o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

"Czy to jest farsa?". Nowy wiceminister zdrowia z wielką pensją

586
Podziel się

Piotr Bromber został mianowany przez Adama Niedzielskiego na stanowisko wiceministra zdrowia. W ministerstwie ma odpowiadać za dialog społeczny. Zarabiać będzie duże pieniądze, co tylko podgrzało atmosferę podczas trwającego protestu medyków.

"Czy to jest farsa?". Nowy wiceminister zdrowia z wielką pensją
Nowy wiceminister zdrowia z wielką pensją. Medycy są wściekli. (amb) PAP/Albert Zawada (PAP, PAP/Albert Zawada)
bECzdeid

W sobotę w Warszawie rozpoczął się wielki protest pracowników medycznych i niemedycznych ochrony zdrowia. Organizatorzy mówili, że udział wzięło w nim 30-40 tys. osób. Kością niezgody są oczywiście pieniądze. Medycy domagają się wyższych wynagrodzeń i zmian w systemie zdrowia.

Manifestujący mieli ze sobą transparenty z takimi hasłami jak: "krótko żyjemy, bo ciężko pracujemy". Na proteście stawili się nie tylko medycy, ale także pielęgniarki czy też ratownicy medyczni. Demonstranci przeszli m.in. przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, a protest ostatecznie zakończył się w Alejach Ujazdowskich pod gmachem KPRM.

bECzdeif

Medycy narzekali, że rząd nie chce z nimi rozmawiać ws. problemów w służbie zdrowia. Minister Adam Niedzielski zrobił pierwszy krok i mianował Piotra Brombera na stanowisko wiceministra zdrowia. W ministerstwie ma odpowiadać za dialog społeczny, w tym dialog z protestującymi medykami.

Jesteśmy otwarci na dialog z każdym. Mam świadomość, że wśród protestujących jest spora grupa młodych ludzi. Naturalne jest to, że ci młodzi ludzie chcą innej kultury pracy, mają inne oczekiwania. W związku z tym będą podejmowane próby zwiększenia liczby miejsc na kierunkach lekarskich - powiedział na konferencji prasowej.

Ponad 16 tys. zł brutto

Bromber będzie zarabiać miesięcznie nieco ponad 16 tysięcy złotych brutto. To kilkukrotnie więcej niż choćby ratownicy medyczni, którzy muszą codziennie walczyć o życie ludzkie.

bECzdeil
Czy to nie jest farsa? Trwa protestów medyków, a Niedzielski powołuje wiceministra, (UWAGA!!!) do spraw kontaktu z protestującymi. Jak tu się śmiać jak sprawa jest poważna. Człowiek dostanie ponad 16 tys. wynagrodzenia, i będzie namawiał personel medyczny do zmniejszenia oczekiwań. - skomentował na Twitterze poseł KO Konrad Frysztak.
Zobacz także: Zmniejszające się jezioro w Rosji. Mieszkańcy obwiniają radziecką rurę
bECzdeiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(586)
ela
4 dni temu
Zwolnić wszystkich sprowadzić lekarzy z Ukrainy Armenii i pielęgniarki a na resztę puścić siły i będzie po problemie i do roboty nie roby a jak nie to droga wolna bo już wam się w tych mozgownicach porzewalało
Kpina
4 dni temu
Kolejny kuzyn ministra na fikcyjnym stanowisku. Nowy polski Burdel w pełni
uber
4 dni temu
Brak mi słów , że by odpowiednio nazwać to co ta największa złodziejska grupa przestępcza pod nazwa PiS wyprawia i za co mają obywateli . Liczę na to , że za te wszystkie przestępstwa których się ci przestępcy bezkarnie dopuszczają i za zatrudnianie tego typu chłystków którym się wypłaca gigantyczne pobory z publicznych pieniędzy praktycznie tylko dlatego , że są oni kolegami i kiedyś zostaną porządnie osądzeni i trafią na wiele lat za kratki , PiS-owscy bandyci którzy okradają obywateli
bECzdeiH
Polka
4 dni temu
Niech Obajtki leczą pisowców, w końcu zarabiają krocie i na wszystkim się znają.
666
4 dni temu
pis to złodzieje jakich w PL nie było !!! KACZYNSKI KIEDY DOŁACZYSZ DO BRACISZKA moze covid nam pomoże?
Pol
4 dni temu
Następny szelemej ekonomista od zamykania szpitali do tego z Lubelszczyzny by tam teraz przy pomocy narzędzi od niedzieli małymi krokami 4 fale wprowadził i szczypawka bo to będzie powiązane stanowisko. Coś za coś. Koryto za wykonywanie dalszego biznesu i celów billa g i kolesi.
Dr.Koperta
4 dni temu
Jako lekarz nigdy nie narzekałem na pensje,bo drugie tyle było na boku.
Wybrzeże
4 dni temu
Zlikwidować 70% Narodowych Funduszy!!!
dsds
4 dni temu
A co ma powiedzieć początkujący nauczyciel który ma na umowie 2945zł brutto gdy za 3 miesiące pensja minimalna będzie wynosiła 3010zł brutto?
dsds
4 dni temu
Niestety podniesienie pensji lekarzy spowoduje podniesienie stawek za prywatne wizyty. Gdyby lekarz zarabiał jak nauczyciel to za prywatną wizytę brałby 50zł i byłby bardzo zadowolony.
Janusz
4 dni temu
Nie tylko farsa, ale okrutna kpina z medyków i bezczelne złodziejstwo.
Hit
4 dni temu
Czy 16 tys brutto na ministra i to jeszcze w czasach jakie mamy to dużo? Managerowie zarabiają więcej.
PIEKARSKI
4 dni temu
RZĄD SIĘ WYŻYWI ORAZ SWOJE RODZINY I KOLESIÓW !!! RESZTA MA SIĘ EMOCJONOWAĆ CENAMI CHLEBKA !!!
bECzdeiz
inka
4 dni temu
Większość lekarzy miesięcznie /łączna kwota NETTO!/. zarabia więcej.To nie jest moje zdanie lecz FAKT.Bez komentarza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić