8 tys. zł na kasie w stacji Orlen. Zanim wyślesz CV, zobacz, jaki jest haczyk

157

Zarobki na kasie na stacji Orlen mogą sięgnąć nawet 8 tys. zł brutto miesięcznie. To nie żart. Zanim jednak wyślesz CV do najbliższej stacji, wyjaśniamy, gdzie jest haczyk.

8 tys. zł na kasie w stacji Orlen. Zanim wyślesz CV, zobacz, jaki jest haczyk
Stacja Orlen w Hamburgu. Kasjer może liczyć na ponad 8 tys. zł pensji (ORLEN - materiały prasowe)

Zarobki na stacji Orlen w kwocie ponad 8 tys. zł - to możliwe, ale tylko jeśli zostanie się zatrudnionym w jednej z nowych stacji sieci w Niemczech. Właśnie takie zarobki oferuje się np. kasjerom rozpoczynającym pracę na stacji w Hamburgu.

To w  tym niemieckim mieście Grupa ORLEN otworzyła właśnie nową stację paliw pod własnym szyldem.

W Hamburgu otworzyliśmy właśnie kolejną, drugą w Niemczech, stację ORLEN. Strategia 'ORLEN2030' przewiduje znaczący wzrost udziału stacji zagranicznych w naszej sieci i konsekwentne ujednolicanie marki - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Dla Orlenu niemiecki rynek to nie pierwszyzna, koncern od lat funkcjonuje na rynku u naszych zachodnich sąsiadów - ma tam ok. 600 stacji, które pierwotnie nosiły nazwę Star. Teraz zmienia się to, że nie tylko nowe, ale i istniejące stacje zmieniają nazwę na Orlen, są też brandowane charakterystycznym dla koncernu logo z orłem. Proces ruszył w 2018 roku.

Zobacz także: Sądny piątek w całym kraju. "Spodziewamy się olbrzymich tłumów"

"Fakt" prześwietlił ogłoszenia o pracę na stacji paliw Star w Hamburgu. W tych z lipca 2020 roku oferowano 1800 euro miesięcznie. Po obecnym kursie to ponad 8300 zł brutto miesięcznie. Polak chcący podjąć pracę na stacjach Grupy ORLEN w Niemczech musi znać język niemiecki co najmniej na poziomie B2.

Mediana zarobków sprzedawców na stacjach Orlen w Polsce to 2820 zł brutto miesięcznie, a tylko 25 proc. zatrudnionych zarabia więcej niż 3140 zł brutto. Różnica jest więc kolosalna, choć i koszty życia w euro różnią się od wydatków w Polsce. Niemniej, porównując te same stanowiska w obu krajach, na Zachodzie można zarobić 2-3 razy więcej niż w Polsce.

Autor: OPM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić