Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

"Czy to jest farsa?". Nowy wiceminister zdrowia z wielką pensją

587
Podziel się:

Piotr Bromber został mianowany przez Adama Niedzielskiego na stanowisko wiceministra zdrowia. W ministerstwie ma odpowiadać za dialog społeczny. Zarabiać będzie duże pieniądze, co tylko podgrzało atmosferę podczas trwającego protestu medyków.

"Czy to jest farsa?". Nowy wiceminister zdrowia z wielką pensją
Nowy wiceminister zdrowia z wielką pensją. Medycy są wściekli. (amb) PAP/Albert Zawada (PAP, PAP/Albert Zawada)

W sobotę w Warszawie rozpoczął się wielki protest pracowników medycznych i niemedycznych ochrony zdrowia. Organizatorzy mówili, że udział wzięło w nim 30-40 tys. osób. Kością niezgody są oczywiście pieniądze. Medycy domagają się wyższych wynagrodzeń i zmian w systemie zdrowia.

Manifestujący mieli ze sobą transparenty z takimi hasłami jak: "krótko żyjemy, bo ciężko pracujemy". Na proteście stawili się nie tylko medycy, ale także pielęgniarki czy też ratownicy medyczni. Demonstranci przeszli m.in. przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, a protest ostatecznie zakończył się w Alejach Ujazdowskich pod gmachem KPRM.

Medycy narzekali, że rząd nie chce z nimi rozmawiać ws. problemów w służbie zdrowia. Minister Adam Niedzielski zrobił pierwszy krok i mianował Piotra Brombera na stanowisko wiceministra zdrowia. W ministerstwie ma odpowiadać za dialog społeczny, w tym dialog z protestującymi medykami.

Jesteśmy otwarci na dialog z każdym. Mam świadomość, że wśród protestujących jest spora grupa młodych ludzi. Naturalne jest to, że ci młodzi ludzie chcą innej kultury pracy, mają inne oczekiwania. W związku z tym będą podejmowane próby zwiększenia liczby miejsc na kierunkach lekarskich - powiedział na konferencji prasowej.

Ponad 16 tys. zł brutto

Bromber będzie zarabiać miesięcznie nieco ponad 16 tysięcy złotych brutto. To kilkukrotnie więcej niż choćby ratownicy medyczni, którzy muszą codziennie walczyć o życie ludzkie.

Czy to nie jest farsa? Trwa protestów medyków, a Niedzielski powołuje wiceministra, (UWAGA!!!) do spraw kontaktu z protestującymi. Jak tu się śmiać jak sprawa jest poważna. Człowiek dostanie ponad 16 tys. wynagrodzenia, i będzie namawiał personel medyczny do zmniejszenia oczekiwań. - skomentował na Twitterze poseł KO Konrad Frysztak.
Zobacz także: Zmniejszające się jezioro w Rosji. Mieszkańcy obwiniają radziecką rurę
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(587)
ZG1
6 miesięcy temu
Nie zastanawiacie się dlaczego nigdzie nie znajdziecie informacji o rodzinie pana ministra (żona, dzieci)? Kim dla pana ministra jest były rozwiedziony poseł . To chyba nie jest wygodne dla parti rządzącej.
nemo
8 miesięcy temu
szkoda że życirys zaczyna się od uniwersytetu kolega Pitr kończył wcześniej zawodówkę póżniej technikum energetyczne w Poznaniu a dopiero studia poprawić też proszę datę urodzenia pozdrawiam kolega z technikum
ela
11 miesięcy temu
Zwolnić wszystkich sprowadzić lekarzy z Ukrainy Armenii i pielęgniarki a na resztę puścić siły i będzie po problemie i do roboty nie roby a jak nie to droga wolna bo już wam się w tych mozgownicach porzewalało
Kpina
11 miesięcy temu
Kolejny kuzyn ministra na fikcyjnym stanowisku. Nowy polski Burdel w pełni
uber
11 miesięcy temu
Brak mi słów , że by odpowiednio nazwać to co ta największa złodziejska grupa przestępcza pod nazwa PiS wyprawia i za co mają obywateli . Liczę na to , że za te wszystkie przestępstwa których się ci przestępcy bezkarnie dopuszczają i za zatrudnianie tego typu chłystków którym się wypłaca gigantyczne pobory z publicznych pieniędzy praktycznie tylko dlatego , że są oni kolegami i kiedyś zostaną porządnie osądzeni i trafią na wiele lat za kratki , PiS-owscy bandyci którzy okradają obywateli
Polka
11 miesięcy temu
Niech Obajtki leczą pisowców, w końcu zarabiają krocie i na wszystkim się znają.
666
11 miesięcy temu
pis to złodzieje jakich w PL nie było !!! KACZYNSKI KIEDY DOŁACZYSZ DO BRACISZKA moze covid nam pomoże?
Pol
11 miesięcy temu
Następny szelemej ekonomista od zamykania szpitali do tego z Lubelszczyzny by tam teraz przy pomocy narzędzi od niedzieli małymi krokami 4 fale wprowadził i szczypawka bo to będzie powiązane stanowisko. Coś za coś. Koryto za wykonywanie dalszego biznesu i celów billa g i kolesi.
Dr.Koperta
11 miesięcy temu
Jako lekarz nigdy nie narzekałem na pensje,bo drugie tyle było na boku.
Wybrzeże
11 miesięcy temu
Zlikwidować 70% Narodowych Funduszy!!!
dsds
11 miesięcy temu
A co ma powiedzieć początkujący nauczyciel który ma na umowie 2945zł brutto gdy za 3 miesiące pensja minimalna będzie wynosiła 3010zł brutto?
dsds
11 miesięcy temu
Niestety podniesienie pensji lekarzy spowoduje podniesienie stawek za prywatne wizyty. Gdyby lekarz zarabiał jak nauczyciel to za prywatną wizytę brałby 50zł i byłby bardzo zadowolony.
Janusz
11 miesięcy temu
Nie tylko farsa, ale okrutna kpina z medyków i bezczelne złodziejstwo.
Hit
11 miesięcy temu
Czy 16 tys brutto na ministra i to jeszcze w czasach jakie mamy to dużo? Managerowie zarabiają więcej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić