Wróć na
Robert Czykiel
|

Dostałeś bon turystyczny z ZUS? Sprawdź, gdzie możesz go wykorzystać

1
Podziel się

Wraz z początkiem sierpnia Polacy mogli zacząć korzystać z bonu turystycznego. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie mogą go wykorzystać. Sprawdź pełną listę miejsc, które realizują bon turystyczny.

Dostałeś bon turystyczny z ZUS? Sprawdź, gdzie możesz go wykorzystać
Bon turystyczny. Gdzie go wykorzystać? (PAP, Grzegorz Michałowski)
bCXFeXCJ

Za kilka dni miną dokładnie trzy tygodnie od uruchomienia bonu turystycznego. To świadczenie, które ma być wsparciem dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w dobie pandemii koronawirusa. Wielu Polaków już aktywowało wsparcie finansowe.

Gdzie i jak wykorzystać bon turystyczny?

Komu należy się bon turystyczny? Może z niego skorzystać każdy, kto ma co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na jedną pociechę przysługuje 500 zł. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota ta wynosi 1000 zł.

Bon turystyczny należy najpierw aktywować w platformie PUE ZUS. Po wykonaniu tego kroku powinieneś otrzymać 16-cyfrowy kod, który następnie można wykorzystać na usługę hotelarską oraz imprezę turystyczną.

bCXFeXCL

Patologie w bonie turystycznym. "Nie powinny przysłaniać intencji"

Pieniądze można jednak wykorzystać tylko w miejscach, które znajdują się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Rozwoju. Znajdziesz ją na specjalnej stronie bonturystyczny.polska.travel. Tam znajduje się wyszukiwarka, która obejmuje podmioty z całego kraju.

Codziennie dodawane są nowe miejsca, w których można zrealizować bon turystyczny. Przed zaplanowaniem wyjazdu warto wcześniej sprawdzić, czy atrakcja lub hotel znajduje się na liście.

Po aktywowaniu bonu turystycznego nie trzeba się spieszyć z jego wykorzystaniem. Świadczenie jest ważne aż do końca marca 2022 roku.

bCXFeXCR

Czytaj także:

bCXFeXDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Stopfalseinfo
miesiąc temu
Na tym portalu lepiej nie sprawdzać!
Najnowsze komentarze (1)
Stopfalseinfo
miesiąc temu
Na tym portalu lepiej nie sprawdzać!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić