Chcesz dzisiaj zatankować? Lepiej tego nie rób

8

Jeżeli musisz zatankować samochód, to lepiej z tym poczekaj. Wszystko za sprawą zmian, które wejdą w życie już 1 lutego 2022 roku. Obniżki na stacjach będą spore.

Chcesz dzisiaj zatankować? Lepiej tego nie rób
Od 1 lutego paliwo będzie tańsze (Getty Images)

Obecnie tankowanie w naszym kraju nie jest zbyt tanie. Trzeba płacić więcej niż jeszcze po obniżce z pierwszej tzw. tarczy antyinflacyjnej. To za sprawą idących w górę cen ropy.

W ostatnim tygodniu odnotowaliśmy podwyżki cen na poziomie 9-10 groszy/litr. E-patrol podaje, że w styczniu średnia cena benzyny Pb 95 wynosiła 5,83 zł, natomiast Pb 98 - 6,09 zł.

Od wtorku na szczęście będzie taniej. Za litr "98" zapłacisz około 5,50 zł, a za "95" - 5,30 zł. Jeżeli zatem odłożysz tankowanie z poniedziałku na wtorek, to możesz zachować w portfelu nawet przeszło 15 zł (przy założeniu, że chcesz zatankować 30 litrów benzyny).

Obniżki na stacjach paliw. To efekt decyzji rządu

Przypomnijmy, że ceny benzyny w Polsce to mniej więcej w połowie cena ropy i marża stacji, a w drugiej połowie - podatki.

Rząd zdecydował się pójść Polakom na rękę i obniżyć VAT na paliwo z 23 na 8 proc. Dzięki temu od 1 lutego 2022 roku na stacjach będziemy zostawiać nieco mniej pieniędzy.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić