Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Od 1 października droższy gaz od PGNiG. To już trzecia podwyżka w tym roku

26
Podziel się

Osoby, które korzystają z usług PGNiG Obrót Detaliczny, od 1 października zapłacą więcej za gaz. Podwyżki są już przesądzone, bo zaakceptował je prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Od 1 października droższy gaz od PGNiG. To już trzecia podwyżka w tym roku
Gaz (Pixabay)
bELxvNXF

"Fakt" donosi, że za dwa tygodnie Polacy, którym gaz dostarcza PGNiG Obrót Detaliczny, zapłacą o 7,4 proc. więcej. Wspomniany podmiot jest największym dostawcą gazu dla detalicznego klienta.

Okazuje się, że podwyżka 7,4 proc. obejmuje wszystkie grupy taryfowe. Stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian.

bELxvNXH

Gaz idzie w górę. Dlaczego?

Urząd Regulacji Energetyki zaznaczył, że motywem zmiany taryfy jest wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, który utrzymuje się od początku roku.

Wspomniana giełda jest głównym źródłem pozyskania paliwa gazowego przez PGNiG OD. URE zaznaczył, że od początku 2021 roku notowania gazu wzrosły do nawet 234 procent!

bELxvNXN

To już trzecia podwyżka gazu od PGNiG OD w tym roku. W pierwszej, z kwietnia, gaz podrożał o 5,6 proc. Druga podwyżka, o 12,4 proc., weszła natomiast w życie na początku sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxvNYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Ogon
miesiąc temu
Tani gaz zapewnił wam kmieć Pawlak z PSL. Sprzedajna "Su".
Ogon
miesiąc temu
Tani gaz zapewnił wam kmieć Pawlak z PSL. Sprzedajna "Su".
EMERYT.
miesiąc temu
Macie co chcieliście,głosowaliście może nie wszyscy na PIS i PiSioRy teraz dają wam popalić a to dopiero początek.
bELxvNYj
7UP!
miesiąc temu
Kurdebele jasna cholewka kurczak zielony... z tymi wszystkim!!! :// :P
kama
miesiąc temu
chcieliście pis to macie i placcie !
kama
miesiąc temu
chcieliście pis to macie i placcie !
Polski dziad
miesiąc temu
Dziękujemy, p.lona UE.
Faaaz
miesiąc temu
Spokojnie, nie lękajcie się! Zaraz idzie podwyżka cen energii elektrycznej. Ale mała, bo ledwie 40%.
Końradzio
miesiąc temu
""Kolejny cios w portfele Polaków. Od 1 października podwyżka""-- bzdury! to tylko kosmetyka finansów państwa,której nie odczuje Kowalski.Jak mówił jeden z "mędrców" z ePiSKKopatu.
Poszanowanie ...
miesiąc temu
W Polsce jest bardzo dużo użytkowanych kotłów gazowych z dawnej epoki - kotły atmosferyczne pożeracze gazu ! Z kominów tych kotłów tych kotłów gazowych atmosferycznych emitowane są spaliny o temperaturze 120 stopni i kłęby pary wodnej. Nowoczesne kotły gazowe kondesacyjne - temperatura spalin wydobywających się z komina wynosi ok. 25 stopni nie widać kłębów pary , komin może być z PCV zamiast ze stali kwasoodpornej ( bardzo drogi )! Podczas spalenia 1 m3 gazu E powstaje 1,6 litra skroplin. Dziennie z kotła kondesacyjnego po spaleniu 15 m3 gazu powstaje 20 litrów skroplin. Miesięcznie to około 30 dni x 20 litrów = 600 litrów skroplin. Prawo fizyki : ciepło parowania = ciepłu skraplania. Prosto oszacować oszczędności gazu , opłat za gaz , jaką można uzyskać stosując dobre kotły kondesacyjne. Dotychczas brak programu na wymianę - likwidację kotłów atmosferycznych i zainstalowanie kotłów kondesacyjnych. Bardzo dobre i niedrogie są kotły kondesacyjne TERMETU. Może decydenci dostrzegą ten problem - poszanowania energii. Zgodnie z zasadą kto nie oszczędza fenyga marki nie jest wart.
doniek
miesiąc temu
Podwyżki dlatego że kupujemy usowski i norweski gaz a nie chcemy taniego rosyjskiego
Ernesto
miesiąc temu
Mamy bardzo bogate pokłady gazu ziemnego
jarek
miesiąc temu
ten cały PiS i prezydent to chyba postradał rozum . Właśnie mamy niezależność energetyczną . Wszystko by było dobrze o czy z pietyzmem powtarza Duda że mamy tani gaz z USA co za sukces ale on też już 200% zdrożał .Tylko idioci myślą że ktos nam gaz przyśle za pólowę ceny . Niezleżność energetyczna kosztuje odbiorców gazu . To fikcja ta niezależnośc bo nas zwykłych ludzi nie będzie stać na grzanie zimą . Niech mi tu jeszcze jakis kretyn pieprzy głupoty o tanim gazie , Pomarzniemy w zimie w swoich mieszkaniach przez ludzi nieodpowiedzialnych w rządzie
bELxvNYb
Brawo
miesiąc temu
A wcześniej rząd Millera który zablokował budowę gazociągu z Norwegii .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić