Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Dobry Start. Jak złożyć wniosek o 300 plus?

0
Podziel się

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już rodzicom w ramach programu "Dobry Start" aż 1,1 mld złotych. A to oczywiście nie koniec. Nadal można bowiem składać wnioski. Jak to zrobić?

Dobry Start. Jak złożyć wniosek o 300 plus?
Szkoła - zdj. ilustracyjne (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)
bEKkUwwR

Rodzice znów mogą skorzystać ze świadczenia 300 plus. W ramach programu "Dobry Start" do tej pory wypłacono już 1,1 mld złotych, o czym poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o świadczenia 300 plus z programu "Dobry Start", które dotyczą ponad 4,1 mln dzieci, czyli ponad 90 proc. uprawnionych - podano w komunikacie.
bEKkUwwT

"Dobry Start". Jak złożyć wniosek? Dla kogo świadczenie?

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o 300+ można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze będą wypłacane tylko na rachunek bankowy.

Wnioski będą przyjmowane jedynie do 30 listopada. Ci, którzy zdążyli je wypełnić do końca sierpnia, otrzymają środki najpóźniej 30 września.

bEKkUwwZ

Jeżeli ktoś natomiast złoży dokumenty dopiero teraz, to dostanie pieniądze po dwóch miesiącach od wysłania dokumentów.

Świadczenie przysługuje na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych próg został ustalony na poziomie 24. roku życia. Wsparcie jest przyznawane bez względu na dochód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkUwxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić