Czy ta niedziela jest handlowa? Gdzie zrobić zakupy 12 listopada?

2

Czy 12 listopada wypada niedziela handlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 12.11? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, odpowiadając na pytania pojawiające się wśród Polaków.

Czy ta niedziela jest handlowa? Gdzie zrobić zakupy 12 listopada?
Czy 12 listopada to niedziela handlowa? (Getty Images, monticelllo)

Od dłuższego czasu w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy w zakresie zakazu handlu. W związku z tym zrobienie zakupów w niedziele jest bardzo mocno utrudnione. Zazwyczaj te największe sklepy są pozamykane.

To sprawia, że nie ma większych szans na odwiedzenie Biedronki lub Lidla. Poza tym nie funkcjonują sklepy takich sieci jak m.in. Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland czy Aldi i Tedi.

A jak sytuacja będzie się klarować w najbliższą niedzielę, a więc 12 listopada? Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy liczyli na niedzielne zakupy. Przed nami kolejna niedziela niehandlowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zapytaliśmy o ministra edukacji. Niektóre odpowiedzi mogą zaskoczyć

Trzeba to uwzględnić w swoich planach zakupowych. Z ofert większych sieci śmiało można skorzystać w piątek (10 listopada). Można też odłożyć zakupy na poniedziałek (13 listopada).

Zakaz handlu. Gdzie zrobić zakupy 12 listopada?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Warto odnotować, że do końca roku została już tylko jedna niedziela handlowa. Zakupy będzie można zrobić w dniu 17 grudnia 2023 roku.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić