aktualizacja 

Bosacka pokazała, co znalazła w sklepie. Większość osób nie ma pojęcia

166

Katarzyna Bosacka bacznie przygląda się cenom w sklepach. Tym razem zwróciła uwagę na gramaturę i ceny lodów znanego producenta. Po dokładnym sprawdzeniu etykiety okazało się, że lód, który waży 71 g kosztuje tyle samo, ile ten o 15 g większy. Jak to możliwe?

Bosacka pokazała, co znalazła w sklepie. Większość osób nie ma pojęcia
Katarzyna Bosacka (AKPA, Facebook)

Słoneczna pogoda zachęca do zakupu lodów. Jeżeli nie chcemy przepłacać trzeba dokładnie sprawdzać ich opakowania. Dlaczego? "Sezon na lody trwa w najlepsze. Ale 'zabawa' gramaturami przez producentów również. Zerknijcie na to, co znalazłam w sklepie" - informuje na Facebooku Katarzyna Bosacka.

Dziennikarka pod lupę wzięła popularne lody. Okazało się jednak, że różne smaki lodów na patyku, sprzedawane w tej samej cenie różnią się pod względem wagi. Na pierwszy rzut oka jednak ta różnica jest niewidoczna.

Różne smaki lodów od tego samego producenta. Ta sama cena. Opakowania na pierwszy rzut oka również identyczne. Dopiero kiedy wczytamy się w informacje o gramaturze na poszczególnych papierkach, to zobaczymy różnicę - czytamy we wpisie Bosackiej.

Bosacka sprawdziła wagę popularnych lodów

Prezenterka porównała gramaturę czterech smaków lodów na patyku w tej samej cenie. Waga to od 71 g (85 ml) do 86 g (120 ml). Cena jednostkowa w przeliczeniu na 1 litr waha się od 68 do 96 zł.

Lód, który waży 71 g kosztuje tyle samo, ile ten o 15 g większy - informuje Bosacka.

Dziennikarka przypomina, by podczas zakupów zwracać uwagę na to, ile waży dany produkt. Nie tylko w przypadku chipsów, napojów czy czekolad. Okazuje się, że zakup lodów również wymaga skupienia.

Sprawdzanie ceny za 1 kg/1 l produktu pokazuje nam, ile realnie kosztuje dana rzecz. Zwracanie uwagi na cenę za dane opakowanie może sprawić, że przepłacimy. A przecież w dobie szalejących cen, szukanie tej najatrakcyjniejszej jest bardzo ważne - podkreśla Bosacka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Rynek lodów rośnie. "Dobry lód to co najmniej 5 zł"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić