Cennik grobów na Powązkach. Kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy

15

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie spoczywa wiele znanych osób. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić m.in. za grób tradycyjny i grób urnowy w Alei Zasłużonych. Ceny mogą przyprawić o zawrót głowy.

Cennik grobów na Powązkach. Kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy
Cmentarz na Powązkach. (PAP)

Cmentarz Wojskowy w Warszawie jest zarządzany przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Dysponentem miejsc grzebalnych, przeznaczonych na groby tradycyjne na Cmentarzu Wojskowym jest Prezydent Warszawy, który po rozpatrzeniu stosownego wniosku może udzielić zgody na pochowanie osoby zmarłej na tym cmentarzu.

Jak czytamy na portalu cmentarzekomunalne.com.pl zgoda taka nie jest wymagana w przypadku wykorzystania do pochówku już istniejącego grobu (poza grobami w alei zasłużonych).

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach pochowanych jest wiele znanych osób. Znajdziemy tam groby m.in. Hanki Bielickej, Czesława Niemena, Juliana Tuwima, Marka Perepeczko czy Bolesława Leśmiana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sposoby na "cmentarne hieny". Z nagrobka już nic nie zniknie

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach można wykupić groby tradycyjne (przeznaczone do pochowania trumien) murowane - wielomiejscowe, groby urnowe murowane rodzinne oraz kolumbarium.

Cennik usług na cmentarzu wojskowym w Warszawie

Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za udostępnienie stałego miejsca grzebalnego w Alei Zasłużonych. Grób tradycyjny kosztuje 9,9 tys. zł brutto, za grób urnowy zapłacimy 6,7 tys. zł.

Miejsce w kwaterze tradycyjnej murowanej rodzinnej to koszt 7,5 tys. zł natomiast w kolumbarium 1 tys. zł. brutto.

Według cennika udostępnienie na 50 lat miejsca grzebalnego w niszy urnowej o wymiarach 55x50x55 cm kosztuje 9 250 zł. Z kolei udostępnienie na 20 lat miejsca grzebalnego na grób tradycyjny murowany pojedynczy to koszt 4 tys. zł.

Opłatę za zachowanie istniejącego grobu wnosi się za kolejne dwudziestoletnie okresy, z których pierwszy rozpoczyna się w roku, w którym upłynęło 20 lat od ostatniego pochowania w danym grobie - czytamy w komunikacie Dyrektora Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić