pierwszej stracili średnio 1,4 kg. Osoby z drugiej 3,4 kg. Różnicę w wadze utrzymywały się przynajmniej do ośmiu miesiącach od zakończenia badań.

80 proc. uczestników było zadowolonych z gotówki za ćwiczenia. To ciekawy wynik zważywszy, że tylko mniej niż połowa zarobiła więcej, niż zapłaciła za specjalny program treningów.

Nasze badania pokazują, jak duży jest sens stosowania systemu nagród do motywowania do utraty wagi i utrzymania nowo zdobytej linii - tłumaczy prof. Eric Finkelstein z Duke-NUS.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(3)
Michał
5 lata temu
Nic tak nie motywuje jak kasa. W końcu nie od dziś wiadomo, że pieniądz rządzi światem.
cwane
5 lata temu
Czy jaki wniosek? Nie robili tego wyglądu, ale dla kasy :) No, ok ok, upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Muszę chyba to przetestować na sobie. Za każdy kilogram wrzucę do skarbonki 100 zł. Tyle, że jak uzbieram 1000 zł będzie tylko skóra i kości. Hmmmm
c
5 lata temu
Tyje się od soli, nie od cukru ! GOOGLE " Tycie od soli " Cukier jest spalany podczas ruchu, sól odkłada się w komórkach. Ograniczanie spożywania chleba też wpływa na chudnięcie, w piekarni chleb się soli, zresztą jak wszystko, bo sól to smak.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić