aktualizacja 

Błąd przy ogrzewaniu powraca co roku. Płacisz więcej i masz zimniej

252

Podczas sezonu grzewczego wręcz notorycznie popełniany jest jeden błąd. Sprawia on, że Polacy tracą ciepło z grzejników, a jednocześnie narażają się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Wyeliminowanie tego "grzechu" sprawi, że w mieszkaniu stanie się cieplej, a kaloryfery będą zużywać mniej energii.

Błąd przy ogrzewaniu powraca co roku. Płacisz więcej i masz zimniej
Kaloryfer (Pixabay)

W tym roku zima przyszła bardzo szybko. Niskie temperatury doprowadziły natomiast do tego, że w polskich domach rozgrzały się kaloryfery. Wszystko po to, by temperatura w mieszkaniach była odpowiednia.

Niekiedy ogrzewanie jest niewydajne. Jednym z częściej popełnianych błędów jest zastawienie grzejnika. To sprawia, że nie ma drogi przepływu do pomieszczenia i w pokoju jest zimniej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chaos w policji. Kryminalni mają dość pilnowania miesięcznic

Oczywiście w okresie grzewczym warto pamiętać o wietrzeniu pomieszczeń. Największy problem pojawia się jednak wtedy, gdy zapominamy o otwartym oknie. Ten błąd Polacy popełniają niestety wręcz notorycznie.

Rozgrzane grzejniki nie pozostają bez wpływu na powietrze w domu. Często staje się ona suche i prowadzi do wiele problemów zdrowotnych, takich jak ból gardła praz przesuszenie skóry. Wiele osób, by przeciwdziałać suchemu powietrzu, regularnie wietrzy pomieszczenia. To bardzo dobry nawyk, jednak jeżeli zapomniany zamknąć okna to możemy narazić się na wyższe rachunki na ogrzewanie - podkreśla "Super Express".

Nigdy tak nie rób. Największy grzech podczas sezonu grzewczego

Identycznie jest w przypadku tych osób, które pozostawiają rozszczelnione okna. Grzejniki zazwyczaj umieszczone są w ich bliskim sąsiedztwie, a nowoczesne grzałki regulujące wysokość temperatury dostosowują się do tej panującej wokoło.

Jeżeli temperatura w pomieszczeniu spada, to termostat będzie grzał mocniej, by wyrównać poziom temperatur. Zostawiając zatem otwarte okno, sprawiamy, że kaloryfer nagrzewa się bardziej i zużywa więcej energii - wyjaśnia dziennik.

Warto pamiętać o tych wskazówkach. Pozwalają one na efektywniejsze ogrzewanie mieszkania czy domu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić