Elon Musk ubolewa. Zaskakujące słowa o populacji człowieka na Ziemi

264

Jeśli ludzie nie będą mieli więcej dzieci, cywilizacja się rozpadnie – podkreślił miliarder Elon Musk podczas wirtualnego spotkania zorganizowanego przez "The Wall Street Journal". Ubolewał, że niektórzy uważają, iż ​​planeta jest przeludniona. Jego zdaniem jest odwrotnie.

Elon Musk ubolewa. Zaskakujące słowa o populacji człowieka na Ziemi
Według Muska obawy przed przeludnieniem są przesadzone. Jego niepokoją dane o niskiej dzietności (East News, AP)

Według Muska szybko spadający wskaźnik urodzeń jest "jednym z największych zagrożeń dla cywilizacji". - Zapamiętajcie moje słowa - dodał.

Musk w swojej wypowiedzi odniósł się do pojawiających się głosów, że wzrost populacji wpływa negatywnie na planetę. - Wiele inteligentnych osób uważa, że ​​na świecie jest zbyt wielu ludzi i że wzrost populacji wymyka się spod kontroli - powiedział. Zapewnił, że on się z tym nie zgadza.

Zapytany, czy to dlatego ma całkiem liczną rodzinę, Musk - ojciec sześciorga dzieci - odpowiedział, że stara się dawać dobry przykład. Dodał, że musi praktykować to, co głosi.

Zobacz także: 12 tys. zł na dziecko. Minister Socha: Zdążymy do 1 stycznia

Jak podaje CNBC, analitycy Morgan Stanley w lipcowej notatce skierowanej do inwestorów powiedzieli, że "ruch, by nie mieć dzieci z powodu obaw o zmiany klimatyczne, rośnie i wpływa na wskaźniki dzietności szybciej niż jakikolwiek wcześniejszy trend w dziedzinie spadku płodności".

Autor: KIB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić