aktualizacja 

Cena tego produktu zszokowała internautę. "To nawet nie masło"

18

Ceny niektórych produktów w sklepach przyprawiają o zawrót głowy. Jednym z artykułów spożywczych, który znacząco podrożał w ostatnich miesiącach jest masło i produkty tłuszczowe. Pewien internauta pokazał na Twitterze cenę tzw. miksu tłuszczowego, który leży na półce obok masła. Trzeba przyznać, że cena zwala z nóg.

Cena tego produktu zszokowała internautę. "To nawet nie masło"
Cena miksu tłuszczowego zwala z nóg. (Twitter)

Inflacja i związana z nią drożyzna spędza sen z powiek Polakom. Według danych GUS inflacja w październiku wyniosła 17,9 proc., co jest najwyższym wynikiem od grudnia 1996 r. Miesięczny wzrost cen wyniósł 1,8 proc. i był najwyższy od wiosny.

Za kilka dni GUS poda wstępne dane inflacji za listopad. Zdaniem ekonomistów inflacja przekroczy 18 proc. Według analityków banku Pekao szczyt inflacji wciąż przed nami, a już w lutym przyszłego roku może ona przekroczyć 20 proc. Zdaniem ekspertów z Polskiego Instytutu Ekonomicznego inflacja zacznie hamować dopiero od marca 2023 r., ale długotrwale utrzyma się na dwucyfrowych poziomach.

Z uwagi na coraz wyższe ceny żywności Polacy przykładają coraz większą wagę do planowania zakupów, szukania oszczędności i promocji. W ostatnich miesiącach najbardziej podrożały m.in. cukier, masło, mleko, olej, jajka, mięso czy pieczywo. Ceny masła (80 proc. tłuszczu) wahają się od 7,99 zł do nawet 10 złotych.

Jak się okazuje miks tłuszczowy, który ma opakowanie łudząco podobne do masła nie jest wcale tańszy od masła, mimo dużo gorszego składu. W składzie miksu jest m.in. woda, tłuszcz palmowy, emulgatory oraz konserwanty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program Money.pl 21.10 | Polacy zarabiają więcej, ale mniej. "Faktycznie przeciętne wynagrodzenie obniżyło się"

Jeden z użytkowników Twittera pokazał, że za kostkę miksu tłuszczowego Łaciate trzeba zapłacić nawet... 8,69 zł. To więcej niż w najtańszych marketach za kostkę masła o tej samej wadze.

A propos pierwszy raz od dawna zszokowala mnie cena w sklepie - to nawet nie masło - napisał internauta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić